ثبت رایگان کسب و کار

مراحل طراحی یک آشپزخانه صنعتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

داشتن یک آشپزخانه صنعتی یا رستوران موفق رویای بسیاری از فعالان عرصه غذا است اما افراد کمی در این حرفه واقعا موفق می شوند. این کار بیش از هر شغل دیگری نیازمند برنامه ریزی است. از قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی گرفته تا تعداد گام هایی که کارکنان بر می دارند باید اصولی و برنامه ریزی شده باشند.

ــ قبل از هر چیز لیستی از تمام غذاهایی را که قرار است در آشپزخانه طبخ و نگهداری شود را تهیه کنید. قبل از دانستن نوع غذا نمی توانید تجهیزات مورد نیاز آنرا تهیه کنید. حتی مواردی را که قصد دارید بعدها به منو اضافه کنید را نیز در نظر بگیرید. با دانستن نام غذاها به راحتی می توانید تمام تجهیزات مورد نیاز برای پخت و نگهداری و سرو آنها را برآورد و خریداری کنید همچنین فضایی را که مورد نیاز تان است را میتوان بر اساس تجهیزات تعیین کرد.

ــ در مرحله بعد فهرستی از تمام تجهیزات مورد نیاز به همراه اندازه دقیق آنها همچنین مواردی چون انبار، سرد خانه، قسمت تحویل غذا را مشخص کنید. باید بدانید که قرار است در هر فضا چه فعالیت هایی صورت گیرد. چند نفر قرار است در این فضا راه بروند و ...

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

ــ در خصوص مکانی که قرار است در آن آشپزخانه راه اندازی کنید بیشتر دقت کنید، ببینید آیا در فضای مورد نظر انجام چنین فعالیت هایی بدون مشکل خواهد بود برای این موارد نیاز است تا با سازمان های مربوطه تماس بگیرید همچنین رضایت همسایه ها نیز مهم است.

ــ پس از آنکه فضای مورد نظر را یافتید بهتر است تا طرح اولیه آشپزخانه را مشخص کنید. سعی کنید تا فضا را طوری طراحی کنید که کارکنان از انجام حرکت های اضافی معاف باشند. بعنوان مثال برای برداشتن ظروف یا دیگر تجهیزات گام های اضافی برندارند.

ــ با بازرس محله و شهر خود تماس بگیرید و نقشه برنامه های اولیه خود را به او نشان دهید تا مشکلی وجود نداشته باشد. بهداشت و کد آتش نشانی می بایست کنترل شود. ممکن است برای برآورده کردن این موارد، به بازسازی نیاز داشته باشید. مقررات حاکم به شما خواهد گفت تا چه حد یک آشپزخانه صنعتی باید به دور از هر گونه چاه یا محل تخلیه زباله و یا دفع فاضلاب باشد.

ــ حالا که همه چیز اعم از تجهیزات آشپزخانه، فضای مورد نیاز، و طرح اولیه آن مشخص شده نوبت به طراحی دکوراسیون توسط افراد ماهر می رسد. در این مرحله لازم است تا یک معمار یا پیمانکار وارد را برای طراحی و ایجاد فضای مورد نظرتان استخدام کنید. تمام آنچه را که در ذهن دارید به او بگویید و با مشورت هم آشپزخانه دلخواه تان را طراحی کنید.

ابزار و طراحی دکوراسیون
برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه
رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید