ثبت رایگان کسب و کار

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون خانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

در این مقاله می آموزید که در دکوراسیون خانه خود چه کارهایی را نباید انجام دهید (و اگر هم اکنون این کار را کرده اید چطور آن را اصلاح کنید). قطعا اتاق شما در نگاه اول خیلی خوب بنظر می رسد.

ولی در نهایت از کاناپه و صندلی های آشپزخانه خسته می شوید. طراح داخلی در مورد وضعیت داخلی خانه شما چه باید بگوید؟ اگر بدنبال مخلوط کردن و ترکیب کردن هستید، همه چیز شلوغ و درهم خواهد شد یا اینکه مبلمان شما نامرتب می شود. مطالب زیر را بخوانید تا ببینید مرتکب چه نبایدهایی در دکوراسیون خانه خود شده اید و یاد بگیرید چگونه آنها را برطرف کنید.

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره یک: بی توجهی به مقیاس

هر قطعه از مبلمان در فروشگاه عالی بنظر می رسد، ولی اتاق شما به اندازه محل نمایشگاه نیست. فضای خود را اندازه گیری کنید و بر اساس آن دکوراسیون خانه خود را انجام دهید. این توصیه کنت براون (Kenneth Brown)، طراح داخلی در لوس آنجلس هست. برای اتاق های کوچکتر استفاده از یک سری لوازم کوچک را فراموش کنید. لوازم بزرگتر و کمتر، اتاق را کمتر شلوغ نشان می دهد. پر کردن یک دیوار با قاب عکس بزرگ را با نصب کردن گروهی از قاب های کوچکتر مقاسیه کنید. به گفته براون، این کار یک پنجره اضافی ایجاد کرده و چشم ها را به بیرون ار اتاق می برد.

بیشتر بخوانید: ده پیشنهاد و ایده دکوراسیون در خانه های اجاره ای

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره دو: تکیه بر نور های طاقچه

به گفته براون "من از این نور ها ساخته شده ام، این نور ها اتاق را مانند یک زمین فوتبال نشان می دهد". اگر این نوع نور ها را دارید از آنها استفاده کنید ولی لوازم نوری دیگری را هم در کنار آنها بکار ببرید. مثلا لامپ های میز و کف و برجسته کردن قاب عکس با نور های روی آن را در نظر بگیرید. اتاق شما و هر آنچه در آن است زیبا بنظر خواهد رسید.

بخوانید: ده مورد از متداول ترین ترکیبات آلی فرار در دکوراسیون: آیا در خانه شما هم هستند؟

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره سه: خریدن تمام لوازم هماهنگ با هم

فقط به این خاطر که یک مغازه، کاناپه، میز، صندلی و پاتختی ها را با هم ست کرده است دلیل نمی شود که شما مجبور باشید همه آنها را خریداری کنید. اولین قطعه که براون توصیه می کند جا مانده است، صندلی راحتی است. در جایگاه خود دو صندلی انتخاب کنید که امکان مخلوط کردن رنگ ها و طرح ها را برای شما فراهم کند. راه دیگر برای مخلوط کردن وسایل، انتخاب یک کاناپه سنتی با یک رنگ مدرن و غیر منتظره است.

حتما بخوانید: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره چهار: انتخاب رنگ های نقاشی در فروشگاه

فروشگاه ها نور پردازی وحشتناکی دارند. براون در این مورد هشدار داده و می گوید: "اگر شما چیزی را بر اساس رنگی که در فروشگاه انتخاب کنید، از داشتن رنگ آن روی دیوار خانه خود متنفر خواهید شد". پیش از در نظر گرفتن فردی برای رنگ کردن، چند گالن رنگ را مخلوط کرده و ابتدا در نور طبیعی آنها را کنترل کنید، و دوباره آن را در داخل خانه چک کنید. برای داشتن بهترین نما، براون توصیه می کند که حفره ای در یک کاغذ سفید ایجاد کنید و رنگ را پشت آن نگه دارید و از حفره به رنگ نگاه کنید. بدین طرق نمای حقیقی از رنگ خواهید داشت.

بیشتر بدانید: ایده های ناب برای دکوراسیون دیوار اتاق کودک

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره پنج: استفاده بیش از حد از یک رنگ در اتاق

استفاده خیلی زیاد از یک چیز، زیاده روی خواهد بود. شما دوست ندارید در یک زمینه پارک زندگی کنید. خوب است که یک رنگ وارد خانه شود، با یک بالش یا یک قاب عکس.

بدانید: ایده های خلاقانه برای دکوراسیون دیوار و محیط شما

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره شش: پخش و پلا کردن وسایل در اطراف

هیچ چیز بد تر از وسایلی که به طور اتفاقی در گوشه و کنار اتاق افتاده اند نیست. وسایل بازی کودکان و مجسمه های گوشه اتاق و تکه های شمع اطراف خانه، تا جایی که می توانید وسایل خود را جمع آوری کنید. فقط چند قطعه برای نمایش در نظر بگیرید و هر فصل این لوازم را تغییر دهید. سپس همه چیز را در یک کابینت یا روی یک میز در گوشه خانه در نظر بگیرید. با گروه بندی وسایل مشابه، شما وسایل ضروری را مهمتر جلوه خواهید داد.

مطالعه کنید: ایده های طراحی دکوراسیون برای دوست داشتن خانه ای که خیلی هم دوست داشتنی نیست!

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره هفت: نمایش گیاهان سبز در گلدان های بسیار کوچک

گیاهان باید چیزی برای گفتن داشته باشند وگرنه باید آنها را بیرون از خانه قرار داد. گیاهان کوچک به 50 بر می گردند و آن دهه گذشته است. شیوه مدرن، استفاده از یک درختچه در گلدان بزرگ است و یک مجموعه از گیاهان خانگی کوچک فقط محیط شما را شلوغ و قدیمی نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره هشت: تعصب روی رنگ دیوار

دیوارهایی که با رنگ های متعدد پوشانده می شوند، فقط باعث حواس پرتی و استرس تصویری می شوند. شما می خواهید مهمان هایتان برانگیخته شوند ولی انتظار دارید احساس آرامش هم داشته باشند. یک اتاق زرد و بعد اتاق فیروزه ای و یک فضای نارنجی نشان دهنده طرح ریزی بد است. برای اطمینان از جریانی یکنواخت از اتاقی به اتاق دیگر، روی انواع مختلف رنگ های هماهنگ تمرکز کنید، مثلا رنگ های سبز یا رنگ های زمینی (خاکی).

لطفا مطالعه کنید: ترفندهای رنگ آمیزی و نقاشی که حتما باید بدانید

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شمار نه: عدم اطلاع از زمان دست کشیدن

مردم علاقه دارند مبلمان بیشتر و قاب عکس های بیشتر و وسایل زیاد تری داشته باشند تا حدی که بدون آنکه با میزهای دکوری برخورد کنند، نتوانند در اتاق حرکت کنند. شما قطعا وسایل مهمی دارید، ولی چه کسی می تواند بگوید چه موقع این وسایل با وسایل متوسط احاطه شده اند؟ روند فعلی به سمت سادگی است، شلوغی را جمع و جور کرده و اجازه بدهید اتاق نفس بکشد.

پیشنهاد ویژه: چند ایده مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه شما (بخش سوم)

متداول ترین نباید ها در دکوراسیون های خانه

اشتباه فاحش شماره ده: انتخاب پارچه های شلوغ

موقع انتخاب پرده برای پنجره، روکش میز، پارچه، روکش تخت، بدنبال پارچه های شلوغ یا با حاشیه طرح دار شلوغ نباشید. خطوط واضح تر بهتر بوده و کثیفی کمتری هم جمع می کنند. اگر به چاپ علاقه دارید، به آن بها داده و بطور متناوب آنها را تعویض کنید، اگر بدنبال یک چاپ پر زرق و برق هستید مجبور خواهید بود از آن استفاده کنید و کانون توجه اتاق باشد تا زمانی که از آن خسته شده و از دست آن خلاص شوید.

مطالعه نمایید: چند ایده مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه شما

با بکارگیری این ده توصیه در زمینه نباید های دکوراسیون، می توانید گام بزرگی در بهبود فضای زندگی خود بردارید. لطفا در قسمت دیدگاه ها ما را از نظرات و پیشنهادات خود محروم نکنید.

 

منبع: womansday | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیدکوراتور خانه خود باشید
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
دکوراسیون
دکوراسیون خانه

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید