ثبت رایگان کسب و کار

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

اگر واقعا می خواهید خانه تان به آلرژی مقاوم باشد، از این اشتباهات رایج در تمیز کاری اجتناب کنید. وقتی که نشانه های بهار فرا می رسد، شما آماده باز کردن پنجره ها و وزیدن نسیم و دور انداختن زمستان خواهید شد. ممکن است بخواهید امسال برای نظافت بهاری خود یک فکر جدید داشته باشید.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

اگر از آلرژی رنج می برید (چه کسی رنج نمی برد؟) از بین بردن آن آخرین کاری است که می توانید انجام دهید، این گفته دکتر نیتا اگدن (Neeta Ogden)، سخنگوی کالج آلرژی آسم و ایمونولوژی در آمریکا است. گرده ها وارد خانه شما خواهند شد. اگر واقعا نمی توانید از حساسیت بهاری در امان باشید، صبح ها پنجره ها را باز نکنید، گرده ها در این زمان بیشترین تعداد را دارند. ظهر و شب تعداد آنها کمتر است. این تنها اشتباهی نیست که در بهار مردم مرتکب آن می شوند (البته قرص های ضد حساسیتی وجود دارند که با مصرف آنها می توانید از هوای خوب صبح بهاری نیز لذت برده و اذیت نشوید. در این رابطه با یک پزشک مشورت کنید). در اینجا 8 مورد دیگر که باید از آنها دوری کنید آمده است.

بیشتر بخوانید: چگونه فقط در 5 دقیقه این ترفندهای تمیز کاری را به کار ببریم

1- به بالا نگاه نکردن

شما کار خود را بخوبی انجام داده اید و همه چیز برق می زند. تازه متوجه می شوید که پنکه سقفی پوشیده از گرد و خاک است. اوه اوه! وقتی که می خواهید پنکه را تمیز کنید، گرد و خاک روی همه وسایلی که تازه تمیز کرده اید می ریزد. به همین دلیل باید همیشه اول بالا را نگاه کرد تا ببینید قبل از شروع نظافت در سطح دید، چیزهایی که نیاز به گردگیری دارند تمیز شوند. نقاطی که به سختی به آنها دسترسی دارید را هم تمیز کنید، از جمله بالای قفسه کتاب، قاب تاج و لبه پنجره ها.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

بیشتر بدانید: چگونه تمیز کاری و لکه گیری سریع انجام دهیم؟ توصیه های تمیزکنندگان حرفه ای و متخصص

2- شروع نظافت بدون برنامه ریزی

شما با انگیزه از خواب بیدار می شوید. امروز می خواهید تمام نظافت بهاری خود را انجام دهید. ولی تا ظهر، خانه شما بهم ریخته است و حتی یک اتاق هم کامل تمیز نشده است. یکی از متخصصین نظافت می گوید: "بزرگترین کارهای نظافتی سال را به کارهای کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کنید." وی توصیه می کند اول سخت ترین کارها را انجام دهید، مانند آشپزخانه که به گفته وی بیش از همه زمان می خواهد. با تمام کردن این کار در ابتدا، پتانسیل انجام بقیه کارها را دارید. نکته اینجا است که چندین تایم استراحت به خود بدهید. مهم نیست که کارها چند روز طول بکشد.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

حتما بخوانید: آیا صابون بیشتر به معنای قدرت پاک کنندگی بیشتر است؟

3- به ظاهر عجیب دسته جارو بی توجهی کردن

نگذارید فرش به جارو بچسبد. ابزار جارو برای گردگیر شکاف ها به اندازه کافی نزدیک سطوح بکار نمی رود. آن را بین دیوار و یخچال بکشید تا گرد و خاک جمع شده و دور از دسترس را بردارید. دور تا دور لبه ها را بکشید تا جاهایی که جارو برقی با دسته استاندارد نمی تواند آنها را نظافت کند را تمیز کرده باشید.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

مطلب پیشنهادی: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

4- رها کردن تشک ها

فکر کنید چه مدت زمانی را در تخت خود سپری می کنید. احتمالا بالای یخچال را بیشتر از تشک خود تمیز می کنید. تشک شما میلیون ها ذره آلوده دارد که شرایط تنفسی متعددی از جمله عطسه، ریزش آب بینی، قرمز شدن چشم ها و خارش پوست را به همراه دارد. غذای این ذرات آلوده، پوست شما است، بنابراین تشک شما بهشت آنها می باشد. استفاده از بخارشو توصیه می شود و بعد از اتمام کار، باید تشک را در یک محافظ ضد آلرژی قرار داد. حداقل با جوش شیرین تشک خود را تمیز کنید و بگذارید جوش شیرین مدتی روی آن بماند. سپس با دسته جاروی مخصوص آن را جارو کنید.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

حتما مطالعه نمایید: بهترین راه برای شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

5- تکیه به شوینده های قوی

دلیلی برای وجود کلمات "خطر" و یا "توجه" روی شوینده ها وجود دارد. برخی از اجزای تشکیل دهنده آنها به نوعی سمی بوده و تقریبا همه آنها باعث آلرژی و آسم می شوند. بنابراین شوینده ای که نیاز ندارید را بکار نبرید. حمام کثیف نیاز به سفید کننده دارد ولی اکثر سطوح نیازی به شوینده ندارند. یکی از متخصصین توصیه می کند آب و سرکه (به نسبت50 به 50) بکار ببرید تا اکثر سطوح شما تمیز و بدون کثیفی بماند.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

پیشنهاد ویژه: چیدمان ها و دکوراسیون های زیبای گل برای شاد کردن هر اتاق

6- استفاده از تهویه هوای شیمیایی

شما دوست دارید خانه تان بوی خوبی داشته باشد، بنابراین رسیدن به این بوی تازگی باران بهاری کوهستانی با یک قوطی فریب دهنده خواهد بود. ولی این مواد، مقادیر زیادی آلاینده های سمی مانند فتالات (phthalates) دارند که بر میزان هورمون ها اثر گذاشته و مشکلات تولید مثلی ایجاد می کنند. همچنین آسم و آلرژی را افزایش می دهند. جایگزین های خانگی دست ساز (و ارزان تر) مانند روغن های اسانسی و آب در یک بطری اسپری دار بکار ببرید.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

بیشتر بخوانید: راز های ناگفته نقاشان و رنگ آمیزی حرفه ای

7- رها کردن درهم ریختگی ها

اگر ابتدا در هم ریختگی ها را مرتب نکنید، تمام نکات تمیز کاری بهار بی کاربرد خواهند بود. معمولا اطراف شلوغی ها را خوب تمیز نمی کنیم. در این قسمت ها به گرد و خاک دسترسی نخواهید داشت. حتما اسباب بازی ها جمع کنید، کتابها را به قفسه برگردانید، و کاغذ های کاری را قبل از فرایند نظافت داخل فایل بگذارید. در غیر این صورت فضا برای پنهان شدن گرد و خاک فراهم کرده و تمام تمیز کاری بهار را برای هیچ انجام داده اید.

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

8- مانند یک کار روزمره برخورد کنید

اگر با لذت با نظافت بهاری برخورد کنید احساس بهتری خواهید داشت. در یک بررسی در هاروارد متوجه شدند کسانی که نظافت را مانند یک ورزش مفید می بینند، کاهش وزن و شاخص توده بدن و تعادل در فشار خون خواهند داشت. زندگی در یک خانه تمیز، تنفس هوای بدون آلرژی و احساس خوب داشتن سه زاویه مثلث سلامتی هستند.

حتما بخوانید:  چگونه به طور مناسب کف چوبی را تمیز کنیم؟

متداول ترین اشتباهات در تمیز کاری بهار

پیشنهاد ویژه: روش های سبک زندگی و تمیز کاری

نکات تمیز کاری را از زبان متخصصین نظاقت در این مقاله مرور کردیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: houselogic | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
ترفند های خانه داری
تمیز کاری
سبک زندگی
شستشو
لکه گیری
نظافت منزل

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید