ثبت رایگان کسب و کار

لزوم استفاده از میز غذاخوری در آشپزخانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

یکی از لوازم پر کاربرد در آشپزخانه های امروزی میز غذا خوری است. شاید تا چندین سال پیش استفاده از میز و صندلی غذا خوری در آشپزخانه کاری تشریفاتی بود اما با توجه به مشکلات جسمانی بخصوص برای افراد مسن چنین تجهیزاتی لازم و ضروری است.

قیمت میز و صندلی غذا خوری بسته به نوع و جنس متفاوت است. به طوری که در هر بازه قیمتی میتوان میز و صندلی متناسب با نیازمان را بیابیم.

زمانی که بر روی میز غذا می خورید نیازی نیست که زانوها به طور کامل جمع شده و کمر و پشت برای خوردن غذا به حالت خمیده درآورید. به این ترتیب بسیاری از مشکلات مربوط به زانو، کمر و معده حل می شوند.

همچنین پزشکان توصیه می کنند تا برای جلوگیری از مشکلاتی که قرار است در آینده گریبانگیر فرزندان مان شوند از همان کودکی طرز درست نشستن و استفاده از میز و صندلی زمان غذا خوردن را به آنها بیاموزیم.

میز نهار خوری

مزایای میز و صندلی در آشپزخانه

ــ میز و صندلی و در واقع افراد به مراکز اصلی آشپزخانه یعنی اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی نزدیک بوده و در نتیجه شما حین صرف غذا می توانید هر گونه کمبودی را به راحتی تنها با طی چند قدم برآورده کنید.

ــ با صرف وعده های غذایی در محیط آشپزخانه، در فضاهای دیگر خانه ریخت و پاشی نشده و در ضمن تمیزکاری در این محیط نیز به جهت نوع پوشش ها به خصوص کفپوش بسیار راحت تر از دیگر محیط ها انجام می شود.

ــ این میز به عنوان میز کار در آشپزخانه نیز به حساب آمده و خانم خانه می تواند به جای ایستادن در پشت یکی از سطوح کابینتی برای انجام کارهای مربوط به آماده سازی آشپزی، به صورت نشسته روی صندلی و در پشت میز کارهایش را انجام دهد که این موضوع در حفظ سلامت او بسیار مفید خواهد بود.

میز غذا خوری

ــ میز و صندلی های مربوط به آشپزخانه به لحاظ جنس به صورتی هستند که تمیز کردن و شست وشوی آنها به راحتی انجام می گیرد

ــ یک مزیت بسیار مهم میز و صندلی آشپزخانه در ایام عید است. در این روزها با توجه به اینکه بازار رفت و آمدها بسیار داغ است و معمولا با برنامه ریزی های قبلی نیز انجام نمی گیرد، صرف غذا در محیط جداگانه ای مثل آشپزخانه باعث می شود فضاهای دیگر خانه به هم ریخته نشده و هر آن برای پذیرایی از مهمانان آماده باشد.

فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
تجهیزات آشپزخانه
صندلی غذا خوری
میز غذا خوری

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید