ثبت رایگان کسب و کار

قدم های بسیار موثر در طراحی یک فروشگاه گل

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

در این مقاله، دکوملک شش قدم برای ایجاد یک فروشگاه گل را معرفی کرده و رعایت آنها گامی بزرگ در جهت بهبود یا ساختن این نوع فروشگاه می باشد. در انتها نیز عکس های زیبایی از نماهای بیرونی و داخلی گل فروشی های مختلف در سراسر جهان ارائه شده اند که می توانند الهام بخش دکوراسیونی زیبا برای خوانندگان محترم باشند. 

موارد بیشتری برای طراحی یک فروشگاه گل از نمایش گل ها و گیاهان در سراسر سالن فروشگاه تان وجود دارد. شما باید یک فضای پذیرای مشتری که کار شما را بدون ظاهری به هم ریخته نشان می دهد، ایجاد کنید. سالن باید تمامی اقلام غیر از گلی که شما می فروشید را نشان دهد. مانند ظروف مخصوص، حیوانات اسباب بازی توپر شده، بالن ها و شکلات ها. سالن را به گونه ای راه اندازی کنید که آراستن مجدد آن آسان باشد. همانطور که باید اغلب آن را برای منعکس کردن هر فصل تغییر دهید. این دکوراسیون شامل محل نشستن و اختصاص دادن یک منطقه برای تسویه حساب کردن برای آسودگی و راحتی کار مشتریان، می باشد.
 

گام اول

اتاق طراحی گل هایتان را، جایی که آرایش گلها ساخته می شوند، دریک منطقه جداگانه از اتاق نمایش آنها، قرار دهید. ترتیب آراستن گلها به هم ریختگی زیادی دارد، ساقه های شکسته و برگها روی زمین ریخته و پاشیده می شوند؛ خاک و آب ریخته می شود؛ و در آنجا اغلب آرایشی از گلها و گسترش فضای سبز، بیش از هر فضای کاری دیگری وجود دارد. مشتریان باید فقط متانت و صافی، محصول نهایی زیبا را ببینند، نه آشفته بازار و بی نظمی که اغلب در قسمت آراستن گلها به چشم می خورد. اتاق طراحی باید دسترسی آسان برای رفتن به فضای خنک کن، جایی که شما در آن گل های استفاده نشده خود را قرار می دهید و همچنین فضای نگهداری گلدان و تجهیزات، داشته باشد.

گام دوم

فضای نمایش دهنده گلهای خود را نظم و ترتیب داده و بیارایید. چون این فضا اولین جایی است که مشتریان، هنگامی که وارد فروشگاه می شوند، در حالت ایده آل در سمت راست درب ورودی، مشاهده می کنند. این فضا را جوری مرتب و تنظیم کنید که کاملا پر از گل هایی با قیمت های متفاوت برای تشویق مشتریان به خریدهای آنی، باشد. مطمئن شوید که خنک کننده فضا روشن بوده و به خوبی کار می کند.

گام سوم

در امتداد دیوارها و در مرکز اتاق نمایش گلها، قفسه نصب کنید بطوریکه برای عبور و مرور مانعی نباشند. تا جایی که چشم فضای دید دارد، می توانید بدون اینکه سالن فروشگاه درهم و برهم به نظر بیاید، قفسه بندی کنید. موارد با یک مضمون را گروه بندی کنید، مثلا ظروف مراسم خاص یا هدایای کودکان یا عناوینی مثل برای خرید آسانتر. اگر قفسه بندی شما به خودی خود جذاب نیست، آن را با پوشش پارچه که منطبق با فصل است، بپوشانید؛ مثلا قرمز و سبز برای کریسمس یا رنگ های شاد و جورواجور برای بهار.

گام چهارم

در ناحیه لابی خود یک میز و چند صندلی برای نشستن اضافه کنید. یک میز پیشخوان مرتفع با چهارپایه به شما اجازه می دهد تا کتابهای نمونه خود را به سرعت با مشتری هایی که مدت طولانی آنجا نیستند که بتوانند بنشینند، به اشتراک بگذارید. در حالی که می توانید برای مشاوره طولانی برای مراسم عروسی و مراسم تششیع جناره پیشنهاد نشستن بدهید. میز و پیشخوان بلند همچنین موجب خواهد شد اتاق بیشتر باز به نظر برسد که در سالن های نمایش گل کوچک مفید است. درصورت وجود فضای کافی، یک کاناپه و یا چند صندلی خالی مخصوص برای همراهان مشتریان، مانند پدرانی که همراه دختران خود برای مشاوره عروسی حضور یافته اند، اضافه کنید.

گام پنجم

یک منطقه معین برای تسویه حساب و پرداخت پول ایجاد کنید. این منطقه باید یک میز پیشخوان بلند یا میز دریافت باشد که مشتریان بتوانند کارت اعتباری (عابر بانک) خود را بدون خم شدن در دستگاه کارتخوان بکشند. صندوق پول شمار یا کامپیوتر خود را در بالای پیشخوان قرار دهید یا یک نشان و تابلوی "تسویه حساب" یا "صندوق" را آویزان کرده تا مشتریان به راحتی بتوانند شناسایی کنند که کجا پول خود را پرداخت کنند و گل های خود را تحویل بگیرند. این منطقه باید خارج از راه مشتریان دیگر که در منطقه نمایش گلها در حال مشاهده هستند، باشد.

گام ششم

دکوراسیون داخل فروشگاه تان را به طور منظم تغییر دهید. داخل یک فروشگاه گل باید تعصیلات مناسبتی و فصل ها را منعکس کند. برای کریسمس و عید، تزیینات پر خرج کنید، زیرا ممکن است برخی از مشتریان بخواهند درختان تزیین شده و یا تاج های گل نمایش داده شده در فروشگاه شما را بخرند. از دکوراسیون عید نوروز در نزدیکی تعطیلات عید استفاده کنید، اما بعد از آن به رنگهای شاد و رنگارنگ بهاری بچسبید تا فروشگاه تان را به چیدن گل های بهاری ارتقا بدهید. پاییز می تواند با نارنجی و زرد عمیق پر شود. می توانید در مراسم های خارجی مثل هالووین از کدوتنبل و در ولنتاین از گل های قرمز استفاده کنید. اگر فضای شما اجازه می دهد، گیاهان موجود در فضای باز خود را هم به همین صورت، با توجه به مناسبت ها، با بنفشه سه رنگ در بهار و رنگهای پاییزی در فصل پاییز، تغییر دهید.

منبع: smallbusiness | گروه تحریریه دکوملک

 

فضاها برحسب کاربردفروشگاه
فضاهای خارجی (بیرونی)نماهای خارجینمای فروشگاه
برچسب ها: 
دکوراسیون
فروشگاه گل
گل فروشی

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید