ثبت رایگان کسب و کار

فست فود گیاهی یا گوشتی کدام یک موفق تر است؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

روزگاری نه چندان دور با کمی تجهیزات کار کرده فست فود و مقداری مواد غذایی آماده مثل سوسیس و همبرگر میشد یک ساندوچی راه اندازی کرد و حتی سس ها را هم با رب گوجه و کمی ادویه جات به صورت دست ساز می ساختند ...

حالا صنعت فست فود رسمی تر شده و یکی از مدعیان اصلی تغذیه در جهان است. امروزه بسیاری از جوامع غربی بدون فست فود عملا زندگی دشواری خواهند داشت و بسیاری از ذائقه ها فقط خوردن غذای فست فودی را میپسندند. اما فست فود ها با این همه خوش رنگ و لعابی که هستند و بو و مزه خوبی که دارند برای بدن زیان آور هم هستند.

متخصصان تغذیه هزار دلیل برای آنکه فست فود نخورید میتوانند بیاورند اما برای آنهایی که فست فود می خورند یک دلیل کافی است تا این کار را انجام دهند!

آنهایی که به سلامتی خود اهمیت می دهند و نمی توانند از ساندویچ های خوشمزه ای که فست فود محله شان سرو می کند بگذرند گزینه بهتری در اختیار دارند که آنهم غذای گیاهی است. فست فود ها با دانستن این موضوع شروع به ورود انواع غذاهای گیاهی به کسب و کارشان کرده اند تا مشتریانی که بیشتر نگران سلامتی شان هستند را از دست ندهند.

افراد گیاه خوار میتوانند غذاهای خوشمزه خود را داشته باشند و از سلامتی آن هم اطمینان داشته باشند.

غذای گیاهی

 

صنعت فست فود خیلی سریعتر از هر چیز دیگری به موفقیت رسید و فراگیر شد. متخصصان این حرفه توانستند ذائقه مشتری را بشناسند و خوراکی هایی با طعم ثابت که در سریعترین زمان هم آماده می شود تولید کنند این همه آن چیزی است که فست فود برای راه یابی به سفره مردم نیاز داشت تا به جایگاه امروزی اش برسد.

حالا متخصصان غذایی آنهایی که دنبال سلامتی جامعه هستند باید همین روش را پیش گیرند تا بتوانند فست فود های گیاهی را جایگزین فرآورده های گوشتی پر چرب کنند.

رستوران Plant Power یکی از کسب و کارهایی است که غذای فست فودی گیاهی عرضه می دارد. این رستوران در مدت کوتاهی توانسته مورد توجه قرار گیرد و شعبه های بسیاری افتتاح کند. اگر روند رو به رشد و حجوم مصرف کننده به همین صورت ادامه یابد دیری نمیپاید که رقیبی برای مک دونالد خواهد شد. البته طول میکشد تا به شهرت مک برسد ...

این رستوران در آغاز کارش را با برگر و سیب زمینی های سرخ شده آغاز کرد کم کم به منوی خود غذاهای گیاهی افزود و وقتی دید که گزینه های گیاهی پر طرفدارترند همان ها را گسترش داد و حالا یکی از مدعیان است و روز به روز هم سعی دارد تا منوی گیاهی اش را رنگین تر کند.

این نمونه ای از موفقیت یک رستوران گیاهی است اما اولین در نوع خود نیست و همینطور موفق ترین هم نیست! برندهای دیگر مانند Veggie Grill نیز توانسته اند بازار خوبی به دست بگیرند و شعبه های بسیاری تاسیس کنند.

پدیده دیگری که کار فست فود ها را به چالش کشیده دستگاه های فروش خودکار محصولات گیاهی هستند که نمونه هایی از آن در استرالیا و فرانسیسکو وجود دارند. این دستگاه ها محصولات متنوعی مانند انواع اسنک، سالاد، ساندویچ، شکلات و آب میوه های طبیعی عرضه می کند.

مشتری علاوه بر مزه و ارزش غذایی به سالم بودن غذایی که می خورد اهمیت می دهد و غذاهای گیاهی که این دستگاه ها و رستوران های گیاهی عرضه می کنند جزو سالمترین ها هستند.

تحقیقات نشان داده که ۸۰ درصد از افرادی که از این دستگاه ها استفاده کرده اند عمدتا گیاه خوار نیستند و همین موضوع این امیدواری را بالا برده که در صورت فراگیر شدن دستگاه و فست فود های گیاهی با استقبال شدید مردم مواجه شوند.

از طرفی هر چه پیشتر می رویم مردم به سلامتی خود بیشتر اهمیت میدهند و همین موضوع آینده گیاه خوار شدن بشر را تضمین میکند. گیاه خواری یکی از روش های زندگی بدون دردسر است. بسیاری از بیماری های قلبی، سرطان ها و مشکلات چاقی و تنفسی ریشه در تغذیه انسان دارند که خوردن فست فود های غیر گیاهی آنها را تشدید می کنند.

برچسب ها: 
غذای گیاهی
فست فود
فست فود گیاهی
گیاه خواری

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید