ثبت رایگان کسب و کار

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

در این مقاله می آموزید که چگونه از شر خطرات بالقوه اتاق کودک خلاص شده و کیفیت هوای سیسمونی فرزند خود را بهبود بخشید. نوزادان و کودکان خردسال به ویژه به سموم محیطی حساس هستند. بنابراین، این برای شما ضروری است که سیسمونی یا اتاق کودک خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که کاملا ایمن بوده و تا جایی که امکان دارد خطرات بالقوه در محیط را محدود کند.

یکی از نگرانی های عمده خروج گاز یا انتشار گازهای شیمیایی و سمی بوده که حل نشده باقی مانده است. شما می دانید بوی طولانی مانده از رنگ تازه و مبلمان جدید چه چیزیهایی هستند؟ این ها انتشار گازهای شیمیایی هستند که شما باید از آن در اتاق کودک اجتناب کنید. در عکس زیر مبلمان سفید تمیز این سیسمونی معاصر را مناسب یک نوزاد کرده که دیوارهای خاکستری و سفید راه راه را بطور برجسته نشان می دهد. یک پرده رمانتیک زبر به رنگ های آبی و نارنجی و یک بالش آبی و نارنجی، رنگ های روشنی هستند که با ملحفه تخت خواب کودک مطابقت داده شده اند.

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

ماری کوردارو (Mary Cordaro)، مشاور محیط داخل و داشتن ساختمانی سالم، می گوید که چگونه این کار را انجام دهید:

زمانی که خرید می روید، از خلاف کارهای زبده دوری کنید

این مورد، هر چیزی با هر محتوی وینیل (رزین یا پلاستیک ترکیبی متشکل از پلی وینیل کلراید یا یک پلیمر مرتبط که بخصوص برای کاغذهای دیواری و دیگر مواد پوشاننده استفاده می شود)، را شامل می شود؛ از جمله کاغذ دیواری و یا پرده) و هر محصول تولید شده از چوب مانند ام دی اف، و یا تخته سه لا (حتی آنهایی که دارای برچسب سبز هستند)، فوم پلی اورتان، محصولات کارخانجات با مراقبت های دائمی ( ضد لک، ضد چین و چروک، ضد میکروبی)، و هر محصول یا ماده ای که با مواد شیمیایی ضد میکروبی ساخته شده و به عمل آمده اند.

مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

فقط صرف اینکه دارای گواهینامه "سبز" یا دوستدار محیط زیست هستند، خرید نکنید

حتی برچسب پلمپ "سبز"  یک راهنمای امن نیست، چرا که همه چیز را پوشش نمی دهد. یک محصول که برچسب سبز دوستدار طبیعت را به همراه دارد، هنوز هم می تواند حاوی سطوح بالای بیش از حد سموم برای سیستم های حساس یک نوزاد یا کودک باشد. بنابراین، با محصولاتی که دارای این برچسب هستند شروع کرده، اما سپس احتمال وجود مواد بالقوه خطرناک در عناصر تشکیل دهنده آنها را چک کنید.

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

هر یک از محصولاتی که برای بازسازی و دکوراسیون اتاق کودک خود می خرید، باید صد در صد بدون فرمالدئید (گاز بی رنگ و تندی که در محلول متانول تکسید شده تولید می شود، هر دو نوع فنل و اوره)، ایزوسیانات (مانند جنس پلی اورتان)، گلیکول ها، چسب های سمی و مواد شیمیایی بی بو باشد. این گازها هیچوقت بیرون نمی روند و شامل فتالات (گازهایی که از مواد PVC خارج میشوند)، مواد شیمیایی مقاوم در برابر شعله، عملیات ضد میکروبی و آفت کشی و مواد شیمیایی مقاوم در برابر لکه می شوند. رنگ نقاشی باید با برچسب "بدون ترکیبات آلی فرار" یا "Zero-VOC" برچسب گذاری شده و فقط کمترین مقدار مواد شیمیایی که آفت کش ها یا بیوکسیدها گفته می شود، را شامل شود (نه فقط "بدون ترکیبات آلی فرار" یا "ترکیبات آلی فرار کم" باشد). 

مطلب پیشنهادی: چیدمان اتاق خواب نوجوانان

وقت کافی برای پراکنده شدن بو بگذارید

بین پایان زمان کار در اتاق نوزاد یا کودک و انتقال و وسیله بردن به داخل اتاق، چند روز صبر کنید. چه مدت؟ بهترین قانون این است که شروع به استفاده از اتاق زمانی کنید که کسی با یک حس حساس و خوب بویایی (به عنوان مثال در زنان باردار اغلب حواس بویایی افزایش یافته است) نتواند هیچ گونه بویی را به هیچ عنوان در فضای اتاق تشخیص دهد. تبادل هوای تازه، دمای معتدل و رطوبت کم باعث تسریع در خروج گازها خواهد شد. 

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

سیستم تهویه مناسب برای سیسمونی فراهم کنید

تبادل هوای تازه در هر فضایی ضروری است، بنابراین پنجره ها را برای یک گردش هوای خوب، باز کنید. اگر در منطقه ای با کیفیت هوای بیرونی پایین زندگی می کنید، باید هنوز هم پنجره را باز کنید، اما از یک فیلتر هوا هم استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی: ده مورد ضروری که هر اتاق خوابی نیاز دارد داشته باشد

کنترل رطوبت

بسیاری از والدین از یک مرطوب کننده در اتاق فرزند خود استفاده می کنند. اما آن می تواند فضا را با تولید رطوبت غالب بارگذاری کند. اگرشما از یک مرطوب کننده استفاده خواهید کرد، برای یک نم سنج نیز سرمایه گذاری کنید. دستگاهی که رطوبت را اندازه گیری می کند، بنابراین شما می توانید مطمئن شوید که سطح رطوبت کمتر از 50% باقی می ماند.

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

اتصال برقی در سیسمونی فرزند خود نداشته باشید

لوازم الکترونیکی میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس هایی ساخته دست انسان تولید کرده که با خصوصیات الکترومغناطیسی خود بدن نوزاد تداخل ایجاد کند. سطوح میدان های الکترومغناطیی را به وسیله محدود کردن کلیه لوازم برقی بجز ضروری ترین آنها، از اتاق نوزاد در کمترین مقدار ممکن نگه دارید. به عنوان مثال، از استفاده از وای فای در محیط خانه یا اطراف اتاق نوزاد، دوری کنید.  در ادامه عکس های سیسمونی نوزاد برای گرفتن ایده های جذاب و دلنشین برای شما و کودک دلبندتان آورده شده است.

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

طراحی یک سیسمونی سالم و بهداشتی

لطفا نظرات و یشنهادات خود را در رابطه با داشتن فضایی بهداشتی و سالم برای اتاق نوزاد با ما سهیم شوید. باعث افتخار است چنانچه تجربه ای در این رابطه دارید و آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

 

منبع: hgtv | گروه تحریریه دکوملک

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق خواباتاق نوزاد
برچسب ها: 
اتاق نوزاد
اتاق کودک
سیسمونی

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید