ثبت رایگان کسب و کار

طراحی تاسیسات رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

زمانی که برای راه اندازی رستوران صفر تا صد به سراغ یکی از تیم های مشاوره راه اندازی رستوران بروید، یکی از بخش هایی که مورد توجه قرار خواهد گرفت، طراحی تاسیسات رستوران است.

در صورتی که تاسیسات رستوران به درستی طراحی نشده و پیاده سازی صورت نگیرد، در آینده عملکرد و فرآیندهای جاری رستوران قطعا به مشکل برخورد خواهند کرد.

طراحی تاسیسات رستوران به چندین مبحث منتهی می شود:

 

تعیین محل اتصالات الکتریکی

اتصالات الکتریکی گرفته از سیم کشی ها، پریزهای برق، پریزهای تلفن و... باید به نحوی صورت بگیرند که در جای جای رستوران از خروجی برق برخوردار باشیم. به خصوص این سیم کشی ها باید منطبق با طراحی نور رستوران باشند و طراح نور در محل های مورد نظر پریز برق در دسترس داشته باشد.

طراحی تاسیسات رستوران

تعیین محل انشعابات گاز

انشعابات گاز که عموما در آشپزخانه ی رستوران جمع می شوند، باید برای تمامی اجاق گازها و فرها خروجی داشته و از این جهت در قرار دادن تجهیزات آشپزخانه صنعتی به مشکلی برخورد نکنیم.
به علاوه ایمنی سازی انشعابات گاز نیز از ضروریاتی ست که تنها یک مشاور و طراح تاسیسات حرفه ای می باید آن را مورد ملاحظه قرار دهد. همان اندازه که طراحی صحیح تاسیسات رستوران و جای گذاری مناسب و دقیق آن ها اهمیت دارد، رعایت نکات ایمنی از چندین برابر اهمیت برخوردار است. به نحوی که امنیت تمام مشتریان در نقاط مختلف رستوران در سطح بالایی تامین شده باشد.

 

تعیین محل انشعابات آب سرد، آب گرم و فاضلاب

در طراحی تاسیسات رستوران باید محل خروجی آب سرد، آب گرم و فاضلاب به صورت مهندسی شده و دقیق مشخص گردند. طبیعتا در آشپزخانه رستوران به چندین خروجی آب سرد و آب گرم احتیاج خواهیم داشت. همین طور در سرویس بهداشتی نیز وضع به همین منوال است.

 

طراحی تاسیسات رستوران

 

تعیین محل قرار گرفتن هود و سیستم های تهویه ای

در تمام فضای رستوران به سیستم های تهویه قوی نیازمند هستیم و این تجهیزات در بخش سالن آشپزخانه رستوران فوق العاده مهم تر و پرتراکم تر هستند. به علاوه ما به هودهای قوی در آشپزخانه احتیاج داریم تا تمام بو و بخارها را کشیده و از فضای آشپزخانه و احتمالا سالن رستوران دور کنند.
هودها باید به شکلی تعبیه شده باشند که در بالای هر یک از تجهیزات پخت و پز یا سرخ کردن آشپزخانه رستوران خروج بو و بخار را شاهد باشیم. ما به هیچ وجه نمی خواهیم که در آشپزخانه رستوران بو و بخار جمع شده و به یک کوره ی داغ تبدیل شود.

 

برچسب ها: 
تاسیسات رستوران
راه اندازی رستوران
طراحی تاسیسات رستوران
مشاوره راه اندازی رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

افزودن دیدگاه جدید