ثبت رایگان کسب و کار

صرفه جویی در انرژی به کمک بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

بحث مصرف انرژی یکی از مهمترین موضوعات در صنعت غذا است. همانطور که میدانید نداشتن زیرساخت مناسب باعث هدر رفتن بخش اعظم انرژی در آشپزخانه های بزرگ می شود. خرید بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی نه تنها عملیات پخت و پز را سریعتر می کند. بلکه در مصرف انرژی نیز بسیار صرفه جویی میکند.

ماشین های ظرفشویی صنعتی

یکی از کاربردی ترین تجهیزات رستوران، ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی صنعتی دارای محفظه عایق گرما و حرارت هستند و می توانند میزان حرارت آب تنظیم شده را در وضعیت ثابت نگه دارند. هزینه زیاد خرید ماشین های ظرفشویی صنعتی اصلا نگران کننده نیست. چنانچه ماشین ظرفشویی صنعتی از نوع مجهز به سیستم تصفیه آب و صرفه جویی مصرف انرژی باشد، بیشترین تاثیر را در میزان اتلاف انرژِی خواهد داشت و بهره وری بسیار مطلوبی را با نیروی کار کمتری امکان پذیر می کند. استفاده از نیروی انسانی نمی تواند جایگزین ماشین های ظرفشویی صنعتی در کترینگ ها شود.

تجهیزات مهم آشپزخانه

گاز القایی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از راه های صرفه جویی در مصرف انرژی آشپزخانه های صنعتی استفاده از گازهای بزرگ چند شعله القایی است. این تجهیزات می توانند با محدود کردن میزان گرما، انرژی بیشتری را برای ظرف طبخ غذا متمرکز کنند. در نتیجه با کمترین میزان انرژی، پخت به طور کامل و در زمان کوتاه تری انجام خواهد شد. سیستم کار گاز القایی بدین صورت است که با برداشتن ظرف طبخ غذا، با قطع میدان مغناطیسی، حرارت زیر قابلمه به طور اتوماتیک قطع شده و جریان سوخت خاموش می شود. این امر در اتلاف سوخت مصرفی روزانه بسیار تاثیرگذار است و می تواند یک امتیاز مثبت تلقی شود. در آشپزخانه های صنعتی نباید از گازهای خانگی معمولی استفاده کنید این امر بسیار هزینه بر و غیر اقتصادی است.

کاهش مصرف انرژی در قفسه غذای داغ

تجهیزات آشپزخانه صنعتی و کترینگ ها به صورت تخصصی برای بهره وری بیشتر تولید شده اند. برای مثال تمامی کابین های نگهداری مواد غذایی، عایق بندی شده و از اتلاف گرما جلوگیری می کنند. استفاده از گرمای موجود برای مواد غذایی بدون نیاز به انرژی اضافی از طریق قفسه های غذای داغ میسر است. تمامی کابین ها در آشپزخانه صنعتی باید دارای سنسورهای حرارت سنج باشند و بهترین شرایط را برای نگهداری مواد غذایی فراهم کنند. این کابین ها می توانند با تشخیص قفسه های خالی، به طور اتوماتیک لامپ های حرارتی را در محل مورد نظر خاموش کرده و انرژی مازاد را ذخیره کنند.

گریل های سازگار با محیط زیست

گریل از تجهیزات رستوران پر مصرف و همیشه روشن است که انرژی بسیاری را مصرف می کند. گریل های جدید و به اصطلاح سازگار با محیط زیست، نسل جدید گریل های صنعتی هستند که جایگزین گریل های پر مصرف قدیمی شده اند. نسل جدید گریل های پیشرفته دارای صفحه های شیار داری هستند که دارای سنسور و تایمر است. ویژگی انحصای گریل های سازگار با طبیعت در زمان بندی برای خاموشی توسط سنسور است. در واقع زمانی که گریل کار نمی کند سنسور فعال شده و دستگاه خاموش می شود. استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا در تولید لوازم و تجهیزات آشپزخانه صنعتی منجر به استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی شده و کاهش هزینه های مصرفی را به دنبال خواهد داشت.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه
مصرف انرژی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید