ثبت رایگان کسب و کار

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

آشنایی با سبک های دکوراسیون یکی از لازمه های شروع یک کار دکوراسیونی است. حتما قبل از اینکه دست به کار شوید، انواع این سبک ها را مطالعه کرده و نوع مورد پسند و علاقه خود را انتخاب کنید. سبک معاصر چه سبکی است؟ خطوط استوار، اشکال مسطح، لوازم مینیمالیستی، یا فضایی برای قانون شکنی.

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

سبک معاصر چیست؟

از نظر فنی طرح معاصر ریشه در زمان حال (یعنی اینجا و همین الان) دارد. ولی در سطح وسیع تر، نشانگر ابتکارات سطحی دکوراسیون سنتی است. "کمتر بهتر است!" این بدان معناست که طرح های مسطح بجای تزیین و آراستگی، الگوهای مسطح و یکنواختی دریاچه ها بجای پرینت های رنگی، لوازم مینیمالیستی بجای کلکسیون های بزرگ استفاده شوند. اگرچه این سبک، گرمای کامل سبک های قدیمی تر طراحی را ندارد، در مجموع سبک سردی هم نیست.شما اغلب می شنوید که دو کلمه معاصر و مدرن بجای همدیگر بکار برده می شوند، ولی این دو دقیقا هم معنی نیستند. «مدرن» یک جنبش خاص در طراحی است که در اوایل قرن 20 آغاز شد و از دستورالعمل های سختگیرانه تری تبعیت می کرد. «معاصر» طبق تعریف سیال تر است و امکان کمی قانون شکنی را هم فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید: بازسازی یک آپاراتمان معاصر با کاشی های رنگی دیواری درخشان

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

چرا این سبک جوب داد؟ تاکید زیاد برخط و فرم، دو اصل لازم در یک طراحی خوب، به سبک معاصر انرژی می دهد. این اتاق ها با کلی فضای باز و نور طبیعی طراحی شده که این امر باعث شده است اتاق ها تازه و جادار به نظر برسند. در آنها هیچ شلوغی و در هم ریختگی وجود ندارد و همه چیز باید لحاظ شود.

عاشق این سبک خواهید شد ... اگر در موزه های هنری شما جذب کارهای انتزاعی می شوید. شما بیش از 2 کتاب حاوی لغت «ساده سازی» در عنوان دارید. پرده های سنگین، شما را از فضاهای کوچک ترسانده است. کلاس هندسه در دوران مدرسه نمره خوبی به همراه داشت. شما متقاعد شده اید که بخش زیادی از وسایل خود را ذخیره سازی کرده و همه چیز را با رنگ سفید دوباره تزئین کنید.

مطالعه کنید: وسایل چوبی روستیک برای اتاق نشیمن و خانه ای معاصر با چند جادوی روستیک

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

راز سبک: خطوط ساده است

پس از ما تکرار کنید: خطوط، صفحات، زاویه ها. حال این اشعار ساختار محیط خود کنید. طراحی معاصر در راستای محور افقی-عمودی جهت گیری کرده است. تز معماری گرفته تا وسایل ساختار محیط، خود یک جزء یکپارچه از طرح است.

ولی در نظر داشته باشید: آیا این یعنی هر چیزی در خانه شما باید گوشه های مربعی داشته باشد؟ البته که نه. نمای محیط را با چند منحنی متعادل کنید. نکته کلیدی در حفظ اشکال با هندسه ساده است، بیضی، دایره، استوانه و موج، شکل های دالبری و پرچین و شکل را به دوستان سنتی تر خود واگذار کنید.

بیشتر بدانید: آپارتمان معاصر با دیوار های سفید و مبلمان روستیک

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

راز سبک: رنگ های بی اثر پیچیده

کرمی، سفید، قرمز، بژ، سیاه، این رنگ ها در طراحی معاصر بکار می روند. طرح های تک رنگ باعث می شوند خطوط و شکل های دیدن محیط به مرکز توجه تبدیل شوند.

ولی در نظر هم داشته باشید: خنثی یک اصطلاح زیبا و گسترده است. هاله ای با یک رنگ زمینه انتخاب کنید که به محیط زیبایی بدهد (بعنوان مثال خاکستری، آبی که در اینجا آمده است). کرمی با کمی صورتی، خاکستری با کمی سبز، یا بژ با مقداری طلایی را امتحان کنید. اگر رنگ روشن تر می خواهید آن را در دیوار و یا یک قطعه بزرگ مبلمان استفاده کنید.

حتما بخوانید: اتاق خواب های معاصر که دنیای شما را تکان خواهند داد

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

 راز سبک: فضای باز

طرح معاصر به چیزهایی که نیست هم توجه دارد. فضای خالی کیفیتی نمادین دارد و معماری قوی آن را احاطه کرده است. طراحی داخلی معاصر تناسب ویژگی های با وسایل سایز بزرگ و قاب عکس ها و کارهای هنری بزرگ دارد چرا که در آن فضاهای باز وجود دارند.

ولی در نظر داشته باشید: فضای بسیار زیاد هم باعث می شود اتاق حس سردرگمی داشته باشد. مبلمان را به چند گروه تقسیم کنید تا در تقسیم کردن اتاق بزرگ هم به شما کمک کند. لوستر یا لامپ آویز هم می تواند سقف بلند را پایین بکشد (بطور مجازی).

بدانید: چگونه به یک سبک معاصر برسیم

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

راز سبک: کفپوش تزیین نشده

اگر دوست دارید پای لخت خود را روی کاشی سرد بگذارید، خوش شانس هستید. طرح معاصر، فرش و قالی را حذف کرده و بجای آن سطوح سفت و سخت تر قرار داده است: بامبو، سنگ یا سرامیک. چوب آبنوش شده یا بتن تیره می توانند در کفپوش اتاق های معاصر بکار رود.

 ولی در نظر داشته باشید: که این بدین معنا نیست که شما نمی توانید فرش داشته باشید. این فقط یک راهنمایی برای انتخاب مورد صحیح بود. شما مجبور نیستید فرش حاشیه دار ایرانی خود را دور بیندازید، ولی یک طرح هندسی یا یک بافت طرح دار می تواند راه حل باشد؛ یا از کاشی های با طرح فرش استفاده کنید. اگر باید از دیوار تا دیوار فرش داشته باشید، یک رنگ صلب استفاده کنید.

لطفا بخوانید: راهنمای شناسایی سبک دکوراسیون خانه خود

سبک های دکوراسیون : بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!

یک سری ویژگی ها و اسرار سبک دکوراسیون معاصر در این مطلب مورد بررسی قرار گرفتند. در ادامه مطلب می توانید خصوصیات بیشتری از این سبک را مطالعه نمائید. لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمائید.

ادامه مطلب: آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک معاصر
برچسب ها: 
سبک دکوراسیون
سبک معاصر
معاصر

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید