ثبت رایگان کسب و کار

سبک زندگی و تمیزکاری: ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

سبک زندگی و تمیزکاری در این مقاله به 3 نکته اساسی برای تمیز کردن اتاق خواب پرداخته است. مرتب کردن اتاق خواب کار دشواری نیست. حتی اگر وارد اتاق شده و از شلوغی بیش از حد این اتاق کوچک شگفت زده شده باشید.

همه ما تا حدی شلوغی را در اتاق خود تحمل می کنیم ولی اوضاع وقتی خطرناک می شود که این وضع ادامه یافته و خانه مرتب نشود. در این هنگام این شلوغی به یک بلای کامل تبدیل خواهد شد.شرط می بندیم که شما یک آخر هفته کامل را صرف نظافت اتاق خواب خود نمی کنید. نگاهی به سه ایده مرتب سازی سریع در زیر بیاندازید تا به طور موثر و بر مبنای روزانه، اتاق خود را مرتب کنید.

مطلب پیشنهادی: ایده های طراحی دکوراسیون برای دوست داشتن خانه ای که خیلی هم دوست داشتنی نیست!

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

پس از خودتان، همه جا را نظافت کنید

این کار ساده به نظر می رسد، ولی اغلب انجام آن غیر ممکن می شود. اگر شما بعد از خودتان تمیزکاری نکرده و همه چیز را در جای خودش قرار ندهید، اتاق خواب شما به یک کابوس تبدیل می شود. به مثال های زیر در مورد نحوه مرتب کردن اتاق با قرار دادن هر چیز در جای خودش توجه کنید:

  • پس از پایان نوشیدن، لیوان ها و سینی را به آشپزخانه ببرید

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

  • کتاب ها و مجلات را به قفسه کتاب ها انتقال دهید.

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

  • وسایل ورزشی را وقتی که کارتان با آنها تمام می شود مانند وزنه و وسایل یوگا و نوارکش را به جای خود برگردانید.

مطلب ویژه: دکوراسیون یک اتاق خواب دنج: ایده ها و الهام ها

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

  • لباس هایی که از کمد لباس هنگام انتخاب لباس مورد نظرتان بیرون آورده اید را در سر جایشان قرار دهید.

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

در مورد این مطلب فکر کنید: هر یک از این کارها بیشتر از چند دقیقه وقت شما را نمی گیرد. بهتر است چند دقیقه کوتاه را صرف مرتب کردن اتاق خود کنید تا اینکه در آینده چند ساعت برای این کار وقت بگذارید، درست است؟

بیشتر بدانید: ایده هایی برای مرتب کردن شلوغی کمد لباس

لباس های خود را مرتب کنید

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

چوب لباسی یک ابزار اصلی در رفع شلوغی اتاق است، شما از دوچرخه سواری به خانه بر می گردید و لباس و جوراب هایتان را روی صندلی میز کارتان می گذارید. پس از دوش گرفتن، حوله را کف اتاق خواب رها می کنید، بعد از آن از خود می پرسید برای محل کار خود چه لباسی بپوشم؟ 7 لباس را امتحان می کنید و 6 تای آن ها را روی تختخواب رها می کنید. ببینید این شلوغی به کجا می رود.

وقت خودتان را ذخیره کنید و چند ثانیه را صرف مرتب کردن لباس هایتان کنید (همین الان). از لباس های کثیف دوچرخه سواری و حوله شروع کنید و آنها را در جای خودشان قرار دهید.

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

سپس به سراغ لباس های انتخاب نشده بروید. با دو حرکت سریع، لباس ها را روی جا لباسی قرار داده تا بتوانید در روز کاری دیگر از آنها استفاده کنید. یک برنامه روتین داشته باشید و حتی پیژامه خود را هم روی تخت قرار ندهید. آن را مرتب کرده و در کشو قرار دهید. یا یک جالباسی اورژانسی روی درب کمد نصب کرده و لباس ها را از آن آویزان کنید. زمانیکه ببینید دیگر روی تخت خود به دنبال لباس تمیز بین لباس های کثیف نیستید، از این کار خود خوشحال شدید.

آشغال های اتاق خواب را دور بریزید

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

بطری های نصفه، بسته بندی های باز شده، مارک لباس، رسید و موارد این چنینی موجود در اتاق را دور بریزید. این لیست تا چند روز ادامه دارد و وقتی که آشغال ها تلمبار شد، به سرعت غیر قابل کنترل می شوند.اگر سبد ضایعات در اتاق دارید، هر هفته آن را خالی کنید تا آن نیز به یک منبع کثیفی و شلوغی تبدیل نشود.

 ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

کمی تمیزکاری در هر روز آسیب های بزرگ و جدی را کنترل می کند. علاوه بر این، این کار خیلی وقت گیر نخواهد بود. پس از همین امروز بخشی تمیزکاری های روزانه خود را شروع کنید. در آینده از خودتان تشکر خواهید کرد. لطفا نظرات، پیشنهادات و ایده های خود را برای داشتن یک اتاق خواب تمیز در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: merrymaids | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونکمد لباس
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق خواب
برچسب ها: 
اتاق خواب
ترفندهای تمیزکاری
تمیزکاری اتاق خواب

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید