ثبت رایگان کسب و کار

ساخت یک کتاب خانه رویایی در خانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

وجود کتابخانه در منزل علاوه بر آنکه در کتاب خوان شدن فرزندان تان فرهنگ سازی می کند. در امر زیباسازی منزل هم کمک زیادی خواهد کرد. همانطور که می دانید در هر جایی از منزل می شود حتی با چند قفسه و ارزانترین صندلی چوبی یک کتابخانه شیک و کوچک برپا کرد و نیاز به اتاقی ویژه این کار نیست.

طراحی و ساخت کتابخانه کاملا شخصی است و بنا به سلیقه خود می توانید طرح مورد علاقه را انتخاب و سفارش دهید. اما پیش از هرگونه تصمیم گیری بهتر است ادامه مطلب را که نکاتی در مورد طراحی مناسب برای یک کتاب خانه خانگی بیان می کند را بخوانید.

کتابخانه

بر روی نما و ذخیره سازی متمرکز شوید

ایجاد فضای ذخیره سازی مناسب در وهله ی اول مهم ترین مورد می باشد. اگر شما فردی هستید که میزان مطالعه تان در طول روز زیاد است، بدون شک در آینده کتاب های زیادی خواهید داشت که نیازمند فضای ذخیره سازی بیشتری هستند. پس بهتر است از همین آغاز کار فکر همه جا را بکنید.

بنابراین برای داشتن طراحی بهتر ابتدا تمام جنبه های طراحی را در نظر بگیرید که در انتهای کار برایتان مشکلی پیش نیاید. پس باید تمام بخش اتاقی که می خواهید کتابخانه را در آن جای دهید را آنالیز کنید چرا که شاید کوچکترین بخش اتاق توانست یک قفسه را در خود جای دهد!

استفاده از صندلی های چوبی مناسب

بعد از ذخیره سازی کتاب ها باید تعدادی صندلی چوبی مناسب را در نظر بگیرید. برای مطالعه می توانید بر روی صندلی های نرم بنشینید و از آنها استفاده کنید. برای انتخاب صندلی بهتر است از صندلی های مدرن استفاده نمایید چرا که هم زیبا هستند و هم می توانند احساس مجلل بودن را به خانه تان بدهند.

بعد از فراهم آوردن مبلمان، نحوه قرار دادن آنها کنار یکدیگر بسیار مهم است و نیاز به یک طراحی دارد و این نیز نیاز به خلاقیت شما دارد که چگونه آنها را کنار یکدیگر جای دهید که در بعدها و جنبه های مختلف، منجر به ایجاد مشکلاتی نشوند.

کتابخانه

انتخاب چراغ های مناسب

در حالیکه روشنایی یک عنصر کلیدی در طراحی هر فضایی می باشد، در کتابخانه ها هم یک عنصر اصلی می باشد و باید به بهترین نحو آنرا پیاده سازی نماییم.

برای روشنایی کتابخانه می توانید از عواملی مانند نور طبیعی و نور مصنوعی استفاده کنید. برای استفاده از نور های مصنوعی می توانید از تعداد چراغ های مناسب استفاده نمایید و بر روی میز اصلی از چراغ های بازویی استفاده کنید.

فضاهای داخلی
برچسب ها: 
طراحی داخلی
کتاب خانه
کتابخانه

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید