ثبت رایگان کسب و کار

زمان خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به این مسائل دقت کنید

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

هزینه های مربوط به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی از سنگین ترین هزینه ها در زمان راه اندازی رستوران هستند. معمولا به دلیل بالا بودن قیمت این تجهیزات افراد زمان خرید، وسواس بیشتری به خرج می دهند. به طور کلی نکاتی وجود دارند که در صورت توجه به آنها پس از خرید مشکلی پیش نخواهد آمد.

ــ در نظر گرفتن معیارهایی چون؛ ایمنی، کارایی، سهولت استفاده و ویژگی های بهداشتی (ضد زنگ بودن، سهولت پاکیزه سازی و روغن زدایی و...) در اولویت خرید تجهیزات شما قرار دارند.

ــ در خرید تجیهزات مساحت آشپزخانه و شکل هندسی آن باید در نظر گرفته شود. همچنین اگر آشپزخانه ای شلوغ و به هم ریخته دارید، در ابتدا باید فکری به حال نظم دادن به آن بکنید و فضای خالی برای وسیله یا تجهیزات جدید باز کنید. منظم بودن یک آشپزخانه، بازدهی کارکنان شما را افزایش خواهد داد.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

ــ خرید تجهیزات کوچک، اگر چه در ابتدا ممکن است به صرفه تر باشند، اما بعید به نظر می رسد که کارآیی یک دستگاه صنعتی را داشته باشند. تجهیزاتی که خریداری می کنید باید توان استفاده روزانه را داشته باشند. به عنوان مثال برخی افراد برای صرفه جویی در خرید سرخ کن به جای دستگاه تمام استیل سرخ کن صنعتی، سرخ کن خانگی تهیه می کنند و متحمل هزینه های تعمیر و عدم توانمندی روغن زدایی به صورت مناسب می شوند.

ــ سعی کنید، یک بار عملکرد دستگاه را بررسی کنید. نوع عملکرد دستگاه، شیوه تمیز کردن قطعات مختلف، نوع استفاده، و کارکرد تمام دکمه ها، بخش ها و اجزای آن را بررسی کنید.

ــ برای خرید یخچال و تجهیزات پخت و پز صنعتی باکیفیت، بیشتر هزینه کنید تا گرفتار هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری نشوید.

ــ محصولی که می خرید می تواند بیش از 10 سال به شما خدمت کند. پس اهمیت گارانتی و خدمات پس از فروش را دست کم نگیرید. محصولی بخرید که نمایندگی معتبر و خدمات پس از فروش قابل اطمینان دارد و هرگز خدمات پس از فروش را فدای قیمت کمتر کالای بدون گارانتی نکنید.

ــ یخچال برای حفظ مواد غذایی از فاسد شدن و برای سالم ماندن غذا ها نقش مهمی دارد. برای خرید یخچال توجه به ظرفیت و میزان مصرف برق اهمیت زیادی دارد. همچنین هنگام خرید یخچال باید به نشان استاندارد و موارد ایمنی توجه کرد. توجه به محلی که باید یخچال را در آنجا قرار دهید نیز مهم است تا بدانید یخچالی که قرار است خریداری شود چه اندازه باشد.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه
رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید