ثبت رایگان کسب و کار

روش های سبک زندگی و تمیز کاری

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

در سری مقالات سبک زندگی و تمیز کاری، انواع روش های شستشو و نظافت و یا مرتب کردن بخش های مهم خانه مورد بررسی قرار می گیرند. برای داشتن خانه ای زیبا و آرامش بخش، پیشنهاد میکنیم حتما این مقالات را مطالعه کرده تا یک خانه داری مدرن را تجربه نمائید. این سری مقالات ادامه خواهند داشت و در دسته بندی های بعدی، مقالات بیشتری اضافه خواهند شد. می توانید در ادامه خلاصه ای از هر مقاله را مطالعه کرده و در صورت تمایل، ادامه آن را مطالعه کنید.

1. سبک زندگی و تمیز کاری: بهترین روش برای تمیز کردن ظرف ها

روش های سبک زندگی و تمیز کاری

آیا تا بحال شده است که در اسنکان و یا ظروف آزمایشگاهی غذا بخورید و آب بنوشید چون همه ظرف هایتان کثیف بوده است؟ شما تنها نیستید. برای خیلی ها شستن ظرف ها درست مانند رفتن به دندان پزشکی دردناک است. مخصوصا وقتی ماشین ظرفشویی در کار نباشد. بعلاوه، برگشتن به خانه و دیدن یک سینک پر از ظرف های کثیف حتی بهترین روز شما را خراب خواهد کرد... در ادامه مطلب راهکار های این مقاله را می توانید مطالعه کنید.

2. سبک زندگی و تمیز کاری: چگونه یک استیل ضد زنگ را تمیز کنیم

سبک زندگی و تمیز کاری

استیل ضد زنگ به خاطر توانایی در داشتن یک سطح تمیز و مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدن شناخته می شود. به همین دلیل این نوع استیل گزینه ای محبوب در آشپزخانه ها و حمام ها است. اگر مدت زیادی است که استیل ضد زنگ در خانه خود دارید، حتما دریافته اید که توانایی باقی ماندن برای مدت طولانی و عمر زیادی را دارد. کثیفی، آلودگی و جرم، استیل را در معرض خوردگی و زنگ زدن قرار می دهند. خوشبختانه با رعایت قوانین خاص تمیز کردن، استیل ضدزنگ به تمیز کردن به خوبی پاسخ می دهد. در کل، شما می توانید با اصول اولیه شروع کنید.... حتما ادامه مطلب را بخوانید.

3. سبک زندگی و تمیز کاری: کارآمد ترین تمیز کننده های خانگی دوست دار محیط زیست

سبک زندگی و تمیز کاری

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که در زمان استفاده از یک تمیز کننده تجاری توقف کرده و به دنبال این باشید که واقعا چه چیزی داخل بطری وجود دارد؟ محصولات شیمیایی مضر فراوانی در بازار وجود دارند که به افراد خانه دار کمک می کنند تمیز کاری را راحت تر انجام دهند. خانواده هایی که حساس به مواد شیمیایی هستند می توانند با استفاده از محصولات دوست دار محیط زیست نیز نتایج مشابهی در تمیز کاری به دست آورند، ضمن آنکه بوی مطلوبی نیز بر جا می ماند. در مورد این محصولات دوست دار محیط زیست 7 تمیز کننده زیر کارآمدترین موارد می باشند.... در ادامه مطلب بخوانید...

4. سبک زندگی و تمیز کاری: بهترین راه برای شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

سبک زندگی و تمیز کاری

طور طبیعی ساده ترین راه برای شستن ظرف ها، استفاده از ماشین ظرفشویی است. ولی باید قبل از قرار دادن ظرف ها داخل آن، ظرف ها را آب بکشید. اگر هر روز از ماشین ظرفشویی خود استفاده نمی کنید، حتما باید این آبکشی اولیه را انجام دهید، چرا که دوست ندارید تکه های کوچک غذا روی آن باقی بماند. با استفاده از آب داغ و یک ابر میکروفیبر، بخش های ایمن دستگاه را شستشو دهید.... می توانید در ادامه مطلب بقیه راهکارها را دنبال نمائید.

5. سبک زندگی و تمیز کاری: شلوغ ترین مکان ها در خانه

سبک زندگی و تمیز کاری

شلوغی و درهم ریختگی، کم کم از کنترل افراد خارج می شود. اگر در هنگام ورود به خانه از روی کفش ها رد می شوید و یا چندین نامه دسته بندی نشده روی اپن خانه است، می توان گفت که شما خانه شلوغی دارید. چطور یک خانه مرتب داشته باشیم؟ اولین گام شناسایی بخش هایی از خانه است که از همه جا شلوغ ترند. گام بعدی یافتن راهی برای کنترل بسته های کوچک در هم ریخته است. ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد 5 منطقه شلوغ در خانه خود و نحوه مرتب کردن آنها بیاموزید.

6. سبک زندگی و تمیز کاری: چطور سینک و مخزن تخلیه زیر آن را تمیز کنیم؟

سبک زندگی و تمیز کاری

چند دقیقه به آشغال هایی که هر روزه وارد سینک شده و پایین می روند فکر کنید. هنوز هم از این موضوع بدتان می آید؟ سینک نیاز به تمیز کاری بیشتری از پاشیدن مقداری آب گرم روی سطح آن دارد. سینک باید تمیز و ضدعفونی شود تا اینکه بدرخشد و بوی خوبی داشته باشد. برای تمیز کردن روزانه و هفتگی سینک باید چکار کنیم؟ تا جایی که می شود سینک را خالی نگاه دارید. غذا و آب باقیمانده در سینک باعث رشد باکتری و ایجاد بو و نیز آسیب احتمالی سینک خواهد شد. بلافاصله پس از استفاده، ظرف ها را آب بکشید و آنها را با دست شسته یا داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید تا شسته شوند. راه حل های بیشتر را در ادامه مطلب این مقاله مطالعه نمائید.

7. سبک زندگی و تمیز کاری: آیا صابون بیشتر به معنای قدرت پاک کنندگی بیشتر است؟

سبک زندگی و تمیز کاری

اگر صابون خوب است، پس باید صابون بیشتر بهتر باشد. اگر واقعا می خواهیم همه چیز تمیز شده و تمیز باقی بمانند، صابون بیشتر پاسخگو نیست. پاسخ: استفاده از صابون اغلب اوقات باعث ایجاد مشکلات بیشتری خواهد شد. تمایل به استفاده زیاد از یک پاک کننده خوب همیشه وجود دارد ولی در اصل، در مورد پاک کننده ها، شما می توانید مقدار زیادی از یک پاک کننده خوب داشته باشید. استفاده از صابون زیاد، آبکشی را دشوارتر می کند. یکی از دلایل اینکه صابون شوینده ای عالی برای شستشو می باشد، این است که کثیفی را به خود جذب می کند. شسته شدن همه کثیفی ها از سطح، خوب است ولی اگر همه ی صابون از سطح پاک نشود، آن سطح، مستعد جذب آلودگی بیشتری خواهد بود. ادامه مطلب...

8. سبک زندگی و تمیز کاری: خانه خود را در کمتر از ده دقیقه مرتب کنید

سبک زندگی و تمیز کاری

یکی از مباحث داغ و جذاب سبک زندگی و تمیز کاری، مرتب کردن فضاهای مختلف خانه است. حتما در این مطلب با ما همراه باشید. مرتب کردن خانه ظرف 10 دقیقه به نظر کاری با ارزش می رسد. بسیاری از افراد حس می کنند که باید یک آخر هفته کامل یا یک هفته کامل را برای مرتب کردن خانه و سروسامان دادن به زندگی شان صرف کنند. آنها به برنامه ریزی و زمان و محصولات بیشتر نیاز دارند.

9. سبک زندگی و تمیز کاری: تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

سبک زندگی و تمیز کاری

در مقاله "کارآمدترین تمیز کننده های خانگی دوست دار محیط زیست" از سری مقاله های سبک زندگی و تمیز کاری، در مورد مضرات تمیز کننده های شیمیایی و صنعتی توضیح داده شد. همچنین هفت مورد از این تمیز کننده های سبز و دوستدار طبیعت معرفی شده و طرز استفاده و کاربردهای آنها مورد بحث واقع شدند. در ادامه مطلب، با چند نمونه دیگر از کارآمدترین تمیز کننده های خانگی دوستدار طبیعت آشنا خواهید شد. 

10. سبک زندگی و تمیز کاری: کارهایی که نباید با فرش خود انجام دهید

سبک زندگی و تمیز کاری

برای دوام و عمر بیشتر فرش، 5 کار را نباید با آن کنید. فرش آنقدر که اکثر مردم فکر می کنند ماندگاری ندارد. مخصوصا در کشور ما که برای تمام عمر آن را خریداری می کنند. هرچند، با این وجود هم (مانند هر چیز دیگر) نیاز به مراقبت دارد و نباید آن را نادیده گرفت. برای اطمینان از اینکه فرش برای مدت طولانی زیبا و سالم بماند، در ادامه مطلب لیستی از کارهایی که نباید با فرش خود انجام دهید (و کارهایی که به جای این موارد باید انجام دهید) آمده است.

11. سبک زندگی و تمیز کاری: بهترین استفاده از ده دقیقه های طلایی روزمره

سبک زندگی و تمیز کاری

در طول می توان زمان هایی را یافت که بی اختیار از دست می روند. در سبک زندگی و تمیز کاری امروز، می خواهیم در ادامه مطلب "خانه خود را در کمتر از ده دقیقه مرتب کنید" روش های بیشتری برای ذخیره این ده دقیقه های از دست رفته بیان کنیم. اگر کمی دقت کنید، می بینید زمان های زیادی در زندگی روزمره، بی اختیار از دست می روند. این مطلب به شما کمک می کند از این دقیقه ها استفاده کرده و کارهای خرده ریزی که تلنبار شده اند را ذره ذره انجام دهید.

12. سبک زندگی و تمیز کاری: از این روش برای پاک کردن لکه های لباس استفاده نکنید

سبک زندگی و تمیز کاری

در این مطلب به روش هایی برای از بین بردن لکه لباس اشاره شده  که نباید آن را به کار گیرید. در برخی از سایت ها یا مطالبی که می خوانید، ممکن است با این روش روبرو شوید. برای پیشگیری از ایجاد اشتباه و از بین رفتن لباس یا فرش شما، بجای لکه، این مقاله آورده شده است. لکه های لباس می توانند به مشکلی واقعی تبدیل شوند. محصولات بسیار زیادی ادعا می کنند بهترین پاک کننده لکه لباس هستند، ولی شما برای پاک کردن لکه لباس ها به دو چیز نیاز دارید. این شیوه پاک سازی لکه ها برای لباس ها و روانداز ها و نیز برای فرش ها موثر است.

 

منبع: تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
تمیز کاری
سبک زندگی
شستشو

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید