ثبت رایگان کسب و کار

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

اکنون رنگ زرد را امتحان کنید و از همه جلوتر باشید. در طراحی داخلی دکوراسیون ، رنگ زرد یک مشکل بسیار کوچک دارد. مانند رنگ آبی در سطح جهان دوست داشته نمی شود. مانند خاکستری شیک نیست. مانند مشکی پیشرو نیست یا مانند قرمز با نشاط و مهیج نیست. احتمالا به همین دلایل است که بسیاری از افراد در تصمیم گیری در مورد رنگ متناسب با خانه هایشان، از بخش رنگ زرد، بدون توجه عبور می کنند.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

رنگ زرد شاد و آفتابی و پر از انرژی بوده و شایسته این سرنوشت نیست. به این شکل به آن نگاه کنید: جایگاه چشم پوشی شده آن باعث شده است به شکل بزرگی بازگشت داشته باشد. متخصصان طراحی در حال حاضر شواهدی برای گرایش به زرد دارند. استفانی پیس، مدیر طراحی در شرکت مستر برند کابینت (Master Brand Cabinet) مشاهده کرد که رنگ زرد، از کره ای کمرنگ تا خردلی پر رنگ، با هر فضایی منطبق شده و راه کلیدی برای سبک های طراحی گوناگون است، از مدرن نیمه قرن گرفته تا مزارع حومه شهر.

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های طراحی دکوراسیون اتاق کار خانگی با رنگ زرد

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

در عین حال، گرایش به رنگ زرد در لوازم و وسایل برنجی مشاهده می شود. طراح و مشتری هر دو به زمینه طلایی در سرتاسر خانه علاقه دارند. این نشان می دهد که بار دیگر رنگ زرد یک رنگ مهم شده است.در کنار گرایش های کلی، چند دلیل دیگر هم که نشان می دهد چرا رنگ زرد بازگشت کرده است، و نیز نحوه کاربرد مناسب آن در ادامه آمده است.

پیشنهاد ویژه: اسرار و روانشناسی رنگ زرد

زرد یک رنگ تقویت کننده وضع روانی است

وقتی که با تاریکی بی پایان زمستان مواجه می شوید، رفتن به یک اتاق براق که یادآور حس یک روز آفتابی است، جالب خواهد بود. این رنگ می تواند شما را کمی خوش بین تر، شادتر و مثبت تر کند. اگر به این تاثیر نیازی ندارید، خوشحال می شویم راز شما را بشنویم.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

بیشتر بدانید: چرا رنگ زرد بهترین رنگ برای طراحی دکوراسیون اتاق کار خانگی است؟

زرد با رنگ های دیگر، بهترین را نشان می دهد

به زرد و خاکستری کنار هم فکر کنید که به نظر هنوز هم ترکیبی دوست داشتنی به نظر می رسند. تضاد زرد، عمق خاکستری را تقویت می کند.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

حتما بخوانید: اصول رنگ بندی در دکوراسیون مدرن و امروزی

زرد نور را تقویت می کند

رنگ زرد، حتی اگر به مقدار کمی بکار رود، اتاق ها را براق تر نشان می دهد، مانند این اتاق نشیمن. این اثر تا حدی زیاد است که باید مراقب باشید چطور قدرت آن را مدیریت کنید. ممکن است رنگ زرد را برای اتاق خواب نخواهید ولی برای اتاق کار خانگی یا فضای صرف صبحانه مناسب خواهد بود.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

در تصمیم گیری برای رنگ، این کیفیت زرد را در نظر داشته باشید. رنگ زرد کمی برجسته تر از یک بخش کوچک زرد رنگ است، بنابراین یک رنگ روشن تر از آن رنگی که می خواهید انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: رنگ های اتاق خواب و اثرات آن بر رفتار و محیط در اتاق

رنگ زرد حتی در مقادیر کم هم اثر خود را دارد

لوازم زرد رنگ کوچک باشند یا بزرگ، به اندازه ای چشم نواز هستند که بطور کامل حس یک اتاق را تغییر دهند، از جمله در این اتاق غذاخوری. این کیفیت مفید خواهد بود اگر بخواهید اثر یک اتاق با رنگ زرد در جای دیگری از خانه را تعدیل کنید. بعنوان مثال: اگر همه اتاق های دیگر خانه شما سفید هستند، آشپزخانه زرد بسیار برجسته به نظر خواهد رسید.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

ترکیب وسایل با رنگ های مشابه در سرتاسر خانه، فاکتور تعجب حاصل از آنها را کمتر می کند. به گفته یکی از مدیران طراحی دکوراسیون داخلی شرکت هوم دیپات (Home Depot)، وجود یک رنگ در سرتاسر خانه، طراحی را از اتاقی به اتاق دیگر به هم متصل می کند.

پیشنهاد ویژه: انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

زرد می توانید یک عمق پیچیده داشته باشد

اغلب اتاق های زرد را دارای دیوارهای مسطح و یکنواخت در نظر می گیریم. ولی شما می توانید از رنگ بعنوان سکوی پرتاب طرح ها استفاده کرده تا زیبایی بیشتری در اتاق خود ایجاد کنید. اگر می خواهید طرحی به یک اتاق اضافه کنید، آن را همرنگ با دیوارها انتخاب کنید. ولی با درخشش و زیبایی متفاوت تا کاملا مشخص باشد، یا از انواع مختلف رنگ زرد استفاده کنید، مانند این راهروی بزرگ.

رنگ زرد قرار است یک بازگشت و تحول عظیم در دکوراسیون داشته باشد

مطالعه نمایید: آشنایی با چرخه رنگ در فنگ شویی

مهم نیست اگر شما از رنگ های براق تر یا مات تر استفاده کنید، رنگ زرد رنگی است که می تواند شما را شادتر کند و در بدترین حالت دکوراسیون شما را تازه تر و مطابق تر سازد. پس چه چیزی را از دست خواهید داد؟ لطفا ایده ها و نظرات خود در مورد دکوراسیون با رنگ زرد را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: housebeautiful | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندیرنگ زرد
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
انتخاب رنگ
ترکیب رنگ
رنگ بندی
رنگ زرد
زرد

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید