ثبت رایگان کسب و کار

رنگ خنثی چیست: معنا و مفهوم رنگ های خنثی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

این مقاله مفهوم رنگ خنثی را بیان کرده و می گوید که چگونه با این رنگ ها بهترین دکوراسیون را می توانید داشته باشید. فکر می کنید رنگ بژ (رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد و خاکستری) خسته کننده است؟ در این باره تجدید نظر کنید. فضاهای داخلی خنثی درست مثل همیشه محبوب هستند و چندین دلیل خوب برای آن وجود دارد. 

اتاق های خنثی جذاب و کلاسیک بوده و هرگز از مد نمی افتند. اما فاکتورهای متعددی وجود دارند که شما باید هنگام دکوراسیون با رنگ های خنثی، مدنظر داشته باشید.

رنگ خنثی چیست: معنا و مفهوم رنگ های خنثی

رنگ خنثی چیست؟

کمی جای بحث دارد که چگونه "خنثی" را هنگامیکه در مورد رنگ ها است، معنی کنیم. اما آنها به طور کلی رنگ هایی در نظر گرفته می شوند که در چرخه ی رنگ حضور پیدا نمی کنند. آنها نرم و ظریف بوده و بدون تلاشی با رنگ های دیگر ترکیب می شوند. به طور سنتی رنگ هایی مانند سفید، بژ، خاکستری، خاکستری مایل به قهوه ای، خاکی و عاجی خنثی در نظر گرفته می شوند، اما آگاه باشید که همه این ها زیر سایه های مختلفی دارند و می توانند رنگ های گرم یا سرد در نظر گرفته شوند (که در آن صورت دیگر خنثی نیستند).

حتما مطالعه کنید: روانشناسی رنگ ها

رنگ های خنثی تمایل دارند آرام بخش بوده و دکوراسیون با آنها آسان باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم خواهان آنها هستند. بر خلاف رنگ های قوی تر که می توانند مطابقت دادن انها مشکل باشد، رنگ های خنثی تقریبا با هر رنگی خوب عمل می کنند.

رنگ خنثی چیست: معنا و مفهوم رنگ های خنثی

دکوراسیون با یک طرح رنگ خنثی معمولا "امن" در نظر گرفته می شود اما اگر مراقب نباشید یک اتاق خنثی می تواند بسیار بی مزه و خسته کننده شود. اگر می خواهید با رنگ های خنثی دکوراسیون انجام دهید، مطمئن شوید که آن را درست انجام می دهید.

بافت

هنگام دکوراسیون با یک طرح رنگ خنثی، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام شود این است که تا جای ممکن بافت در آن بیاورید؛ دوخم خشن با نرم، براق با مات و درشت با صاف. بافت همان چیزی است که بیشترین توجه را بصورت ماهرانه ایجاد می کند. در مورد استفاده از بافت ها مانند کتان، جیر، مخمل، کلاف های کشباف، پوست گوسفند و چیزهای دیگر فکر کنید. هنگامی که وقت استفاده از بافت در یک اتاق خنثی می آید شما تقریبا هرگز نمی توانید بیش از حد از آن در دکوراسیون خود داشته باشید.

حتما مطالعه کنید: چگونه رنگ آبی درست را انتخاب کنیم

رنگ خنثی چیست: معنا و مفهوم رنگ های خنثی

در این مقاله مفهوم رنگ خنثی بیان شد. برای اینکه بدانید "چگونه با رنگ های خنثی دکوراسیونی زیبا داشته باشید" می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمائید. چنانچه در مورد رنگ های خنثی پیشنهاد و نظری دارید، لطفا و حتما آن را در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

در این باره نیز مطالعه کنید: اسرار و روانشناسی رنگ قرمز

 

منبع: livingrooms | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندیرنگ های خنثی
برچسب ها: 
دکوراسیون با رنگ خنثی
رنگ خنثی

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید