ثبت رایگان کسب و کار

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون نشتی و چکه کردن

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

با به کاربستن راهکارهای بیان شده در این مقاله می توانید یک رنگ آمیزی یا نقاشی تمیز و بدون چکه کردن و کثیف کاری داشته باشید. واضح است اگر تمامی این نکات را رعایت کنید، می توانید خیلی سریع و راحت رنگ آمیزی خود را به انجام برسانید.

1. مبلمان را جا به جا کنید تا به دیوار ها و سقف راحت دسترسی داشته باشید

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری؛ مراقبت در برابر نشتی و چکه کردن

شرایط کاری متراکم باعث حوادث می شود. وسایل را جابه جا کرده یا یک گوشه انباشته کنید. صندلی ها را برعکس روی میز ها بگذارید. میز غذاخوری را بپوشانید و صندلی را روی آن قرار دهید. نردبان را باز کنید و اطمینان پیدا کنید که می توانید به راحتی به همه بخش ها و سقف دسترسی داشته باشید. در برخی موارد، دو توده ی انباشته کوچکتر با فضایی برای یک نردبان میان آنها ، بهتر از یکی است. فضای کاری خود را بلافاصله 3 فوت میان توده انباشته وسایل و دیوار ها حفظ کنید. مبلمان را با پلاستیک بپوشانید. حتی اگر شما مراقب هم باشید باز هم قطره هایی چکه خواهد کرد. نوار چسب پلاستیک را در جای خود نگه خواهد داشت.

2. قالی ها را با پارچه برزنتی بپوشانید

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری؛ مراقبت در برابر نشتی و چکه کردن

پارچه برزنتی بهترین پوشش برای قالی است. به راحتی پهن می شود و بر خلاف پلاستیک بدون نگهدارنده سر جای خود می مانند و باعث سر خوردن نردبان روی فرش نمی شوند. فقط کمی روی دیوار ها نیز آن را تا کنید تا همان جایی که می خواهید باقی بمانند. قطره های معمولی از برزنت رد نمی شوند ولی قطرات بزرگ رد خواهند شد. با چاقو یا خاک انداز قطره های روی برزنت را بردارید. برزنت ارزان نیست ولی شما نیازی به پوشاندن کل کف خانه با آن را ندارید. یک برزنت باریک و دراز مناسب خواهد بود. می توانید هر جا که می روید آن را با خود جا به جا کنید. این باریکه برای فرش های روی پله هم مناسب است فقط آن را با میخ محکم کنید تا سر نخورد.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری های 3D و ایده های جذاب پوشش داخلی دیوار

3. زمین سفت کف را با کاغذ کلوفان بپوشانید

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری؛ مراقبت در برابر نشتی و چکه کردن

 برزنت و پلاستیک هر دو روی سرامیک سر می خورند. برای محافظت این پوشش های سخت، نمی توانید بر کاغذ کلوفان غلبه کنید. صفحه های آن را به هم متصل کنید و روی کف بیاندازید. پیش از انداختن کاغذ کف های چوبی را کاملا تمیز کنید. کثیفی به دام افتاده زیر کاغذ می تواند باعث خراشیدگی شود. یک تک لایه می تواند جلوی قطرات رنگ را بگیرد ولی قبل از فرو رفتن هر قطره، آن را بردارید و تمیز کنید.

4. صفحات محافط را برداشته و پریزها را بپوشانید

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری؛ مراقبت در برابر نشتی و چکه کردن

برداشتن کاور محافظ فقط چند ثانیه زمان می برد و باعث می شود کار سریعتر و تمیز تر انجام شود. همه چیز هایی که از روی دیوار باز می کنید را داخل یک سطل قرار دهید. صفحات محافظ را باز کرده و هر پریز و خروجی را با نوار محافظ 2 اینچی بپوشانید. همچنین قطعات مربوط به پرده، آویز قاب عکس و هر چیز دیگری که می تواند مزاحم کار باشد را بردارید.

5. قرنیزها را با نوار های پهن بپوشانید

وقت خود را برای پوشاندن کامل قرنزها با چندین نوار نگیرید. یک نوار آویزان پهن، تمام آن را می گیرد. از نوار یک تا یک و نیم اینچی برای قرنيزهاي نازک و از نوار 2 اینچی برای قرنيزهای بزرگتر استفاده کنید. نوار به سطوح کثیف نمی چسبد، بنابراین قبل از پوشاندن تمام آن قسمت را تمیز کنید. برای اینکه حداقل رنگ روی این نوارها بریزد، با کشیدن یک لبه چاقو روی آن، نوار را محکم به پایین بکشید.

رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری؛ مراقبت در برابر نشتی و چکه کردن

در این مقاله 5 راهکار برای هرچه تمیز کار کردن در رنگ کاری مطالعه نمودید. برای گرفتن نکات بیشتر برای بهتر و تمیزتر کار کردن در رنگ آمیزی خانه خود، به مقاله "دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها" مراجعه فرمائید. ضمنا می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

 

منبع: familyhandyman | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیوندیوارپوش و کاغذ دیواری
ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندی
سبک زندگیایده های خلاقانه
سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیدکوراتور خانه خود باشید
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
دیوار
رنگ آمیزی
نقاشي

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید