ثبت رایگان کسب و کار

راه پله خارق العاده مارپیچ فروشگاه معتبر فورتنوم و میسون در انگلیس

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

طراحی فروشگاه معتبر فورتنوم و میسون (Fortnum & Mason) در پیکادلی شامل نوسازی 62000 فوت مربع از فضای جزئی فروشی بالغ بر شش طبقه و پنج رستوران جدید می شود. یکی از چالش های اصلی بهبود ارتباط بصری بین طبقات تجاری، و همچنین بهبود گردش عمودی با تشویق خریداران بر روی طبقات فوقانی بود.

پس از تجزیه و تحلیل گسترده ای از ساختمان های تاریخی پیشنهاد شد یک دهلیز چهار طبقه جدید در مرکز فروشگاه که توسط یک نورگیر سقف و یک راه پله بزرگ مارپیچ پوشانیده شده و اجازه می دهد تا نور طبیعی به عمق مرکز ساختمان نفوذ کند، شکل گیرد.

فورتنوم و میسون بصورتی پایدار و محکم در میراث ملی این کشور (انگلیس) ریشه داشته و برای کیفیت بالای خدمات و تجسمش از سنت انگلیسی مورد احترام است. نوسازی و مدرنیزه کردن بنای دوست داشتنی و گرامی چالش کوچکی نبود.

جستیکو و وایلز (Jestico + Whiles) به عنوان راهبر طرح برای نوسازی 62،000 فوت مربع فضای تجاری بیش از شش طبقه، از جمله پنج رستوران جدید منصوب شد. کار در کنار طراحان منحصر بفرد، وظیفه هماهنگی کار در حالی که از ادامه کار تجارت فروشگاه همانطور که در طول تاریخ 300 ساله خود داشته اطمینان حاصل شود، نیاز به برنامه ریزی گسترده و دقیق در اجرای آن داشت.

در​قلب نوسازی درج یک فضای دهلیز مانند جدید دیدنی و جذاب برای متحد کردن طبقات تجاری پایین تر ابداع شد. سرنخ ها برای الهام و نائل شدن به طرح ریشه بسیار زیادی در میراث گرجستان فورتنوم و میسون دارد. تفسیر معاصر نسبت کلاسیک و مقیاس، بدون سرافکندگی از راه پله طوماری مرکزی، دهلیز و گنبد نورگیر سقف تعریف می کند. تلفیقی از الحاق های معاصر آرامش بخش و نوسازی تاریخی، یک تعادل به داخل که باعث افزایش ارزش های سنتی این فروشگاه شده و اتحاد طبقات تجاری قبلی داده و آنها را قادرکرده تا برای یک قرن دیگر با اعتماد به نفس به تجارت مشغول شوند.

 

منبع: برگرفته از پروژه های جستیکو و والیز

 

 

فضاها برحسب کاربردفروشگاه
فضاهای داخلیراه پله
برچسب ها: 
دکوراسیون
فروشگاه

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید