ثبت رایگان کسب و کار

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

 محیط های نشیمن بزرگ و دوست داشتنی عالی هستند ولی پر از سر و صدا. در اینجا چند شیوه برای کاهش سر و صدا در اتاق های بزرگ و باز آمده است. محیط های نشیمن با پلان باز مزایای زیادی برای زندگی خانوادگی و سرگرمی آنها دارد و فرصت ورود نور طبیعی فراوان به درون خانه را افزایش می دهد. ولی در نهایت بسیار پر سر و صدا خواهند بود.

ممکن است متعجب شوید از اینکه به چه سادگی می توان عبور صدا را با چند افزودنی کلیدی به وسایل، کاهش داد. همچنین می توان از طریق تغییرات ساختاری این کاهش را، اگر در حال انجام تعمیرات در خانه خود هستید، انجام داد.

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

1- پنجره ها را بپوشانید

محیط های بزرگ شیشه ای مانند پنجره های بزرگ و درب های شیشه ای، نقاطی برای ورود صدا به اتاق پلان باز هستند. اضافه کردن پرده در حذف سرو صدا کمک می کند. یک پارچه حریر عملکرد بویژه بهتری خواهد داشت نیز بطور کامل عبور از نور را مسدود نکرده و نمای بیرون را از بین نمی برد. برای حذف سرو صدا پرده ها بهتر از نورگیر عمل می کنند چرا که پارچه بیشتری در آن بکار رفته است. نگاهی به این مثال بیندازید، پرده سقف تا کف را می توان در مواقع نیاز کنار زد تا نور وارد اتاق شود.

بیشتر بخوانید: فضای نشیمن خود را با این ایده های رویایی دکوراسیون دوباره زنده کنید

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

2- فرش پهن کنید

یک راه دیگر برای حذف سر و صدا پوشاندن کفپوش های سخت با فرش است. در اینجا استفاده از فرش در فضای نشیمن، هم سر و صدا را به حداقل می رساند و هم در مشخص کردن فضای نشیمن کمک می کند و اتاق را صمیمی تر می سازد. در مورد فرش ها هرچه پرزها ضخیم تر باشد عایق صدا بودن بهتر می شود.

مطالعه بیشتر: وسایل چوبی روستیک برای اتاق نشیمن و خانه ای معاصر با چند جادوی روستیک

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

3- محیط را تفکیک کنید

اگر می توانید محیط را تفکیک کنید تا چند منطقه در آن ایجاد شود. این کار به کاهش سر و صدا هم کمک می کند. در اینجا شومینه در دیوار آزاد، ارتباط تصویری با میط آن طرف را حفظ کرده و اتاق را نیز تفکیک کرده است تا محیط نشیمن مشخص تری داشته باشیم. اگر می خواهید چنین کاری انجام دهید به یاد داشته باشید که باید شومینه را طوری قرار دهید که بتوانید برای آن دودکش هم نصب کنید و دودکش باید به سقف راه داشته باشد، یا به یک دیوار خارجی.

حتما بخوانید: 5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

4- یک دیوار ذخیره اضافه کنید

دیوار پانل چوبی شده در وسط این اتاق بزرگ به زیبایی آشپزخانه را از محیط نشیمن جدا کرده است. این ویژگی می تواند یک ساختار آزاد یا یک قطعه معمولی از مبلمان باشد، این کار نسبتا ساده و ارزان خواهد بود و محیط را تفکیک می کند، چرا که به هیچ المان ساختاری  نیازی نخواهید داشت.

پیشنهاد ویژه: چگونه رنگ خاکستری را با رنگ های دیگر برای اتاق نشیمن ترکیب کنیم

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

5- یک پرده برجسته نصب کنید

اگر نمی توانید محیط را با هر چیزی دائمی تفکیک کنید، جایگزین عالی برای انجام این کار استفاده از یک پرده نمایش بین مناطق است که البته مانند یک ساختار مستقل عمل نمی کند ولی در حذف نسبی صدا مفید خواهد بود. این پرده حائل در اینجا امکان دیدن اجمالی فضای نشیمن در آن طرف را فراهم می کند.

بیشتر بدانید: لوازم و وسایل روستیک برای اتاق نشیمن و ایده های ناب در ایجاد دکوراسیون روستیک

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

6- دیوار ها را پانل کنید

سطوح بزرگ، صاف و سخت می تواند صدا را تقویت کند، بنابراین افزودن بافت به کاهش این صدا کمک خواهد کرد. پوشاندن یکی ازدیوارها با چوب، همانطور که در اینجا دیده می شود، نه تنها یک ظاهر زیبا ایجاد می کند، بلکه عمل کاهش صدا را انجام خواهد داد. این کار به سادگی استفاده از مواد کفپوش در دیوار هاست. برای ایجاد ظاهری سنتی تر، پانل بندی با چوب رنگ شده عملکرد مشابهی خواهد داشت.

اغلب دیوارها کاملا مسطح نیستند بنابراین در ابتدا باید زیرکوب (رهوار) های چوبی روی سطح قرار دهید و روی آن پانل ها را نصب کنید. پیمانکار خوب برای کفپوش یا یک نجار خوب می تواند این کار را انجام دهد، اگر شما اعتماد بنفس انجام این کار را دارید، می توانید خودتان این کار را در ابتدا انجام دهید.

بدانید: ایده های اتاق نشیمن خاکستری، ترکیب های رنگی، وسایل و دکوراسیون

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

7- به سقف خود بافت اضافه کنید

مانند دیوار، هزینه زیاد در سقف هم باعث پخش شدن صدا می شود.  بنابراین سعی کنید یک سطح بافت دار درسقفهم بکار ببرید. در این مثال، سقف ها و دیوارها با صفحات چوبی رنگ شده با رنگ سفید پانل بندی شده اند.

مطالعه کنید: طرح های دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری زیبا برای الهام گرفتن شما

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

8- پانل های بافته مطابق مد

اگر در سبک خود چوب ندارید، یکی از دیوارها را با نوعی ماده آکوستیک بپوشانید. این پانل های بافته در حذف صدا عملکرد خیلی چوبی دارند. می توانید سیستم های پانل آکوستیک خریداری کنید و آن را روی دیوار که به راحتی نصب کنید.

راهکار هایی برای کاهش سر و صدا در یک محیط نشیمن باز و بزرگ

9-زیر پای نرم ایجاد کنید

سطوح سخت درکف، مانند کاشی، ایده آل نیستند و باعث کنترل صدا نخواهند شد، بجای آن از ماده ای مانند لینولیوم استفاده کنید که با دوام است و در آشپزخانه کاربرد هم دارد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون اتاق نشیمن با یک کاناپه قهوه ای دوست داشتنی

این ماده در زیر پا نرم است، یعنی ذرات ریز حاصل ازآشپزخانه را هم در خود پنهان می کنند. به ما بگویید، اتاق بزرگ با پلان باز دارید؟ سر و صدا در آن چطور است و شما چگونه آن را کنترل می کنید؟ مطالب و تصاویر خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاها برحسب کاربردهتل و اقامتگاه
فضاهای داخلیلابی
فضاهای داخلینشیمن
برچسب ها: 
دکوراسیون نشیمن
نشیمن بزرگ

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید