ثبت رایگان کسب و کار

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

کفپوش سه بعدی یک انقلاب جالب در طراحی داخلی متداول بود، ترکیب منظم تکنولوژی جدید با آسایش. رویای چنین کفپوشی را داشتید؟ در سایت طراحی دکوراسیون دکوملک به شما کمک می کنیم طرح های سه بعدی پوشش کف اپوکسی را خودتان در خانه بکار ببرید.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

کفپوش دکوری: این فقط یک تصویر یا یک شیء هنری مقیاس بزرگ که بطور اساسی این ایده را که چه چیزی یک پوشش کف را می تواند تغیر دهد، نیست. از یک سو، سطح آن و از سوی دیگر تصویر کلی، با تمام رنگ ها و بافت ها قرار دارد. پوشش محکم و بادوام، با کمک کفپوش اپوکسی، که در اتاق می توان روی آن راه رفت و می تواند زیبا، خلاقانه و منحصر بفرد باشد.

بیشنر بخوانید:چگونه کفپوش سه بعدی اپوکسی نصب کنیم؟

قیمت کفپوش سه بعدی و نصب آن

چرا باید طرح های کفپوش سه بعدی تان را خودتان بصورت سه بعدی نصب کنید؟ چونکه پوشش سه بعدی که از شرکت خریداری می شود حداقل 5 برابر گران تر از کاشی سرامیکی و 10 برابر گران تر از پوشش های لمینت می باشد. بله، نصب کفپوش سه بعدی و پر کردن پوشش های کف سه بعدی واقعا فرایند پیچیده ای است ولی هزینه آن بسیار بالاست.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

متعجب خواهید شد اگر بفهمید بیشتر هزینه کفپوش سه بعدی بخاطر تولید تصویر آن است! بله، درست است، این تصاویر در اینترنت وجود دارند و می توانید مورد دلخواه خودتان را از فروشگاه آنلاین خریداری کنید. ولی یافتن توضیح مفصل تکنولوژی پوشش های کف سه بعدی دشوار است. بنابراین آماده باشید. چطور می توان لایه زیری را ساخت و چطور باید رنگ اپوکسی را پاشید. درک این مطالب دشوار نیست، ولی نحوه ساخت دلفین در کفپوش سه بعدی طوری که زنده به نظر برسد راز این کار است. این همان چیزی است که شما در این مقاله یاد خواهید گرفت.

بیشتر بدانید: کفپوش سه بعدی و پوشش رزین خود تراز اپوکسی برای کف

مراحل نصب کفپوش های اپوکسی سه بعدی

بنابراین، روش های مرسوم آماده سازی پوشش کف سه بعدی، سه مرحله است. در تمام ایده های کفپوش سه بعدی، شما حجم کفپوش را درک خواهید کرد. اجازه دهید یک نگاه دقیق تر به نحوه پیاده سازی این ایده ها بپردازیم.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

حتما بخوانید: 5 مرحله برای نصب کفپوش سه بعدی در حمام و سرویس بهداشتی

مرحله 1: انتخاب تصویر کفپوش سه بعدی

در ابتدا، یک تصویر نقاشی که طرح سه بعدی کفپوش دلخواه شما خواهد بود را انتخاب کنید. این طرح می تواند یک تصویر یا نقاشی باشد که اثر سه بعدی دارد. حال نیاز به فتوشاپ دارید. تصاویر سه بعدی باید رزولشن بالایی، حداقل 300dpi، داشته باشند. ما شدیدا توصیه می کنیم که از تصویر کفپوش سه بعدی برای توهم حرکت استفاده نکنید.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

بعنوان مثال، چیزی که سقوط می کند یا امواجی که حرکت می کنند. جالب است که نزدیک استخر در حمام مهمان ها به ناگهان متوجه یک ماهی طبیعی دندان دار شوند. ولی بهتر است از هیولاهای ترسناک اصلا استفاده نشود. این اثر منفی بر ذهن ناخودآگاه دارد.

مطلب پیشنهادی: انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

مرحله 2: تغییر پرسپکتیو تصاویر هنری کفپوش سه بعدی

گام اول: حال که تصویر انتخاب شد فرآیند آغاز می شود. اول از همه از اتاقی که می خواهید پوشش کف سه بعدی را در آن نصب کنید، با زاویه مناسب یک عکس بگیرید. ولی به یاد داشته باشید که اکثرا دوربین ها پرسپکتیو زاویه دار کوچکی دارند. طوری فاصله را تنظیم کنید که تصویر دقیقا همان چیزی باشد که در واقعیت با چشم خود می بینید.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

گام دوم: حال در فتوشاپ یا نرم افزار گرافیکی مشابه، تصویر دلخواه خود را روی کفپوش وارد کنید. درست همانطور که می خواهید در واقعیت باشد. بنابراین شما توهم کفپوش سه بعدی ایجاد کرده اید. حال دو تصویر را یکی کنید، سپس تصویر اتاق را می بینید که بصورت طرح حجمی سه بعدی در کف دیده می شود.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

گام سوم: حالا همه چیز را در عکس بجز کف اتاق را برش بزنید. برای کامل کردن اثر کفپوش سه بعدی، می توانید مانند یک ذوزنقه عمل کنید: ته عکس (جلو) بسمت بالا (پشت) کشیده می شود، چرا که این گونه اتاق را می بینیم.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

گام چهارم: با استفاده از ابزار پرسپکتیو، ذوزنقه را اصطلاح کنید. اگر ازعهده این عملکرد بر نیامدید، فقط آن را در ویرایشگر معمول بکشید تا به باریکترین بخش برسید. حال تصویر سه بعدی آماده است، آن را ذخیره کنید. اگر در آماده سازی تصویر طرح کفپوش سه بعدی با مشکل مواجه شدید، یا نمی دانید چطور از نرم افزار گرافیکی استفاده کنید، از یک دوست طراح خود کمک بخواهید یا از یک طراح کمک بخواهید.

پیشنهاد ویژه: چگونه بهترین کفپوش را در هر اتاق انتخاب کنیم؛ نکات ضروری

مرحله 3: پرینت کردن تصویر طرح کفپوش سه بعدی

بنابراین زمانیکه فایل مورد نیاز روی فلش شما ذخیره شد، به یک دفتر پرینت مراجعه کنید. چرا آنجا؟ ابتدا به این خاطر که این افراد تجربه این کار را دارند و دوما به این خاطر که شما باید مواد را روی کف بریزید، در حالیکه ویژگی هایش را از دست ندهد و موقع کاربرد یا پوشش با رزین شفاف اپوکسی رنگ خود را از دست ندهد.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

نکته: مطمئن شوید که ابتدا تصویر طرح و کفپوش سه بعدی را پرینت کنید. روی کاغذ صاف، سیاه و سفید، تا آن را روی کف قرار دهید و بررسی کنید که آیا زاویه درست است یا نه. آیا حجم مناسبی داشته و دلفین زنده به نظر می رسد یا خیر. اگر نیاز بود، پرسپکتیو را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

مرحله4: آماده سازی لایه کف

مهمتر از همه و چیزی که نباید در هر حال فراموش کنید، این است که نباید لکه روغن، گریس، شوینده یا قیر روی بتن قدیمی کف باشد. لکه ها را با نورد کردن، خرد کردن یا برش از بین ببرید.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

مرحله5: پوشش نهایی

چه ماده ای را برای پوشاندن طرح های کفپوش سه بعدی در اتاق بکار ببریم؟ توصیه می کنیم که مناسب ترین پوشش برای این کار لاک پلی اورتان ((polyurethane varnish PUR Aqua Top (M or SG ) است که در بین مواد شناسایی شده با دوام ترین است. بنابراین طرح های سه بعدی پوشش کف شما هرگز از بین نخواهند رفت. باید دو لایه زیر تصویر سه بعدی کف قرار دهید، هر لایه حدود 4 ساعت زمان برای خشک شدن لازم دارد.

حتما مطالعه نمایید: کفپوش هایی سه بعدی که واقعی به نظر می رسند!

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

از یک چسب خاص برای چسباندن تصویر به کف استفاده کنید. یا یک کفپوش 3D ایجاد کرده و سپس از لایه پوششی مقاوم به خراش استفاده کنید. سازندگان تکنولوژی 3D تصور نمی کردند ایده های آنها برای آینده چقدر متغیر و جالب خواهند شد. امروزه کفپوش سه بعدی در فروشگاه ها، سالن های بزرگ، ساختمان های اداری و آپارتمان ها، بکار می رود. افراد زیادی سعی می کنند آن را با خودشان انجام دهند ولی این کار فقط توسط متخصصین و مواد با کیفیت عملی می باشد. این کار زیبایی کف و عملکرد آن را گسترش خواهد داد.

راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

حتما بخوانید: دکوراسیون با کفپوش ها و طرح های سه بعدی

این محصول دوستدار محیط زیست بوده و ساختار آن شبیه به کفپوش سنگی دکوری است. بنابراین هیچ بویی از پوشش آن ایجاد نخواهد شد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: ghar360 | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
پوشش کف
کف و کفپوش
کفپوش
کفپوش اپوکسی
کفپوش حمام
کفپوش سه بعدی

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید