ثبت رایگان کسب و کار

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

سایت طراحی دکوراسیون دکوملک در سال 1396 برنامه هایی در پیش دارد در جهت کاشی هایی که دقیقا با محبوب ترین گرایش ها تناسب داشته و به اندازه کافی نامحدود هستند و قدیمی نمی شوند؛ تا حمام، آشپزخانه و هرجایی دیگر را تا چندین سال آینده بصورت عالی حفظ کنند.

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره یک: کاشی های چوب مانند آمده اند که بمانند

کاشی با ظاهر چوبی پرفروش ترین نوع در صنعت کاشی در حال حاضر می باشد. این کاشی زیباتر از هر نوع دیگر بوده و دوام بیشتری از چوب دارد. اکنون این نوع یک پیشنهاد استاندارد است نه اینکه در کنار دوست داشتنی ترین کاشی ها قرار داشته باشد، ولی این فقط آغاز راه است. از نظر طرح و سبک، این کاشی با همه چیز از روستیک گرفته تا جدید ترین سبک های معاصر هماهنگی داشته و عامل اتصال میان سبک های مختلف در یک مجموعه اختلاطی می باشد. برای مناطق روستیک و نیز آشپزخانه سنتی کاربرد دارد. امسال چه چیز جدیدی در صنایع چوب داریم؟

بیشتر بخوانید: طرح ریزی برای دکوراسیون خانه: چگونه کاشی مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

اندازه ها و شکل ها

بدنبال کاشی با طرح چوب با اشکال و اندازه های سنتی تر و تعجب برانگیز باشید؛ کوتاهتر و باریکتر، به گونه ای که در دوره نیمه قرن مد شده بود. بازار کفپوش چوب طبیعی قطعات بزرگتر با پیشرفت های جدید در تکنولوژی کاشی تولید کرده و کارخانه های جدید تر، قادرند مرحله به مرحله مطابق پیشنهادات مشتری به پیش بروند. کاشی با نمای چوب با اندازه آجر، شش ضلعی در تمام اندازه ها، و حتی موزائیک، موارد مورد علاقه جدید در کاربرد در طراحی سال 1396 خواهند بود.

حتما مطالعه نمائید: انتخاب اصولی کاشی دکوراسیون با پاسخ به این سوالات ضروری

Tile Pine

گونه های نامتعارف، سلیقه های قدیمی

سال 1396سالی است که سبک های مدرن و سنتی را با هم دارد. طراحان هنوز نمای ساده سبک های اسکاندیناوی را دوست دارند و کاشی با ظاهر چوبی احتمالا امسال از چوب کاج الهام بگیرد. چوبی صاف و ظریف با تضاد های متعدد که سبک معاصر را تکمیل کرده و راه خود را در جهان باز کرده است. همچنین امسال بدنبال ظاهر بلوط هم باشید. لبه های تراش خورده، مارک های اره، کاردستی و مارک های حکاکی شده، روند ساختارها و پرینت های گرافیکی هستند که به آنها شخصیت اضافه کرده تا این سبک را بسیار دوست داشتنی کند.

بدانید: همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

پرداختکاری های جدید

پرداختکاری کاشی های مانند چوب امسال به سمت نوآوری های قرون گذشته خواهد داشت. بدنبال رویه های پودری با بافت و دانه بندی عمیق تر و ظاهر سفید آب با اثر سفیدی که دارد، باشید. در این موارد تاکید بر دانه بندی و بافت های غنی چوب می باشد. از نحوه شبیه سازی این پرداختکاری ها در صنعت کاشی متعجب خواهید شد.

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره دو: زندگی یکپارچه بیرون و داخل

فرمت های باز در حال حاضر در پانسیون ها بکار رفته و روندی برای زندگی انتقالی بیرون به داخل می باشند که به رشد خود ادامه داده است. در این روند کاشی ها محصولات بیشتری ارائه می دهند که می توان در داخل و در بیرون از آنها استفاده کرد. مدل سدلبروک (Saddle Brook XT) با ظاهر چوبی و ایمن برای بیرون، در سال 1396 انواع بیشتری از این مدل را برای زندگی یکپارچه شاهد خواهید بود. محصول موفق دیگر، اسلیت اتچ (Slate Attache) با تکنولوژی بیرون مشابه و تمیز شدن راحت می باشد. بزرگترین روند در محصولات کاشی داخل/ بیرون در سال 1396 قطعات سنگفرشی 2cm هستند که ضخامتی حدود دو برابر کاشی های معمولی دارند. این قطعات بزرگ و ضخیم با ظواهر مختلف سنگی ارائه شده و انواع دیگری از آن به زودی به بازار خواهند آمد. مدل های چوبی، سنگی و انواع ماهرانه سیمانی در آشپزخانه محبوب هستند. این کاشی ها مستقیما بر روی شن، سنگریزه یا سطح کثیف نصب می شود.

بخوانید: زمان آن رسیده که کفپوش چوبی را برای همه اتاق ها بکار نبریم

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره سه، تفاسیر بنایی

آجر برای زمینه ها در آشپزخانه های سبک روستیک و صنعتی در سال گذشته محبوب بوده و این روند بنایی رو به رشد است. در سال 1396 تعابیر جالبی مانند اندازه آجر و شکل آن با نماهای گوناگون چوبی یا بتنی معرفی شدند. بدنبال سطحی ماهرانه روی انواع سیمان و بتن و فلز هستید؟ کاشی گزینه خوبی برای هر روند جدید تجاری و محیط های خرده فروشی است. سرامیک های کلاسیک نیز در سال جدید بازگشته اند. رنگ های قرمز مایل به قهوه ای و آجری سنتی نمایی در شومینه، دیوارهای پاسیو و فضاهای صنعتی فراهم آمده اند. روند بنایی، به همراه نمای چوبی، با هر سبکی هماهنگی داشته و سبک های اختلاطی در سال های 95 و 96 از مقدار زیادی از آنها استفاده می کنند.

مطالعه کنید: چگونه کفپوش سه بعدی اپوکسی نصب کنیم؟

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره چهار: فلز و منسوجات

کاشی با ظاهر فلزی یا بافتی، خبر بزرگی برای سال 96 می باشد. فلز چندین سال است که بعنوان یک گزینه مورد علاقه رو به رشد بوده است. رنگ های بهتری ارائه شده اند و با سطوح مات یا براق پالیش خورده وجود دارند. کاشی با نمای فلزی معتبرتر بوده و سبک هایی ارائه می کند که در جای دیگر مانند آنها پیدا نمی کنید؛ مانند نمای بتنی تحت تاثیر فلزی.

کاشی با نمای پارچه ای یک گزینه عالی است. ولی در سال 1396 این سبک، زندگی را به طراحی منتقل کرده است. کتان، فاستونی و پارچه شطرنجی همگی ظاهر خود را دارند. شما این موارد را در سنگ و بتن هم مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ده مورد از جالب ترین کفپوش های سه بعدی ساخته شده با اپوکسی

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره پنج: سنگ

در خصوص روند ها نمی توانیم از سنگ مرمر چیزی نگوییم. ماربل یا مرمر هنوز هم محبوب است. ولی سال 96 شاهد محبوبیت بیشتر مرمرهای رنگی متعدد در طراحی خواهد بود. خاکستری، بژ، سیاه و قهوه ای، رنگ های محبوب و رقیب مرمر سفید کلاسیک هستند. سنگ مورد علاقه دیگر در سال 96 هر مدل تک رنگ یا گرافیکی مانند آهکی و تخته سنگ تک رنگ خواهد بود. سنگ آبی (Bluestone) (یک نوع سنگ آهکی) بخاطر رنگ آبی که دارد پر کاربرد خواهد شد. امسال رنگ آبی در همه جا دیده می شود. سنگ با اندازه ها، شکل ها و سطوح متعدد همانند کاشی سرامیک مورد تقاضای فراوانی خواهد بود.

بخوانید: چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی برای روندهای کاشی در سال 1396

روند شماره 6: کاشی دیواری

درست است! کاشی دیواری هنوز هم کاربرد دارد. بدنبال دیوارهای متنوع تر، برجسته تر و کاشی های دیواری در سال 1396 باشید. رنگ های برجسته بویژه آبی، جدید ترین رنگ روی دیوار ها می باشند. بافت هم کماکان به رشد خود ادامه می دهد. کاشی سه بعدی یک گزینه عالی برای دیوار است و سال 96 به وفور شاهد آن خواهد بود. شکل های هندسی، شکل های بزرگ طبیعی که زن (Zen) ایجاد می کنند، و ساختارهای خطی، امسال پرکاربرد ترین موارد روی دیوارها می باشند. کاشی دیواری بزرگتر خواهد شد. ابعاد بزرگ 8*24، 12*24 و حتی 24*48 تا مستطیل های های 70 اینچی، مورد علاقه های طراحان تجاری برای دیوارهای وسیع بوده است. سال 96 یک سال پر هیجان برای کاشی و طراحی خواهد بود.

پیشنهاد ویژه: چگونه بهترین کاشی سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

در قسمت دیدگاه ها می توانید اطلاعات و نظرات خود در مورد این روند کاشی در سال جدید را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: daltile | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسنگ های دکوراسیون
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
دیوار
سرامیک
کاشی
کاشی و سرامیک
کف
کفپوش

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید