ثبت رایگان کسب و کار

راهنمای تزیین یک خانه لوکس تر

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

لزوما لوکس بودن به معنای گران قیمت بودن نیست و با وسایل ارزان هم می شود دکوراسیونی لوکس طراحی کرد. برای داشتن یک منزل لوکس و شیک لازم نیست فرش ها، مبلمان، اکسسوری ها و حتی کوچک ترین وسایل سفارشی و از مکان خاص با هزینه ای بالا تهیه شوند کمی خلاقیت و ظریف کاری می تواند هر چیزی را با ارزشتر از آنچه که هست نشان دهد.

قاب گچی تزیینی

معمولا خانه های لوکس گچ بری های باشکوهی دارند که همگان را خیره می کنند. اگر خانه تان گچ بری نشده می توانید باز هم هر جایی را که می خواهید با این گچ بری ها تزیین کنید. همانطور که میدانید انواع گچ بری های آماده و رنگ آمیزی شده در بازار وجود دارند. مثل قاب ها، مجسمه و سرستون ها ... هر جایی از منزلتان را که می خواهید تزیین کنید از قبل آماده کنید و سپس گچ بری مورد نظر را برای آن مکان تهیه کنید. نصب گچ بری ها زیاد سخت نیست و کسانی که در این حیطه فعالیت دارند به راحتی آنرا نصب می کنند.

وسایل عتیقه به کار ببرید

در هر خانه ای وسایلی قدیمی پیدا می شوند که ضمن زیبا بودن عتیقه هم هستند. حتی اگر عتیقه هم ندارید می توانید از بازار تهیه کنید و از آنها استفاده کنید تا خانه ای لوکس تر داشته باشید. عتیقه فقط به وسایلی که از لحاظ قیمت گران هستند گفته نمی شود. وسایلی که زمانی خاطره ساز بوده اند و حالا فراموش شده اند می توانند بسیار شما را در تزیین خانه یاری رسانند، برای نمونه گرامافون یا سماور های زغالی و چنین وسایلی می توانند بسیار جلب توجه کنند در حالی که ارزش پولی بالایی ندارند.

سعی کنید چند نمونه از این وسایل آنتیک را جمع آوری کنید و در جای جای منزل یا قسمت خاصی به کار ببرید. بی شک تاثیرش را بعدا از انجام خواهید دید و میبینید که چطور میهمان ها را به سمت خود می کشانند و به وجد می آورند!

شکل های منحنی برای یک خانه لوکس

اگر توجه کرده باشید هر چه فناوری پیشرفته تر می شود خطوط موازی و صاف با لبه های تیز و ظریف در اطراف ما بیشتر می شوند.

خطوط مستقیم و ساده بیش تر دکوراسیون را به سمت سبک های مدرن می برد اما برعکس، فرم های منحی و گرد نماینده سبک های لوکس و تا حدودی کلاسیک هستند. برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل بهتر است سعی کنید ترکیبی از شکل ها و فرم های گوناگون را در کنار هم داشته باشید. وسایل با شکل منحنی و گرد لوکس بودن را در فضای شما افزایش می دهند، آینه، سینی، دکوری ها و حتی لوستر و چراغ آویز همگی می توانند این فرم را برای شما به همراه داشته باشند.

پرده های سفارشی کلاسیک

هیچ چیز اندازه پرده ها نمیتواند زینت بخش دیوارهای خانه باشد. گاهی از پرده برای پوشاندن پنجره و گاهی هم برای جداسازی فضا استفاده می شود اما اگر این پرده ها معمولی باشند چندان جلب توجه نمی کنند. سعی کنید پرده هایی که به کار میبرید خاص باشند مثلا طرح دوخت و نصب آنها یا رنگشان متفاوت باشد خاص بودن به معنای گرانقیمت و طلا دوز بودن نیست.

استفاده از ترکیب پارچه و سایر عناصر چون حلقه و ... می تواند پرده ای را خاص کند خلاقیت تان را به کار ببرید حتما طرحی متفاوت به ذهنتان خواهد رسید. گاهی لوکس بودن خودش را در اوج سادگی نمایان می کند!

وسایل فلزی

معمولا در وقتی یک چیز در محیطی تک باشد توجه ها را به خود جلب می کند مثلا در مغازه پارچه فروشی اولین چیزی که در بین آن همه پارچه به چشم می خورد متر فلزی است که روی پارچه ها قرار گرفته است. بدین تیتیب وقتی در خانه تا همه جا پر است از پارچه و فرش و عناصر دسگر یک وسیله فلزی براق یا سطح فلزی خاص می تواند باعث جلب توجه شود.

اگر می خواهید خانه ای متفاوت از سایر مردم داشته باشید برخی از وسایل یا اکسسوری ها را از جنس برنجی، مسی و یا حتی نقره ای انتخاب نمایید. میزان مات یا براق بودن آن ها نیز کاملا به سلیقه شما و میزان علاقه تان به زرق و برق و تجملات بستگی دارد.

گل و گلدان

گل ها از المان هایی هستند که هیچوقت بودنشان از مد نمی افتد و همواره بر شیک بودن منزل می افزایند. به جز ظراوت و شادابی که دارند ظاهر خانه را از یک نواخت بودن در می آورند، خصوصا اگر گلدان های درشت تر و با طرح های جالب باشند که جلب توجه کنند.

در هر جایی از منزل می توانید از گل ها استفاده کنید اما دقت داشته باشید که گل و گلدان هر قسمت متناسب با آن باشد.

برچسب ها: 
خانه لوکس
دکوراسیون لوکس
طراحی لوکس

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید