ثبت رایگان کسب و کار

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

سبک مینیمالیستی چیست؟ این لغت خودش گویای همه چیز است. ولی اگر قرار باشد این سبک را تعریف کنیم، همان معنای حداقل را خواهیم گفت، بعبارتی دکوراسیون داخلی با لوازم اساسی و ضروری. وقتی که موارد اضافی را خارج کرده و به سمت سادگی بروید، به جادوی آن پی خواهید برد. این سبک، اصلا سرد و کسل کننده نیست و دکوراسیونی بسیار کاربردی است. علاوه براین، شما نیاز به نگهداری و نظافت لوازم کمتری خواهید داشت.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

مینیمالیست در مورد شما چه می گوید؟

شما سادگی را معادل پیچیدگی قرار داده اید. شما کسی هستید که دوستان تان می بینند چقدر ساده و سبک به سفر می روید. نگرش شما کیفیت است نه کمیت. شما دو قطعه اثرگذار به دکوراسیون خود اضافه می کنید نه اینکه در هر فصل 20 قلم جنس تزئینی ارزان بخرید. الگوهای شلوغ باعث تشویش می شوند. ساده به چشم آمدن، ساده به ذهن می آید. دیگر با اهدا یا فروش لوازم غیر ضروری سر و کار ندارید. همچنین نظافت بهاری برای خانه تکانی عید جالب خواهد بود.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

نکات کلیدی در یک خانه با سبک مینیمالیستی

در یک محیط این چنینی، هر مورد به اندازه موارد دیگر مهم است. چرا که تعداد کل آنهایی که عملا در اتاق بکار برده می شوند، کم است. بنابراین فرش، لامپ یا صندلی، هر کدام یک شخصیت برای خودشان دارند. ولی تصویر کلی، یکنواخت است.

بیشتر بخوانید: ایده های مینیمالیستی برای اتاق غذاخوری در خانه های شیک و مدرن

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

نکات و ترفند ها برای دکوراسیون یک خانه مینیمالیستی

1. محدود کردن رنگ

رنگ های روشن، مثل سفید، رنگ های خنثی بصورت محدود و خاکستری، در خانه های مینیمالیستی قطعا هستند. اگرچه می توان رنگ های روشن تر هم بکار برد ولی پیشنهاد می کنیم یک یا دو مورد و به صورت محدود استفاده کنید. در تصویر، آبی، رنگ کافی اضافه کرده و زمینه رنگ خنثی را از بین برده است. میز چوبی بخاطر رنگ و خطوطی که دارد برجسته و نمایان شده است.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

2. تعادل و فضاهای خالی

برای دکوراسیون مینیمالیستی، فضای خالی هم مهم است. فضا با لوازم، بر هم کنش داشته و نمای کلی را مشخص می کنند. تعادل تصویری هم تعادل اهمیت مشابهی دارد و حتی با داشتن یک کانون توجه هم بدست خواهد آمد. در تصویر، فضای خالی بویژه با رنگی که دارد همانند لامپ آویز است که کانون توجه می باشد. این یک مثال زیبا از انعطاف پذیری قوانین رنگ است.

حتما بخوانید: رازهای دکوراسیون در یک خانه مینیمالیستی

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

3. شلوغی زدایی و ویرایش

برای دستیابی به مینیمالیستی بودن دکوراسیون، باید با شلوغی خداحافظی کرد. برای این کار، باید چیزهایی که در قفسه ها یا میزها در معرض دید هستند، ویرایش شوند. فقط موارد ضروری؛ بقیه را می توان داخل کمد گذاشت. این آشپزخانه مثال خوبی برای حالتی است که فقط چند وسیله قفسه آن را تشکیل داده اند.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

4. دکوراسیون دارای نقطه تاکید

فکر نکنید که بخاطر اینکه خانه مینیمالیستی دارید نمی توانید با وسایل، خانه را دکوراسیون کنید. قانون، استفاده از لوازم بعنوان نقطه تاکید است نه فراتر از آن. بطور مشابه در مورد هنر، یک قطعه زیبا بعنوان کانون توجه انتخاب کنید نه گروهی از موارد کوچک. این حمام از لوازم برجسته استفاده کرده است، ولی دو مورد از آنها روی میز است.

مطلب پیشنهادی: ایده های دکوراسیون اتاق های نشیمن مینیمالیستی خیره کننده

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

5. سطوح صاف و خطوط تمیز

مبلمان و وسایل در خانه مینیمالیستی، خطوط مشخص و منحنی های آشکار دارند. بطور مشابه، سطوح صاف و مسطح زیادی در این سبک به چشم می خورد.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

6. بافت ها

برای از بین بردن تک رنگ بودن زمینه محدود رنگی، می توان از قطعاتی با بافت های مختلف استفاده کرد تا به خانه عمق بدهید. اتاق خواب در این تصویر یک مثال عالی است. هرچند در قالب سفید و خاکستری دکوراسیون شده، به لطف لوستر کریستالی کوچک و تخت تحت پوشش در یک لحاف سفید و وسایل دیگر، این اتاق زنده شده است. کف چوبی، تنها به حالت بافتی بودن این اتاق اضافه شده است.

پیشنهاد ویژه: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

7. پنجره های خالی

اگر می توانید پنجره ها را بدون پوشش نگاه دارید و به نور اجازه دهید وارد اتاق شود. اگر به فکر حریم خصوصی خود هستید، سبک ترین پرده ها یا توری ها برای خانه مینیمالیستی قابل استفاده خواهد بود.

بیشتر بدانید: چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

8. قدرت وسایل ساده

دکوراسیون یک خانه مینیمالیستی باعث می شود شما دوباره به وسایل معمولی فکر کنید. باور نمی کنید؟ نگاه کنید این حباب لامپ چگونه به یک پدیده شبیه شده است.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

9. این یک ایده است

اگرچه مینیمالیسم یک جنبش طراحی در تاریخ بوده است (که حدود اواخر دهه 1960 شروع شده)، امروزه می توان آن را برای سبک های متعدد بکار برد. بعنوان مثال می توان یک خانه مدرن مینیمالیستی داشت یا حتی یک واحد صنعتی مینیمال.

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

10. الگوها

یک خانه مینیمالیستی حداقل الگوها را داشته یا اصلا الگو ندارد. اگر تصمیم دارید از الگویی استفاده کنید، در مقیاس کوچک یا از الگوهای ساده و رنگ به رنگ استفاده کنید. فرش و قاب عکس در این تصویر کاملا این هدف را برآورده کرده اند.

بیشتر مطالعه کنید: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

آنچه در بالا اشاره کردیم کف قوانین دکوراسیون مینیمالیستی است. با این حال، هنگامی که شما این قوانین را در مکان خود اجرا کنید، می توانید کمی از سبک های متفاوت از مینیمالیسم مانند مدرن مینیمالیستی، صنعتی مینیمالیستی و غیره را آزمایش و تجربه کنید. لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این سبک دکوراسیون بیان نمائید.

 

منبع: livspace | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک مینیمالیستی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلینشیمن
برچسب ها: 
دکوراسیون داخلی
سبک مینیمالیستی
سبک های دکوراسیون

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید