ثبت رایگان کسب و کار

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

یک فرش می تواند علاوه بر پوشاندن کف مبنای برنامه ریزی دکوراسیون، مکمل دیوارها و لوازم مبلمان باشد. از همه مهمتر فرش انتخاب شده باید منعکس کننده شخصیت تان و موجب آسایش شما در خانه باشد. در انتخاب فرش می بایست دانش اولیه را در مورد عملکرد بافت، رنگ و الگو داشته باشید. برای اینکه در این باره بیشتر بدانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

از رنگ ها به گونه ای استفاده کنید که یک اتاق کوچک، بزرگتر و یا یک تصویر بیشتر جلوه کند. زیرا رنگ ها بیشترین و سریعترین انعکاس را در نگاه مخاطب دارند. رنگ ها می توانند فضایی گرم و آرامش بخش و یا سرد و تنگ ایجاد کنند. رنگ هایی انتخاب کنید که شما را شیفته خود سازد. اگر می خواهید در اتاق نوسازی دکوراسیون انجام دهید، از کف شروع کرده و رنگ های مورد علاقه تان را در کف و دور و اطراف فرش استفاده کنید. در هنگام خرید به علاقه خود به رنگ خاصی پی خواهید برد. رنگی که در شما احساس راحتی ایجاد کرده و سبک زندگی شما را تعریف می کند.

بیشتر بدانید : دانستنی های فوق العاده برای انتخاب کفپوش

نکته رنگ 1:

اگر ممکن است قبل از انتخاب رنگ کاغذ دیواری و مبلمان، فرش خود را انتخاب کنید، زیرا رنگ فرش شما الهام بخش سایر رنگ ها خواهد بود.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

مطالب بیشتر : کاغذهای دیواری و استیکرهای برچسبی سه بعدی دیوار

نکته رنگ 2:

در اتاقی پر از طرح و بافت، بهترین کار انتخاب یک فرش تک رنگ است. این به معنای انتخاب یک فرش خنثی و بی اثر نیست. بلکه انتخاب یک رنگ از پرده ها یا وسایل دیگر خانه، راه خوبی برای ایجاد نگاهی یکپارچه به خانه شما خواهد بود.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

نکته رنگ 3:

از رنگ های کمرنگ تر استفاده کرده تا یک اتاق تاریک را روشن تر کنید. رنگ های سرد و ملایم به اتاق کوچک کمک می کند تا بزرگتر به نظر برسند.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

نکته رنگ 4:

رنگ های خنثی فضایی گرم ایجاد می کنند. رنگ های خنثی امروزی فراتر از بژ و همچون خاکستری مایل به قهوه ای، خاکستری، خاکی، سبز، زرد شنی و خاکستری مایل به آبی هستند.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

بیشتر بخوانید : چگونه با رنگ های خنثی یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

نکته رنگ 5:

مخلوط کردن رنگ ها حس بلندی ایجاد می کند. از تیره ترین رنگ برای کف و رنگ روشن تر برای دیوار ها و کمرنگ ترین رنگ برای سقف استفاده کنید.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

مطلب ویژه : روانشناسی رنگ ها

نکته رنگ 6:

حتما نمونه فرش خودتان را در روز با نور طبیعی و در شب با نور مصنوعی تست رنگ بگیرید. رنگ در معرض نور خورشید و نور لامپ تغییرات زیادی دارد.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

به کف اتاق خود بافت اضافه کنید

 بافت به این معناست که وقتی چیزی را لمس می کنید حس زبری، نرمی، خشن یا صافی را به شما منتقل کند. در واقع هر وسیله ای در خانه از جمله فرش شما یک بافت محسوب می شود. فرش ها بافت های فرا طبیعی داشته و کف اتاق را به فضایی فریبنده تبدیل می کنند. ولی بافت فرش چگونه ایجاد می شود؟

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

کاراستان (Karastan) به خاطر اثر بافتی، نخ های خود را دو یا سه برابر کرده و برای ایجاد تغییرات از سطوح مختلف تاب خورده استفاده می کند. پس ما نخ ها را حلقه کرده و برش می دهیم تا بافت نهایی حاصل شود. در ادامه درباره متداول ترین بافت های فرش صحبت کرده ایم.

سبک های ترکیبی

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

فرش در بعضی بخش ها برش خورده و در بعضی برش نخورده و نمایی الگودار و طبیعی ایجاد می کند که طرحی بسیار با دوام است.

حتما ببینید: مدل قالیچه های شیک برای اتاق نشیمن

سطوح تکرار شونده (Level Loop)

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

هر حلقه ارتفاع مشابهی دارد که یک فرش با دوام با نمایی غیر رسمی ایجاد می کند. از جمله این مدلها  بربری و سیزال (گیاهی مکزیکی با برگ های بزرگ گوشتی، کشت برای تولید فیبر) است. حلقه چند سطحی، حلقه ها با ارتفاع های مختلف پشت سر هم وارد شده تا اثرات چند بعدی زیبایی حاصل کنند.

پلاش ( Plush)

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

پرزهای برش خورده با سطحی صاف، مدل مخملی از این دسته سبک ها است.

ساکسونی (Saxony)

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

مشابه مورد بالا، ولی نخ ها پیچ و تاب بیشتری دارند و انتهای نخ دیده می شود. این سبک نسبت به طرح بالا نمای غیر رسمی تری دارد.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون کف: 7 اشتباه در انتخاب فرش که هرگز نباید مرتکب آن ها شوید

فریز (Frieze)

نخ ها به شدت تاب خورده اند و سطح قالی بسیار بافته شده، دیده می شود.

دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

در این مقاله نکاتی در مورد انواع سبک های بافت فرش و انتخاب رنگ آن، بیان شدند. در ادامه این مطلب در مقاله "چگونه فرشی مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟" با قدرت الگوها و انواع آن آشنا خواهید شد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: karastan | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونفرش، موکت و قالیچه
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
رنگ بندی
فرش
قالیچه
کف

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید