ثبت رایگان کسب و کار

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

رنگ آمیزی و نقاشی، یکی از اصولی ترین کارهایی است که در دکوراسیون یک محیط باید به آن توجه کرد. کاری نیست که بتواند بدون تجربه یا آموزش صورت پذیرد. در مقاله "رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون کثیف کاری، نشتی و چکه کردن" ترفندهایی برای هر چه بهتر و تمیزتر رنگ آمیزی و نقاشی کردن فضای زندگی خود مطرح کردیم. در این مطلب نیز چند نکته جدید به موارد ذکر شده اضافه می کنیم.

6. از نوار پهن و پلاستیک برای پوشاندن در ها و پنجره ها استفاده کنید

غلطک رنگ، کمی رنگ را روی هر چیزی که در زیرش باشد می ریزد. در اینجا سریعترین راه برای محافظت از درب ها و پنجره ها ارائه شده است: در پوشاندن درب ها و پنجره ها از نوار پهن استفاده کنید. تا حداقل 2/1 اینچ بیشتر را هم بپوشاند. با این کار، می توانید پلاستیک سبک را با نوار متصل کنید. نیازی نیست اطراف پلاستیک را نیز دوباره نوارکاری کنید. برای درها ، پلاستیک را با یک لبه چاقو صاف کنید تا بتوانید از آن در رفت و آمد کنید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی و نقاشی اتاق بدون نشتی و چکه کردن

7. سیم کشی های حساس را بپوشانید و آن را در جعبه ای قرار دهید

یک قطره رنگ در مکان نامناسب می تواند باعث اتصالی سیم تلفن، تلویزیون یا کامپیوتر شود. برای پوشاندن تلفن بدون نیاز به قطع کردن اتصال این سیم های کوچک، صفحه رویی را باز کرده و با نوار پوشانده و سپس ترمینالهای پشتی را نیز بپوشانید. کابل محور را قطع کرده و اتصال دهنده کابل را بپوشانید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

8. لوازم نوری را بپوشانید

رنگ کردن سقف خیلی راحت است فقط لامپ ها درد سرساز هستند. در اینجا می گوییم چطور آن ها را از سر راه خود بر دارید:

ابتدا همه بخش های شیشه ای را بردارید، از جمله حباب (مطمئن شوید که برق را قطع کرده اید). اتصالات را باز کرده و یک سر سیم را در داخل آن گذاشته و یک سر سیم دیگر را به جعبه اتصال وصل کنید، سپس یک پلاستیک دور آن بپیچید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

9. لکه گیری سریع از فرش شما محافظت می کند

ریختن رنگ روی فرش بدترین مشکل رنگ آمیزی خانه است ولی لکه آن همیشگی نخواهد بود. راه برداشتن سریع لکه، سرعت عمل و آب فراوان است. رنگ لاتکس سریع خشک می شود. خود شما به دنبال آوردن آب نروید، از کس دیگری بخواهید این کار را بکند. بلافاصله با یک چاقو لبه پهن قطره رنگ را بردارید، قطره را پخش نکنید و آن را داخل فرش فشار ندهید. با یک پارچه خیس لکه گیری را شروع کنید. رنگ را خیس نگهدارید. به لکه گیری ادامه دهید، آب ظرف را عوض کرده و آب تمیز داخلش بریزید. کار را تا جایی که رنگ دیده نشود ادامه دهید. پس از انجام کار، از یک پنکه برای خشک کردن فرش استفاده کنید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

برای قطرات ریز از استراتژی معکوس استفاده کنید، اجازه بدهید رنگ خشک شود. قطرات کوچک روی سطح فرش قرار می گیرند، فقط مراقب باشید روی آن پا نگذارید. پس از خشک شدن، آن را با لبه قیچی بردارید.

مطلب پیشنهادی: پاک کننده های جادویی

10. بالا بروید،بعد رنگ کنید

تا حالا شده یک صندلی رنگ کنید و صندلی به روزنامه بچسبد؟

به راحتی صندلی را رنگ کنید و پیچ های تیغه را حدود نیم اینچ داخل انتهای پایه صندلی فرو کنید. بالا بردن صندلی بدین طریق باعث می شود رنگ کردن ساده تر شده و حتی ته پایه ها را هم بتوانید رنگ کنید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی مانند حرفه ای ها

در این مقاله، 5 نکته دیگر از رنگ آمیزی تمیز و بدون کثیف کاری مورد بحث واقع شدند. پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله "ترفندهای رنگ آمیزی که حتما باید بدانید" بیندازید. لطفا پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نماید.

 

منبع: familyhandyman | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیوندیوارپوش و کاغذ دیواری
سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیدکوراتور خانه خود باشید
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
دیوار
رنگ آمیزی
نقاشی دیوار

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید