ثبت رایگان کسب و کار

دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

شاید شما هم دلتان برای آن حال و هوای قدیمی خانه های ایرانی تنگ شده و دوست دارید دکوراسیون منزلتان را به سبک سنتی ایرانی طراحی کنید. برای این کار روش های متعددی وجود دارد.

در این سبک طراحی شما می توانید وسایل قدیمی را رنگ بزنید و به خرید صندلی فلزی و امثال آن نیازی ندارید، چرا که با یک رنگ آمیزی ساده همه وسایلی که در انبار خانه هستند بار دیگر قابل استفاده خواهند بود.

ــ از سرویس سفالی با رنگ فیروزه ای یا سورمه ای به عنوان سرویس دم دستی خود استفاده کنید. این کار شما را به همان سبک سنتی ایرانی نزدیک می کند.

ــ اگرچه وجود مبلمان امروزی با طراحی سنتی ایرانی چندان سازگار نیست اما می شود در گوشه ای از نشیمن تعدادی پشتی و زیر اندازی سنتی داشت.

طراحی به سبک سنتی ایرانی

ــ بهتر است مبلمان تان هم به سبک سنتی ایرانی طراحی شده باشند و یا طرحی کاملا ایرانی داشته باشند.

ــ یکی از المان های شاخص سنتی کرسی است. اگر فضای کافی برای آن دارید حتما یک کرسی برای خود دایرکنید.

ــ پارچه های دست دوز ترمه با نقوش زیبا همان چیزی هستند که هنرایرانی را به نمایش می گذارند سعی کنید رومیزی هایی این چنین داشته باشید.

ــ بالشتک های غلطکی با روکش هایی با طرح های سنتی در ترکیب با کوسن ها استفاده کنید.

ــ اگرچه گلیم و جاجیم قبلا برای فرش کردن خانه استفاده می شده شما علاوه بر این کار برای زیبایی منزل نیز می توانید استفاده کنید. گلیم و جاجیم را نه تنها برای مفروش کردن فضاها بلکه برای روکش پوف ها، کوسن ها، مبل ها و به عنوان تابلوفرش به کار ببرید.

ــ سماور و قوری چینی نمادی از گذشته های ما هستند پس آنها را فراموش نکنید.

ــ سعی کنید رنگ قرمز لاکی رنگ عمده در دکوراسیون تان باشد تا گرمای سبک ایرانی در فضا حس شود.

ــ اگر امکان ساختن طاقچه را دارید حتما این کار را بکنید و با قرار دادن یک آینه شمعدان فضا را هر چه بیشتر به سبک سنتی ایرانی نزدیکتر کنید.

ــ پیه سوزها و فانوس های قدیمی را جایگزین آباژورها کنید.

فضاهای داخلی
برچسب ها: 
دکوراسیون
سبک سنتی ایرانی
طراحی سنتی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید