ثبت رایگان کسب و کار

دکوراسیون سنتی برای کافی شاپ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

برای راه ندازی یک کافی شاپ حتمال لازم نیست تا طراحی داخلی کافی شاپ مدرن باشد. شما می توانید طبق ایده ای که دارید حتی کافی شاپ تان را سنتی طراحی کنید.

در واقع کافی شاپ جایی دنج است برای دور همی های دوستانه و یا فرار از مشغله های روزمره! گرچه قهوه و انواع نوشیدنی ها تا حدودی آرامش بخش هستند اما در واقع این فضای حاکم بر کافی شاپ است که بر گیرایی قهوه می افزاید.

در طراحی دکوراسیون سنتی کافی شاپ یا رستوران سعی بر این است افراد فارغ از دغدغه های روزانه در آنجا جمع شوند و لحظاتی بدور از هرگونه استرس را سپر کنند.

معماری سنتی، سبکی ایرانی است که از معماری خاصی پیروی می کند. فرم پوشش، شکل، رنگ، نوع و دکوراسیونی متفاوت و خاص که منحصر به معماری ایرانی است. سبک های سنتی دارای بخش هایی مانند ایوان های بزرگ، ستون های بلند، طاق های گنبدی و شکل خاصی است که در عین سادگی، معرف شکوه عظیم معماری ایرانی است.

اما نیازی نیست تا یک فضای بزرگ تاریخی پیدا کنید تا کافی شاپ سنتی خود را در آنجا دایر کنید. طراحان با استفاده از مواد مختلف قادر به خلق چنین فضاهایی در هر کجا هستند.

سفره خانه های سنتی نیز از همین سبک ایرانی دنباله روی می کنند. در سفره خانه های سنتی نیز به معماری ایرانی توجه کرده و با توجه به عناصر آن محیطی سنتی ساخته می شود. این رستوران ها معمولا دارای دو فضای مجزای بیرونی و درونی هستند که فضای بیرونی در تابستان ها و فضای درونی، در زمستان ها کاربرد دارند.

در معماری سنتی فضای بیرونی شامل باغچه ها، کرت بندی، گلدان و حوضی در میان حیاط می شود. در بین این باغچه و گلدانها از تخت های چوبی که جا برای چند نفر دارند استفاده می شود و از قالیچه و پشتی های اصیل ایرانی هم برای تزیین و راحتی در نشستن استفاده می شود.

دکوراسیون فضای داخلی نیز اصولا فضایی گرم با دکوراسیون داخلی به رنگ طیف آبی ها یا قهوه ای، شکلاتی هاست. دیوارهایی پوشیده با موزائیک های ریز یا آجرهای ریز . سقف این رستوران ها اصولا به شکل طاق های گنبدی است و اکسسوری های داخلی، مانند نگاره ها، عکس ها، حوضچه و حتی سماور و استکان نعلبکی ها، به شکل سنتی در نظر گرفته شده است. در این دو فضای درونی و بیرونی، گل های گیاهان، نقش اول را در معماری و طراحی رستوران سنتی ایفا می کنند و اصولا سرسبزی بسیار در این گونه محیط ها بسیار مرسوم است.

ایده راه اندازی کافی شاپ سنتی میتواند بسیار جذاب باشد هم برای خود ایرانی ها و هم برای توریست هایی که از کشورهای خارجی برای دیدن فرهنگ کشورمان به سفر آمده اند.

فضاهای داخلی
برچسب ها: 
دکوراسیون داخلی
طراحی سنتی
معماری سنتی
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید