ثبت رایگان کسب و کار

دستورالعمل های پایه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران، لازم است که اهداف تجاری خود را در مورد غذاهای رستوران تعیین کنید. ابتدا باید در مورد منوی رستوران و حجم خروجی غذا تصمیم بگیرید و بعد از آن در مورد تجهیزات مورد نیاز تهیه این منو، به نتیجه برسید. تصویر کلی از منوی نهایی، دستورالعمل اول برای شروع یک رستوران است. 

در بعضی موارد بهتر است به کیفیت بیشتر از هزینه توجه نماییم. هیچ کس هنگام خرید، هزینه تعمیر و نگهداری را حساب نمی کند. در صورتی که خدمات پس از فروش، گارانتی و کیفیت تجهیزات آشپزخانه، تاثیر زیادی در فعالیت بلند مدت آن خواهد داشت.

تجهیزات مکانیزه

تجهیزات مدرنی که کار کردن با آنها ساده است (خلال کن صنعتی، سرخ کن سیب زمینی، کباب پز اتوماتتیک و... )، زمان زیادی را از کارکنان شما صرفه جویی خواهد کرد. همچنین باعث خواهد شد که با تلاش کمتر، بازدهی و خروجی بالاتری داشته باشید. به کارکنان کمتری نیاز خواهید داشت و مشتریان بیشتری را سرویس خواهید داد.

تولیدکننده مطمئن

خریدهای خود را از یک تولیدکننده مشخص و مطمئن انجام دهید. با این کار، می توانید در طولانی مدت، از تخفیف ها و شرایط پرداخت بهتر استفاده کنید. تولید کننده ها از مشتریان خود، حمایت های ویژه ای می کنند و حتی ممکن است بعد از مدتی، شرایط ارسال را نیز برای شما ساده تر کنند.

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اجاق گاز های صنعتی
اجاق گاز های صنعتی در سه سایز مختلف دو شعله، چهار شعله و شش شعله به فروش می رسد که شما می توانید از آن ها در آشپزخانه های صنعتی نظیر رستوران و فست فود بسته به کاربرد و نیاز استفاده نمایید.

دستگاه های گریل
شما با کمک دستگاه گریل خواهید توانست انواع برگر، گوشت و... را سرخ یا کباب نمایید. دستگاه گریل دارای مدل های مختلفی است: گریل تخت، گریل میکس، گریل شیار دار، گریل ذغالی و... که هرکدام در فست فود ها کاربرد های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

دستگاه گرمخانه غذا
گرمخانه غذا دستگاهی است که شما با استفاده از آن می توانید غذاهای پخته شده را با دمای دلخواه گرم نگه دارید و همچنین برای گرم کردن غذا در شرکت ها و کارخانه ها نیز می توانید از آن استفاده نمایید.

کباب پز تابشی
با کمک دستگاه کباب پز تابشی (از کباب پز های ایستاده اتومات گرفته تا تابشی چرخشی و ریلی گازی)، شما قادر خواهید بود انواع کباب و جوجه را در رستوران، تالار و آشپزخانه صنعتی خود طبخ نمایید.

فر قنادی
با کمک دستگاه فر قنادی و دستگاه آون کانوکشن خواهید توانست انواع کیکی، شیرینی، پیراشکی و... را پخت نمایید. این دستگاه ها دارای سایز های مختلفی هستند و بسته به سایز و میزان مشتریان شما می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

دستگاه سیخ شور
به کمک دستگاه سیخ شور خواهید توانست سیخ های کباب و جوجه را شست و شو دهید. این دستگاه دارای سایز های مختلف و انواع مختلف اتوماتیک برقی و و دستی است که می توانید بسته به نیاز آن را انتخاب نمایید.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه
تجهیزات رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید