ثبت رایگان کسب و کار

در انتخاب یک راه انداز کافی شاپ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

راه اندازی کافی شاپ یکی از مشاغلی است که اگر درست و اصولی باشد و به بار بنشیند درآمد زایی خوبی در پی دارد. از این رو افراد بسیاری سعی دارند با سرمایه گذاری در این بازار بهترین بهره را از سرمایه خود ببرند. در چنین شرایطی توصیه می شود

به دلیل رقابت بالا بر سر تصاحب بازار کافی شاپ ها در پایتخت با بهترین مشاور راه اندازی کافی شاپ در تهران مشاوره کنید؛ کاری که رقبای شما نمی کنند!

اگر هیچ تجربه ای در زمینه راه اندازی و مدیریت کافی شاپ نداشته باشید بهتر است کار را به کاردان بسپارید و از یک تیم راه اندازی کافی شاپ کمک بگیرید. راه انداز به خوبی میداند کدام محل و چه بنایی را برای کسب و کارتان انتخاب کند تا حسابی کافه شلوغی داشته باشید.

راه اندازی کافی شاپ

سابقه کار راه انداز حرفه ای کافی شاپ

بی شک هر چه سابقه کار یک فرد یا تیم بیشتر باشد تجربه بیشتری هم دارد. از آنجایی که راه اندازی کافی شاپ یکی از پروسه های پیچیده در زمینه کسب و کار است می بایست فرد یا تیم با تجربه ای را برای چنین موضوعی انتخاب کرد.

برای آنکه بفهمید آیا تیم انتخابی شما مناسب چنین کاری است یا نه. بهتر است از او سابقه کار بخواهید و با برسی پروژه های انجام شده و اینکه چقدر موفق بوده اند و یا دلایل شکست آنها چه بوده آشنایی کلی با مشاور پیدا خواهید کرد.

اگر بیشتر پروژه های انجام شده موفق بودند که به احتمال زیاد شما هم موفق خواهید شد. اما اگر درصد کمی از آنها موفق بودند بهتر است بیشتر دقت کنید و دلایل شکست را بررسی کنید شاید هم شکست خوردن پروژه به دلیل کمبود بودجه یا نیروی کار بوده باشد و در این شرایط تیم راه اندازی تقصیری ندارد ...

راه انداز کافه

شخص یا تیم کدام بهتر است؟

معمولا در تجارت شرکت ها ترجیح می دهند با یک تیم همکاری کنند تا با یک شخص. چرا که توان کاری و تجربه چند نفر در قالب یک تیم بیشتر از یک نفر تک و تنهاست حال فرد هرچقدر هم حرفه ای باشد باز هم توان کار تیمی بیشتر از یک نفر است و همچنین میزان پای بندی به تعهدات در تیم بیشتر است.

در کافه داری نیز این چنین است و عدم توجه به این نکته می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. یک تیم راه انداز بهتر از یک فرد دست تنها می تواند مشکلات را بررسی و حل کند البته این به معنای کم تجربه بودن مشاورین تک و تنها نیست!

آشنایی با وظایف یک راه نداز کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

– ارائه مشاوره در زمینه تعیین محل کسب و کار و انتخاب آن

– ارائه طرح های مناسب و استاندارد برای دکوراسیون با همفکری و دخیل بودن نظر سرمایه گذار

– ارائه طرح حرفه ای برای چیدمان بار یا آشپزخانه کافه یا کافی شاپ به گونه ای که روند فعالیت پرسنل با بالاترین راندمان کاری انجام شود. و فضا بهینه سازی شده باشد.

– ارائه منوی حرفه ای و آموزش آن به پرسنل (منوی حرفه ای منویی است که بتواند با حداقل مواد اولیه بیشترین تنوع غذا و نوشیدنی را به دست دهد.)

– تحلیل مشتریان که منجر به شناخت بازار هدف و تعیین سطح قیمت منو می شود.

– پشتیبانی پس از راه اندازی و کمک به حرفه ای تر شدن پرسنل مجموعه راه اندازی شده

مواردی که به آنها اشاره شده وظایف عمومی یک راه انداز یا مشاور کافی شاپ است و بسته به نوع قرار داد می تواند وظایف تغییر کند و حرفه ای تر باشد.

با کمک گرفتن از تیم یا یک مشاور حرفه ای میتوان گام های اولیه برپایی کافی شاپ را اصولی برداشت و درصد خطا و شکست را به حداقل رساند.

برچسب ها: 
راه انداز کافی شاپ
مشاور کافی ساپ
کافه

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید