ثبت رایگان کسب و کار

توصیه هایی برای ایمنی رستوران ها

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

ایمنی یکی از مسائل مهم است، که در کسب و کارها خصوصا آنها که با مردم زیادی سر و کار دارند باید مورد توجه قرار گیرد. رستوران داری از جمله کسب و کارهایی اسنت که روزانه با شمار زیادی از افراد سروکار دارد. رعایت ایمنی در قسمت عمومی و همچنین آشپزخانه رستوران بسیار مهم است. بهتر است برای ایمنی بیشتر تا جای امکان تجهیزات رستورانی ارزان استفاده نشود و استانداردترین ها مورد استفاده قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: اصول علمی بازاریابی رستوران و فست فود

برخی رستوران ها بدون آنکه به هزینه های درمانی و آسیب های جسمانی کارکنان رستوران توجه کنند سالانه بودجه زیادی را هدر میدهند. بی توجهی به مسائل ایمنی چنین خساراتی را به بار می آورد.

آشپرخانه رستوران مهمترین مکانی است که باید به ایمنی آن توجه زیادی شود معمولا همه اتفاقات ناگوار در این بخش روی میدهند و البته که همه کارهای مهم و تجهیزات رستورانی هم در این بخش انجام می شوند.

پوشش مناسب
باید لباس و پوشش کارکنان طوری طراحی شود، ضمن آنکه همیشه تمیز باشد ایمنی بالایی هم داشته باشد. برای مصال هیچ قسمتی از لباس جوری نباشد که حین کار به چیزی گیر کند و یا آنکه همه قسمت های بدن را پوشش دهد. مهمتر از همه کفش مناسب است که در حین جایجایی های سریع در آشپزخانه سر نخورد. معمولا کف آشپزخانه ها چرب می شود و زمینه سر خوردن و افتادن را فراهم می کند!

بهتر است زمان انتخاب لباس کارکنان با آنها مشورت شود و زمان خرید یا سفارش خودشان حاظر باشند تا بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنند خصوصا در مورد کفش ها. اگر لباس و کفش کارکنان باب میلشان نباشند احساس راحتی نمی کنند و از پوشیدن آن امتناع می کنند.

کف پوشهای مخصوصی وجود دارند که هم ضد آب هستند و هم اینکه جلوی سر خوردن و ضربه را میگیرند. بهتر است کف آشپزخانه با چنین کف پوش هایی تجهیز شود.

زیر بشقابی ضد لغزش
کارکنان رستوران برای سرو غذا از میزهای چرخ دارد متحرک استفاده می کنند. از آنجایی که با سرعت زیاد این میز را جابجا می کنند، برای جلوگیری از لغزش ظروف غذا روی این میزها پد های ضد لغزش وجود دارد که بهتر است از آنها استفاده شود. همچنین میتوان پوشش روی میز میهمانان را هم از این جنس تهیه کرد.

لایه های پلاستیکی شفاف و ضد لغزشی مخصوص اینکار وجود دارند که میتوان روی میزهای پذیرایی را با آن پوشاند.

تهویه هوا
اگر هوای آشپزخانه های صنعتی تهویه نشود بی شک کارکنان آنجا در مغرض بیماری های ریوی قرار می گیرند. تهویه هوا در قسمت پخت و پز که دود و دم یا بخار فراوانی وجود دارد از ملزمات است.

در صورتی که سیستم تهویه مناسبی برای آشپزخانه به کار نرود به سرعت گرم می شود و دمای محیط بالا میرود که کار کردن در چنین دمایی غیر ممکن می شود. یکی از مسائلی که کارشناسان ایمنی و بهداشت موقع بازدید آنرا مورد توجه قرار می دهند سیستم تهویه است.

سیستم اطفای حریق
بیشتر افرادی که در کسب و کارشان دچار آتش سوزی شده اند و همه چیز را بر باد داده اند از اینکه کپسول آتش نشانی و سیستم اطفای حریق مناسبی نداشته اند پشیمانند.

حوادث یک بار در زندگی روی میدهند امکان دارد همان روزد دوم افتتاح رستوران باشد یا بعد از ۳۰ سال. آنچه که اهمیت دارد آماده بودن در هر شرایطی است.

بهترین روش برای متوقف کردن آتش سوزی های پیش آمده در آشپزخانه رستوران، استفاده از یک سیستم اطفای حریق است. این سیستم به صورت همزمان به هود و خطوط گاز متصل می شود و هنگامی که فعال شود به صورت خودکار منبع سوخت آشپزخانه قطع می شود تا آتش سوزی بیشتر نشود.

آموزش کارکنان
اگر بهترین کپسول و سیستم اطفای حریق را داشته باشید اما کسی که استفاده از آنرا بلد باشد و منتظر بمانید تا آتشنشانی از راه برسد بهتر است کنار آتش نشانی کسب و کارتان را دایر کنید. آموزش اقدامات اولیه امداد و نجات و اطفای حریق از کارهایی است که کارکنان رستوران باید بدانند. مدیریت رستوران باید وقت هایی را برای اینگونه آموزش ها در نظر بگیرد تا هم خودش و هم کارمندان بدانند در شرایط اضطرایی چگونه رفتار کنند.

ترافیک آشپزخانه را کم کنید
گاهی تردد ها و جابجایی های غیر ضروری باعث بروز حوادثی می شوند. که می شود با بهینه سازی فضا آن ها را به حداقل رساند. مثلا گارسونی که مسئول سرو غذا است نیازی نیست که به محیط آشپزخانه وارد شود. اگر طوری فضا طراحی شود که آشپز ها غذا را در محلی مخصوص تحویل گارسون ها دهند دیگر نیازی به تردد آنها در فضای آشپزخانه نیست.

گاری های چرخ دار می توانند به راحتی دیگ های بزرگ را جابجا کنند و نیازی به نیروی انسانی نیست تا برای جابجایی های سنگین وارد آشپزخانه شوند. بهتر است اینگونه وسایل از قبل تهیه شوند.

ده قاعده ایمنی در رستوران

ــ اگر خرده شیشه روی کف پوش رستوران می‌بینید به دیگران هشدار دهید و سریع آن را جمع کنید.

ــ اگر مهمان کیف دستی یا وسایل شخصی خود را روی زمین گزاشته است پیشنهاد کنید که آن را روی صندلی آویزان کند و یا به رختکن ببرید. میزبانان در هنگام حمل غذا ممکن است اشیا را نبینند و به خود و مهمانان آسیب بزنند.

ــ تمام صدمات را به مدیر گزارش دهید. حتی اگر چیز اندکی باشد. و کمک های اولیه را آماده کنی

 ــ هرگز در رستوران ندوید

ــ از در آشپزخانه برای ورود و خروج به طرزی درست استفاده کنید

ــ از بازی خشن یا شوخی فیزیکی و عملی پرهیز کنید

ــ هنگامی که در حال کار با هر نوع تجهیزات هستید از قوانین ایمنی پیروی کنید. و گزارش تمامی تجهیزات معیوب را به مدیر بدهید.

ــ از حرکت ناگهانی و تشنجی پرهیز کنید.

ــ همیشه کفش بدون پاشنه بپوشید.

ــ مواد شیمیایی و شوینده را دور از هر گونه مواد غذایی و در انبار ذخیره نگه دارید.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
ایمنی رستوران
رستوران داری

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید