ثبت رایگان کسب و کار

ترفندهایی برای زمستانی کردن حال و هوای منزل

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

تغییر دکور منزل همراه با تغییر فصل هم یک کار سرگرم کننده و مفرح است و هم سبب می شود بسته به فصلی که در آن هستید با تغییر دکور در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید.

اینکه که در فصل زمستان هستیم با روش هایی ساده اما کاربردی می توانید خودتان اقدام به زمستانی کردن دکور خانه کنید. در این نوشته ترفندهایی بیان می شود که به شما در این راه کمک خواهند کرد.

پتو و پارچه های گرم و نرم
همه میدانیم که زمستان فصل پوشیدن لباس های گرم و خز دار است حال اگر از پتو و پارچه های اینچنینی در جای جای خانه استفاده کنید بی شک بدون هیچ توضیحی همه متوجه دکور زمستانی خانه می شوند. برای این کار میتوانید تمام وسایلی که حس سرما را القا می کنند را یک گوشه جمع کنید و به جای آنها از پارچه های ضخیم و پتو های گرم و نرم استفاده کنید.لباس های ضخیم پشمی میتوانند هر جایی در معرض دید قرار گیرند تا به زمستانی شدن خانه بیشتر کمک کنند.

می توانید رو باشتی ها و کوسن ها را با پارچه گرم و زمستانی بپوشانید و در اتاق خواب پتو های گرم استفاده کنید. پرده های جلوی پنجره را کنار بزنید تا هم آفتاب به داخل بتابد و هم اینکه تماشای سرمای بیرون اهالی خانه را به قلب زمستان ببرد.

دکوراسیون زمستانی

 

فرش و قالیچه
خانه زمانی گرم می شود و جایی دنج برای زمستان ها که کفش گرم باشد! در زمستان بهتر است قالیچه و فرش های اصیل و پر تراکم ایرانی تان را پهن کنید که گرمای زیادی به خانه می دهند. این راه یکی از ارزانترین روش ها برای زمستانی کردن خانه است. فرش ها به خوبی میتوانند کف خانه را گرم کنند همچنین گرمای موجود در رنگ بندی فرش میتواند به هدفتان کمک کند. این روش راهی برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی است.

عناصر طبیعی
عناصر طبیعی مانند چوب، سنگ، برگ و میوه درخت کاج می توانند حال و هوای خانه را زمستانی تر کنند. معمولا طراحی روستیک گرمای بیشتری به خانه می دهد. می توانید همه این المان ها را در یک سطل فلزی یا سبد چوبی و در گوشه اتاق یا روی میز ناهارخوری و حتی میز مطالعه بگذارید. طاقچه بالای بخاری و شومینه هم جای مناسبی برای گذاشتن این اکسسوری ها به صورت تکی یا دسته جمعی است.

استوانه های شیشه ای
شمع گرمای چندانی ندارد اما همینکه حضور داشته باشد می تواند محفلی را گرم کند! برای قرار دادن شمع ها می توانید از استوانه های شیشه ای به عنوان جا شمعی استفاده کنید. انواع استوانه های شیشه ای وجود دارند که در گوشه ای بی مصرف مانده اند چرا از آنها استفاده نکنید؟

شوفاژ و شومینه
اگر خانه تان شومینه دارد که چه بهتر اگر هم وجود ندارد از فضای اطراف بخاری و شوفاژ بهره ببرید. در حقیقت باید مبلمان را در زمستان به وسایل گرمایشی نزدیک تر کنید و از فضای اطراف آنها نهایت بهره را ببرید. لازم نیست همه مبلمان را در اطراف بخاری جای دهید اما می شود که یک کاناپه راحتی به همرا یکی دو صندلی و یک میز کوچک قهوه خوری نزدک بخاری جای داد.

رایحه های گرم
در بین رایحه ها آنهایی که گرما بخشند مثل چوب دارچین، وانیل و سایر ادویه ها و گیاهان روشی ارزان برای ایجاد رایحه گرم در خانه است.
مثلا چند عدد دارچین را با یک نخ کنفی به هم ببندید و آن ها را در یک بطری شیشه ای مثل شیشه مربا بگذارید و اجازه دهید بوی خوش و گرم آن ها فضای منزل تان را پر کند.

نور های گرم
نور خورشید در روز هر چقدر هم بی فروغ باشد همینکه به یک نقطه از خانه بتابد گرمابخش است. اما برای سایر زمان هایی که خورشید نیست استفاده از نور های گرم مثلا لامپ با نور زرد که خورشیدی است می تواند در زمستانی کردن خانه نقش داشته باشد.

شما چه روش هایی را برای زمستانی کردن خانه به کار می برید؟

برچسب ها: 
دکور منزل
دکوراسیون زمستانی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید