ثبت رایگان کسب و کار

ترفندهایی برای جذب مشتری رستوران یا فست فود

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

تنها استفاده از کاناپه رستورانی و دکوراسیونی شیک نمی تواند سیل مشتری ها را به سمت رستوران شما روان سازد. داشتن استراتژی و استفاده از ترفند های رستورانی می تواند تا حد زیادی مشتری را از لحاظ روانی برای سفارش غذا آماده سازد. هرچند تاکید ما بر کیفیت و رعایت حال مشتری است اما بهتر است شما نیز با این ترفندها آشنا شوید تا از سایر رقبا عقب نمانید.

از نوشتن قیمت غذا در منو خودداری کنید
بعضی رستوران ها از نوشتن قیمت ها در منوی غذا خودداری می کنند، زیرا این کار باعث می شود مشتری به یاد آورد که باید پول های خود را خرج کند. طبق تحقیقاتی که دانشگاه کرنل در آمریکا انجام داده، مشتریانی که منوی بدون قیمت به آن ها داده شده بیش تر از از مشتریانی که منوی آن ها قیمت گذاری شده بود پول برای غذا خوردن خرج کرده اند!

جذب مشتری فست فود

اشعار در وصف مواد غذایی
طراحان مواد غذایی فقط به نوشتن اسم غذا و مواد تشکیل دهنده آن اکتفا نمی کنند، بلکه آن را با زیباترین اشعار وصف می کنند، طبق تحقیقات انجام شده از دانشگاه ایلینوی در آمریکا نسبت سود رستوران هایی که در وصف غذای خود از شعر استفاده کرده اند تا ۲۷ درصد نسبت به دیگر رستوران ها که این کار را انجام نداده اند افزایش پیدا کرده است.

ترغیب به سفارش غذای ارزان
بسیاری از رستوران ها قیمت های بعضی غذاها را بالا می برند تا مشتری غذاهای ارزان تر را سفارش دهد این نوع غذاها شیوه درست کردن و چیدمان آن از قبل توسط مسئولین برنامه ریزی می شود، در بریتانیا یک رستوران با این روش توانسته مشتریان زیادی جذب کند، با قرار دادن غذاهای ارزان در منوی غذا می توانید از خروج مشتریانی که اوضاع مالی آن ها خوب نیست از رستوران خود جلوگیری کنید.

ارائه غذا در دو حجم مختلف
به این استراتژی “براکت” می گویند، مشتری با دیدن حجم غذا فکر می کند چون حجم آن بزرگ است حتما قیمت آن هم زیاد است و فکر می کند اگر غذاهایی با حجم کوچکتر انتخاب کند حتما قیمت آن ها هم کمتر است، و مشتری در دام این حقه می افتد، منو پر از غذاهایی ست که حجم کمتر و قیمت کمتری دارند پس از آن ها سفارش می دهد.

مشتری مداری

پخش کردن موسیقی برای جذب مشتری
بیشتر رستوران ها برای جذب مشتری و نگه داشتن بیشتر آن با گرفتن مبلغ اضافه از مشتری برای آن موسیقی پخش می کنند، با توجه به تحقیقات انجام شده در دانشگاه های لیستر در بریتانیا پخش کردن موسیقی کلاسیک در رستوران ها باعث می شود که احساس ثروتمند بودن به مشتریان دست بدهد و آن ها را تشویق می کند که پول بیشتری بپردازند.

برچسب ها: 
بازاریابی
جذب مشتری
رستوران
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید