ثبت رایگان کسب و کار

تخمین بودجه لازم برای راه اندازی فست فود

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

پیش از آنکه اقدام به راه اندازی فست فود کنید بهتر است برنامه ریزی کاملی از روند اجرای کار داشته باشید. برآورد هزینه راه اندازی فست فود شما را از کم و کیف بودجه لازم آگاه می سازد. کم آوردن بودجه در وسط کار تقریبا با شکست برابر است.

برای آنکه تا حدودی میزان بودجه لازم برای راه اندازی فست فود دستتان بیاید لازم است تا مراحل زیر را به صورت مجزا تخمین بزنید تا در نهایت با جمع همه تخمینی دقیقی از هزینه ها داشته باشید.

هزینه خرید تجهیزات آشپزخانه فست فود

سعی کنید در هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه با توجه به منوی غذایی تان موارد ضروری را تهیه کنید . در همان ابتدا از خرید موارد اضافی صرف نظر کنید. پس از راه اندازی و در آمدزایی میتوانید از سود حاصله سایر اقلام غیر ضروری را تهیه کنید. خرید وسایل کارکرده سالم نیز در کاهش هزینه ها تاثیر دارد و به عنوان گزینه ای کاربردی می شود روی آن حساب کرد.

راه اندازی فست فود

دکوراسیون فست فود

هنگام راه اندازی فست فود طراحی دکوراسیون یکی دیگر از بخش های هزینه بر است. دکوراسیون داخلی و خارجی را سعی کنید تا جایی که می توانید شیک و به صرفه انتخاب کنید. فراموش نکنید مشتری از روی آنچه که میبیند انتخاب می کند. دکوراسیون های شیک اصولا شلوغ و پر هزینه نیستند سعی کنید همان ابتدا سبکتان را انتخاب کنید تا در طراحی دکوراسیون سردرگم نشوید.

منو و تجهیزات جانبی

برای سفارش غذا می توایند سر هر میز یک تبلت قرار دهید تا مشتری از آن استفاده کند و غذای مورد نظرش را سفارش دهد. امروزه رد پای فناوری در هر کجا یافت می شود سعی کنید که با فناوری همگام باشید تا مشتری ها نیز بیشتر احساس راحتی کنند. اگرچه چنین طرح هایی هزینه بر هستند اما بدون شک مورد توجه مشتری ها قرار خواهند گرفت.

هزینه جهت مکان فست فود

اینکه مغازه های اطراف مغازه شما چه باشند، اینکه دسترسی به مکان فست فود شما چگونه باشد، اینکه قبل از شما در آن مکان چه کاری انجام می شده، همه ی این عوامل در انتخاب لوکیشن نقش دارد و از همه مهمتر سرمایه شما برای اجاره آنجا بسیار مهم است.

هزینه تامین مواد اولیه فست فود

اگرچه بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی به صورت تصویه در آخر ماه خدمات می دهند. اما برای ماه اول که هنوز جا نیوفتاده اید لازم است تا مواد اولیه را نقد خریداری کنید. سعی کنید همان ابتدا مواد اولیه زیادی خریداری نکنید و طبق نیازتان به صورت روزانه یا هفتگی خرید کنید. در نهایت پس از یک ماه متوجه خواهید شد که در ماه چقدر مصرف دارید و خرید ها را ماهانه انجام دهید.

هزینه کارکنان و بیمه آن ها

برای چنین کاری حتی اگر خود شما هم کار کنید حداقل لازم است تا یک نیروی کار دیگر نیز داشته باشید. رفته رفته با افزایش مشتری نیاز به نیروی کار بالاتر می رود. بهتر است از همان ابتدا هزینه لازم جهت استخدام یک یا دو نیروی کار را محاسبه کنید و به بودجه لازم برای راه اندازی فست فود بی افزایید.

برچسب ها: 
بودجه فست فود
رستوران
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید