ثبت رایگان کسب و کار

بودجه راه اندازی و درآمد فست فود چقدر است؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

با توجه به درآمد فست فودها خرید تجهیزات فست فود برای راه اندازی و هزینه دکوراسیون، در قیاس با سودآوری و بازگشت سرمایه نباید چندان به چشم بیاید. کسانی که بودجه کافی داشته باشند در مدت زمان کمی سرمایه شان بازگردانده خواهد شد ...

برپایی یک ساندویچی یکی از راهکارهای سریع پولدار شدن و خود اشتغالی است که بیشتر محبوب جوانان است تا افراد سالخورده! بسیاری از این راه توانسته اند خودشان را از بیکاری برهانند اما شمار افراد شکست خورده ای که دیگران را از رفتن به این راه منع می کنند هم کم نیست.

بیشتر بخوانید: اصول تقسیم فضای فست فود

به طور کلی چندین مولفه در موفقیت فست فود تعیین کننده هستند و در صورت رعایت آنها موفقیت از آن شماست، به طور خلاصه بیان می کنم: بودجه کافی، مکان مناسب، منوی جذاب، قیمت مناسب و مدیریت عالی ضامن موفقیت در حرفه فست فود هستند.

 

اما کسانی که هنوز وارد این عرصه نشده اند می پرسند درآمد فست فود چقدر است؟ چقدر باید هزینه کرد و در چه مدت این بودجه بازگردانده می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت هزینه راه اندازی در شهر های مختلف متفاوت است و هر چه شهر و مکان گرانتر باشد و در محله لوکستری دایر شود بودجه بیشتری میطلبد.

پیش تر کارشناسان به بررسی میزان سرمایه و سودآوری شغل فست فود پرداخته اند و ما در این نوشته به بخش هایی از این بررسی برای روشن شدن ماجرا بسنده می کنیم.

هزینه راه اندازی فست فود چقدر است؟

بر اساس بررسی میدانی برای راه اندازی یک ساندویچی بین شصت تا هفتاد میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید؛ البته اجاره مغازه بستگی به متراژ و محل آن دارد ولی به طور متوسط بین سی تا چهل میلیون تومان رهن و یک و نیم تا سه میلیون تومان اجاره نیاز است.

برای تهیه یخچال، فر و سایر وسایل و همچنین تزئینات داخل مغازه نیز بین پانزده تا بیست میلیون تومان نیاز است.

تهیه مواد اولیه نیز که معمولا به صورت هفتگی خرید می شود نیز هفته ای یک تا دو میلیون خرج بر می دارد.

هزینه انرژی هم حداقل ماهی یک میلیون تومان می شود که به آن حقوق حداقل یک کارگر با حقوق حداقل هشصد هزار تومان در ماه را باید اضافه کرد.

 

درآمد فست فود ها چقدر است؟

فرض کنید یک مغازه ساندویچی ۱۰۰ ساندویچ در روز بفروش برساند و قیمت میانگین ساندویچ ها ۶۰۰۰ تومان باشد. بنابراین درآمد روزانه آن ششصد هزار تومان می شود و اگر ۳۶۵ روز سال را کار کند درآمد سالیانه این واحد می شود ۲۱۹ میلیون تومان، حال باید هزینه ها را از این مبلغ کم کنیم.

هزینه مواد اولیه در ماه ۸ میلیون تومان و در سال ۹۶ میلیون تومان

هزینه نیروی انسانی (۲ نفر) هر یک در ماه حداقل ۸۰۰ هزار تومان و در سال ۱۹٫۲ میلیون تومان

هزینه انرژی در ماه یک میلیون تومان و در سال ۱۲ میلیون تومان

اجاره بها مغازه به طور میانگین ۲ میلیون تومان در ماه و در سال ۲۴ میلیون تومان

حقوق مدیریت ۲ میلیون تومان در ماه و ۲۴ میلیون تومان در سال در نظر گرفته شده است.

 

بنابراین کل هزینه سالانه برابر ۱۷۵٫۲ میلیون تومان می باشد. پس سود خالص این ساندویچی ۴۳٫۸ میلیون تومان در سال خواهد بود و با توجه به سرمایه گذاری اولیه به مبلغ ۷۰ میلیون تومان در مدت قریب به ۱٫۶ سال این میزان باز خواهد گشت.

برچسب ها: 
بودجه فست فود
درآمد فست فود
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید