ثبت رایگان کسب و کار

بهترین ظروف رستورانی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

وقتی مقدمات راه اندازی رستوران را در نظر گرفته و خود را برای شرکت در یک برنامه ی قوی و پرکار آماده می کنید، بعضی از نکات ریز اما به شدت تاثیرگذار ممکن است از قلم بیفتند.

اگر چه مشاور حرفه ای راه اندازی رستوران در خصوص تمامی اصول راه اندازی رستوران به شما توصیه هایی خواهد داد و پلن کلی کار را ترسیم می نماید، اما با این همه برخی از ریزه کاری ها می توانند در خلال بخش های بزرگ پروژه نادیده گرفته شوند.

یکی از مسائل مهم در رستوران داری که در زمان خریدهای اولیه باید به آن توجه کافی داشته باشید، ظروف رستورانی هستند.

ظروف رستورانی در سه قسمت جای می گیرند:

ظروف آشپزخانه

ظروف سرو در سالن رستوران

ظروف بسته بندی بیرون بر

ظروف آشپزخانه رستوران

ظروف آشپزخانه ی رستوران باید از جنس استیل مرغوب انتخاب شوند. ظروف استیل هم مقاومت بالایی در مقابل فرسودگی دارند و هم پخت و پز در آن ها با کیفیت بالاتر و ساده تری انجام می پذیرد.
آشپزهای حرفه ای از تابه های استیل استفاده می کنند و شستشوی این ظروف نیز قواعد خاص خود را می طلبد که در آشپزخانه های صنعتی کاملا رعایت می شود.
زمانی که در حالی خرید ظروف آشپزخانه ی رستوران هستید، احتمالا هزینه ی قابل توجهی برای خرید ظروف استیل پرداخت می کنید. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هزینه ی پرداخت شده سال های سال پاسخگوی نیازهای ظرف و ظروف آشپزخانه ی صنعتی رستوران شما خواهد بود و در صورتی که بخواهید در این بخش صرفه جویی بدون منطق انجام داده و ظروف نامرغوب خریداری کنید، در کمترین زمان ناچار به هزینه کردن دوباره خواهید شد.
بنابراین بهتر است یک بار برای همیشه با خرید ظروف مرغوب استیل مناسب آشپزخانه ی صنعتی، بخش پخت و پز رستوران خود را تجهیز کنید.
همین طور دیگر ابزار آشپزی نیز باید از جنس های مرغوب و کاملا حرفه ای تهیه شوند. این ابزار آشپزی هستند که به آشپزها و سرآشپز رستوران شما امکان می دهند تا بالاترین هنر خود را عرضه کند.

 

ظروف آشپزخانه رستوران

 

ظروف سرو غذا در سالن رستوران

اما به بخش سالن رستوران می رویم و جایی که غذاهای سفارش داده شده باید روی میز مشتریان سرو شود. این قسمت اهمیت زیادی دارد. غذای آماده شده هر آن قدر که خوشمزه و خوش عطر و بو باشد، باید با ظروف سرو درخور و شیک سرو شود تا به چشم مشتری ارزشمند باشد.
در رستوران های شیک و مدرن امروزی ظروف چینی مرغوب در طرح های به روز مناسب هستند. بسته به این که حال و هوا و تم رستوران چگونه باشد، انتخاب ظروف سرو سالن غذاخوری انجام می شود.
به طور مثال یک رستوران سنتی که در منوی غذاهایش، دیزی، کباب کوبیده و ... جای داشته باشند و اصلی ترین نوشیدنی اش دوغ و نوشابه های معمولی در نظر گرفته شده، می توانیم از ظروف سنتی نیز استفاده کنیم.
اما اگر قصد راه اندازی رستوران ایتالیایی را دارید، بهتر است از چینی های سفید رنگ با طرح های هندسی ظریف بهره مند شوید.
یا در یک فست فود که انواع پیتزاها و ساندویچ های برگر عرضه می شود، می توان از ظروف کمی خودمانی تر و در رنگ های شاد استفاده کرد.
تمام ظروف استفاده شده در سالن رستوران باید قابل شستشو باشند و به خاطر داشته باشید که مشتریان رستوران به هیچ وجه از ظروف یک بار مصرف استقبال نخواهند کرد.
لیوان ها باید حتما بلورین بوده و فکر استفاده از لیوان های یک بار مصرف را به طور کلی از سر بیرون کنید.
لازم است که شستشو و نظافت ظروف سرو در سالن رستوران با دقت تمام انجام شود و زمانی که سرویس به سر میز مشتری می رود، ظروف، کار و چنگال و قاشق، و نیز لیوان ها کاملا برق بزنند.

ظروف آشپزخانه رستوران | ظروف سرو غذا در سالن رستوران

 

ظروف بیرون بر رستوران و بسته بندی

اما زمانی که قرار است سفارش بیرون بر رستوران را بسته بندی کنید، ماجرا کمی متفاوت خواهد بود. در اینجا دیگر نمی توانید از ظروف چینی و ... استفاده کنید. تنها راه حل استفاده از ظروف یک بار مصرف خواهد بود. اما همین ظروف یک بار مصرف نیز قواعدی مخصوص به خود دارند و می تواند در بهترین شکل آن ها را انتخاب نمود.
شما باید حتما از ظروف یک بار مصرف گیاهی و مقاوم در برابر حرارت در بسته بندی غذای بیرون بر خود استفاده نمایید.
ظروف یک بار مصرف معمولی در مجاورت حرارت موادی از خود آزاد می کنند که بسیار خطرناک و سرطان زا هستند. در دنیای اطلاعات و ارتباطات هوشمند امروزی بیشتر مردم از این موضوع مطلع هستند و یا در آینده نسبت به آن اطلاع خواهند یافت. با به کار گیری ظروف یک بار مصرف بی کیفیت و معمولی نه تنها سلامت مشتریان خود را به خطر می اندازید، بلکه در دید مشتری های رستوران نیز بی مسئولیت و ناآگاه جلوه خواهید کرد.
اما در صورتی که از ظروف یک بار مصرف با کیفیت ساخت بالا و مقاوم در برابر حرارت که بهترین نوع آن ها ظروف یک بار مصرف گیاهی هستند، استفاده نمایید؛ مشتری های بیرون بر رستوران نگاه مثبتی نسبت به سیاست های رستوران شما پیدا کرده و به مشتری های وفادار و پرو پا قرص تبدیل می گردند.

ظروف بیرون بر رستوران

 

برچسب ها: 
راه اندازی رستوران، مقدمات راه اندازی رستوران، آشپزخانه رستوران، آشپزخانه صنعتی ظروف آشپزخانه رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

افزودن دیدگاه جدید