ثبت رایگان کسب و کار

بهترین استاندارد ایزو برای رنگ آمیزی داخلی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

سازمان بین المللی ایزو مجموعه استانداردهایی را در یک دسته ی 225 تایی منتشر ساخته است. دریافت استانداردهای ایزو برای صنایعی که به هر طریقی در ارتباط با صنعت رنگ و رنگ آمیزی داخلی ساختمان و محیط ها هستند، موجب می شود که این صنایع و سازمان ها در اصول و خطی مشی بین المللی قرار بگیرند.

استانداردهای 225 گانه ی ایزو در صنعت چند میلیارد دلاری رنگ، در هر بخش از کسب و کار و تکنولوژی جای دارند.

رنگ ها و به طور کلی پوشش های سقفی و دیواری، در نقش حفاظتی، دکوراتوری و به عنوان سیگنال های ایمنی و سایر ویژگی ها مطرح می باشند.

صنعت رنگ به جز حضور در رنگ آمیزی ساختمان ها، در دیگر صنایع از جمله اسباب بازی، تجهیزات، بسته بندی مواد غذایی و ... نیز فعال است.

استانداردهای ایزو در حوزه ی رنگ و رنگ آمیزی در همکاری با NEN هلند و همین طور کارشناسانی از 29 کشور مختلف و نیز در کمیته ی فنی ISO / TC 35 توسعه یافته و تدوین شده است. لازم به ذکر است که 35 کشور دیگر نیز به عنوان ناظر در طرح تدوین این استانداردها حضور داشته اند.

رعایت استانداردهای ایزو در بخش پوشش های رنگی و لعابی نه تنها موجب صرفه جویی میلیارد دلاری می شود، بلکه همین طور مسائل مربوط به زیست محیط و صرفه جویی در مصرف انرژی را پوشش می دهد.

این مجموعه در چهار سرفصل ارائه می شود:

-    جلد اول؛ روش های آزمون عمومی، قسمت اول
-    جلد اول؛ روش های آزمون عمومی، قسمت دوم
-    جلد دوم؛ مواد اولیه و خام
-    جلد سوم؛ آماده سازی و حفاظت از بسترهای فولادی

این استانداردها شامل بهترین روش ها برای ساخت رنگ های مات، رنگ های پلاستیکی و پوشش های بر پایه ی رنگ می باشد. همین طور مواد اولیه ی ساخت رنگ ها را در قوانین و الزامات خود آورده و بهترین اصلاحات و حفاظت بسترهای فولادی را شامل می شود.

Jan Van der Meulen مدیر عامل شورای رنگ، جوهر رنگ و صنعت رنگ آمیزی اروپا CEPE که در ارتباط مستقیم با ISO / TC 35 می باشد، گفته است: این مجموعه نشان دهنده ی تلاش های متخصصان توسعه ی استانداردها در سراسر جهان در طول سال ها تجربه و دانش حرفه ای می باشد. دانش و تجربه در طول زمان منجر به نوآوری مبتنی بر استانداردها خواهد شد و ادغام آن در استانداردهای بین المللی ادامه خواهد یافت. در نتیجه به نوبه ی خود این استانداردها پایه ای برای افزایش هر چه بیشتر کیفیت و مفاهیم و روش های نوآورانه خواهد بود.

منبع: https://www.iso.org/news/2013/02/Ref1703.html

 

برچسب ها: 
استانداردهای ایزو، ایزو، استانداردهای ایزو در صنعت رنگ، دریافت استاندارد ایزو

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

افزودن دیدگاه جدید