ثبت رایگان کسب و کار

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

سبک روستیک را در عین سادگی، زیبایی طبیعی را برجسته می کند. آیا این روش دکوراسیون برای شما مانند یک بازی است؟ اگر سبکی آرامش بخش با فضایی گرم میخواهید، می توانید ایده ها و الهام های جالبی از این مطلب کسب کنید.

سبک روستیک چیست؟

سبک روستیک اثبات می کند که همه چیز از چرخه ای کامل حاصل می شود. اجداد ما حتما به نمای زیبایی که امروزه این سبک دارد خواهند خندید. آنها احتمالا رویای دیوار رنگ شده بجای دیوار بدون رنگ داشته اند، یا بجای کف خالی، رویای فرش داشتند. ولی با تشکر از سبک روستیک و ریشه های آن، بافت ها و شکل های ارگانیک و گرمای طبیعی در قلب جامعه محبوب شده است.

چرا این سبک خوب کار می کند؟

طراحی داخلی روستیک، حس ارتباط با گذشته ای دارد که بسختی می توان در مقابل آن مقاومت کرد. گذشته صداقت داشته و زمان ساده تری بوده است. گذشتگان هنر کاربرد جدید را مورد توجه قرار داده و نمایش زیبایی برای سادگی داشته اند. در دنیایی که تا این حد مجازی است، سنگ روستیک حقیقت برجسته ای دارد.

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: چوب های با برش ناصاف

برای اغلب ما این مورد اولین چیزی است که درباره «روستیک» بودن به ذهن می رسد. این مطلب به تعریف معماری یک فضا کمک کرده و اگر ناصاف و پردازش نشده باقی بماند، می توان در مورد سبک روستیک، این را یک میراث برای این سبک  دانست. از چوب برای سقف و چارچوب درب ها استفاده می شود، همچنین برای حاشیه شومینه و پنجره ها یا حتی دیوارهای خطی. می توانید از چوب های گرد و دایره ای شکل در صورت تمایل استفاده کنید. چوب های صاف شده و دیوارهای سفید شیشه ای، یک تضاد ایجاد می کنند، یا می توان آنها را همراه با سطحی که کماکان بافته شده است، کنار هم قرار داد. ولی خیلی زبر و ناصاف نیست، از جمله سطح تختخواب.

بیشتر بخوانید: ایده های بسیار جالب دکوراسیون برای داشتن اتاق نشیمن روستیک

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

 راز سبک: فرم های ارگانیک

قطعا توده ای فراوان یا قطعات بسیار متنوع سبک روستیک اتاق را رقیق می کنند. مبلمان و لوازمی با ساختار محکم و قوی بکار ببرید، مانند ظرف نان، سینی و سبدهایی که در اینجا نشان داده شده اند.

نکته الهام بخش: داشتن تعداد کمی سطوح صیقلی برای نمای فشرده و محکم، زیبا است. کابینت ساده و صاف و قفسه بندی، این محیط را جذب کرده ولی سبک روستیک را نیز حفظ کرده است.

بیشتر بدانید: سبک روستیک را در محیط خانه خود ایجاد کنید

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: مواد هوازده

سبک روستیک چیزی بدون جرم گرفتگی نیست. اتاق های شما نباید حس تازگی و درخشش نو بودن داشته باشند. سطوحی می خواهید که نشان می دهند چند سال عمردارند (یا حداقل سطوحی که به دروغ اینطور بنظر برسند). چوب اصلاح شده از جمله این حمام، فلزات چکش کاری شده و خمیده  کدر و یا شیشه  موج دار یا لکه دار، به شیوه ای متمایز با هم ترکیب شده اند.

نکته الهام بخش: کمی درخشندگی در لا به لای تمام بافت ها می تواند جذابیت داشه باشد. سینک مخزن شیشه ای نمایش داده شده در اینجا بدون ایجاد حواس پرتی از چوب های دیوارها، درخشش کمی ایجاد کرده است.

مطالعه کنید: راهنمای شناسایی سبک دکوراسیون خانه خود

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: رنگ های گرم و زمینی

زمینه رنگی روستیک، از زمینه های براق اجتناب کرده و بجای آن به دنبال زمینه های دنیای طبیعی می رود. طبیعتا منظور ما رنگ های چوب، سنگ و خاک است. سبز و قرمز هم می توانند بخشی از جعبه مداد رنگی طبیعت باشند ولی این بدین معنا نیست که این رنگ ها بهترین انتخاب برای یک دکوراسیون روستیک هستند.

نکته الهام بخش: نگران نباشید! نیازی نیست که فقط از قهوه ای و قهوه ای و باز هم قهوه ای بیشتر استفاده کنید. فضا برای رنگ های کمی براق تر و شفاف تر هم در این سبک باز است. این رنگ ها، اگر سنتی به نظر برسند، بهترین کارکرد را دارند. آبی، قرمز کوکاکولا، زرد طلایی و فیروزه ای را هم در نظر داشته باشید (اگر نمای غربی داشته باشید زیبایی خاص خواهند داشت).

حتما بخوانید: عناصر لازم برای دکوراسیون یک اتاق خواب گرم با نمای روستیک

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: وسایل با کاربری مجدد

سبک روستیک تا حد زیادی با چیزهایی که شما دارید سر و کار دارد، همانطور که در روزهای گذشته بوده است. لوازم پیدا شده مهم هستند: سطل های قدیمی به سینک تبدیل شده اند، سبدهای سیمی به لوازم نوری مبدل شده اند، صندوق های چوبی، بجای پله بکار می روند. طبق نیاز، باید بجای وسواس داشتن کمی ابتکار به کار گرفت.

نکته الهام بخش: طراحی داخلی روستیک، همراستا با سبک صنعتی رشد کرد. آزادانه ریسک کنید و لوازم نوری ناهماهنک، نمایش های دکوری و کار هنری ناموزون بکار ببرید. می توانید از هنر عامیانه هم استفاده کنید. زیبایی ایجاد شده در خانه توسط هنر عامیانه، خودکارآمد بوده و در اتاق های با سبک روستیک زیبایی خاص پیدا می کند.

حتما بخوانید: لوازم و وسایل روستیک برای اتاق نشیمن و ایده های ناب در ایجاد دکوراسیون روستیک

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: پارچه های بافته

بافت های ظریف مانند ابریشم و توری جای زیادی در سبک روستیک ندارند. پارچه های با کار سخت که استحکام و دوام دارند بیشتر به هدف نزدیک ترند: کتان، پشم، کرباس و کتان زبر.

نکته الهام بخش: طرح هایی که کماکان برجسته و قوی هستند را می توان به زیبایی با این نوع دکوراسیون همراه ساخت. سعی کنید با پارچه ای با راه راه های مختف یا با طرح همرنگ در مقیاس دیگر، آن را بروز کنید تا از نمای سنتی تر پارچه های ارزان قیمت در آید.

مطالعه آزاد: آیا دکوراسیون روستیک مدرن، سبکی جدید است؟ 

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: المان های الهام گرفته از انبار

بخاطر بیاورید مادر شما در مورد به دنیا آوردنتان در یک انبار به شما چیزهایی گفته است. ممکن است چنین خاطراتی داشته باشد. درب های کشویی و سایر شرایط و جزئیات دیگر بسیار کاربردی بوده و با سبک روستیک تناسب دارد.

نکته الهام بخش: این درب ها هنوز هم جالب بنظر می رسند. این شانس شماست که با سخت افزار کمی کار جالبی انجام دهید. یک ریل دراماتیک برای درب کشویی انبار تهیه کرده و دستگیره های بسیار بزرگ با شکل متفاوت برای آن تعبیه کنید. اگر واقعا بدنبال برجسته کردن آنها هستید، درب ها را با رنگی که با دیوارها در یک تضاد باشند رنگ کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه تركيبی از دكوراسيون روستيک و مدرن داشته باشيم؟

بنابراین سبک دکوراسیون شما، سبک روستیک است!

راز سبک: ارتباط با محیط بیرون

اتاق های روستیک با توجه به رنگ های طبیعی که دارند، اعلب مانند تعمیم محیط بیرون به نظر می رسند. نوعی موازی بودن میان بیرون و داخل وجود دارد. بعنوان مثال آونگ چوبی نامتقارن در اینجا می تواند تعمیم طبیعی با سبک انبار باشد. ورودی های سرپوشیده هم در جذب مرزهای میان بیرون و درون کمک می کنند.

نکته الهام بخش: مناظر طبیعی را فراموش نکنید. یک باغ تمیز و آراسته با این سبک احساس راحتی نمی کند. گیاهان را بی نظم رها کنید، طوری که گویی بدون برنامه و اتفاقی کاشته شده اند، یا یک گام فراتر رفته و به طبیعت اجازه بدهید کار خود را انجام دهد. طبیعت چشم خوبی برای دیدن جزیات دارد.

در این مقاله ایده ها و الهاماتی برای یک سبک روستیک مورد بحث قرار گرفتند. لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و ایده های خود در مورد این سبک را عنوان نمائید.

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک روستیک
برچسب ها: 
دکوراسیون
سبک روستیک

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید