ثبت رایگان کسب و کار

بسترهای گل زیبا، نقاط عطف درخشان محوطه سازی و طراحی باغ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

بسترهای کوچک گل (یا تپه های کوچک گل)، عناطر زرق و برق دار و جذاب طراحی باغ و محوطه سازی هستند. این عناصر سنتی و زیبا می توانند دیدی جذاب به هر گوشه ای از باغ اضافه کنند. همچنین دکوراسیون محوری تماشایی ای در باغ تان ایجاد کرده و ایده های محوطه سازی حیاط تان را خوش منظرتر، رنگارنگ تر و نمایشی تر می سازد.

بستر های گل می توانند در اندازه و شکل های بسیار، به فرد اجازه دهند تا طرح باغ خود را دارای شخصیت کرده و محیط هایی خوشایند، لذت بخش و بسیار متفاوت ایجاد کند. بسترهای گل، فضاهای زندگی را در فضای باز ایجاد می کنند و اجازه می دهند جزئیات ابتکاری به طرح های باغ اضافه شوند. قرار دادن یک بستر کوچک گل در مقابل یک پنجره یا در نزدیکی درب ورودی خانه، به خانه تان جذابیت و گرمی می افزاید و به شما اجازه می دهد تا تمام مدت از آن لذت ببرید. درست کردن و نگهداری بسترهای گل با گیاهان گلدار (منظور از گلدار گیاهانی است که گل می دهند و یا گل دارند) جلوه دار، کار دشواری نیست. حتی اگر تجربه و دانشی در زمینه محوطه سازی حیاط و طراحی باغ نداشته باشید، می توانید با دنبال کردن چند مرحله ساده، یک بستر گل فوق العاده و شگفت انگیز درست کنید.

مرحله اول
یک جای خوب برای بسترهای گل خود انتخاب کنید. آن را از نقطه نظر زیبایی منظره ارزیابی کرده و بررسی کنید از دیدگاه محیطی برای گیاهان شما مناسب باشد. همیشه بهتر است که محل آفتاب گیر بوده و در مقابل بادهای قوی محافظت شده باشد. از قبل برای طرح بسترهای گل خود در اطراف بوته ها و یا در مکان هایی که به راحتی بتوانید گل های زیبا خود را ببینید، برنامه ریزی کنید. گیاهان گلدار کوچک در هر جا فوق العاده به نظر می رسند، اما می توان با جذابیت فوق العاده ای بر روی نقاطی از چمن یا زمین حیاط تان قرار بگیرند یا اینکه به طرح حصار و دیوار بیرونی حیاط، دلگرمی و چشم انداز زیبایی ببخشند.

مرحله دوم
طرح بستر گل خود را با رنگ ایجاد کنید. اگر می خواهید از ترکیبی از گل های روشن استفاده کنید، می توانید بستر گل خود را به صورت راه راه با گیاهان گلدار ایجاد کنید یا بستر را به طور کامل با گل بپوشانید. گل های درخشان و زیبا یک جایگزین فوق العاده برای چمن سبز هستند.

مطلب پیشنهادی : 16 ایده تزیین باشکوه و عالی که فورا هر باغچه ای را زیبا می کنند

مرحله سوم
خاک مناسب برای بستر باغچه گل خود آماده کنید. از شن و ماسه و مخلوط آن برای ساختن بستر گل بصورت کمی مرتفع استفاده کنید. حدود 4 اینچ یا 10 سانتیمتر ارتفاع، برای تمامی گیاهان گلدار خوب است.

مرحله چهارم
در حالی که گیاهان خود را می کارید، به خاطر داشته باشید که نیاز به کاشت گیاهان بلند در پس زمینه دارید. گیاهان گلدار کوچک و گل های فصلی نیاز دارند که با توجه به اندازه شان و زمان گلدهی خود کاشته شوند. به گیاهان آفتاب دوست و سایه دوست توجه داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ایده هایی واقعا جذاب برای اینکه خودتان گلهای باغچه ای ارزان بسازید

مرحله پنجم
پهنا و عمق ریشه های گیاهان را در نظر بگیرید. فضادهی برای سالم نگهداشتن گیاهان گلدار و ایجاد بستر گلی که در آینده ظریف و مرتب به نظر برسد، بسیار مهم است.

مرحله ششم
با سنگریزه، ریگ، شن و ماسه یا مواد دیگر و یا گیاهانی که مخصوص دور بستر گل هستند، لبه های جذاب ایجاد کنید. ایده های لبه سازی (دور یک بستر گل) خلاق به سازمان دهی برای محوطه سازی حیاط کمک کرده و طرح باغ یا حیاط خانه باغ را زیبا می کنند. ایده های لبه سازی جذاب، بسترهای گل را به نقطه عطفی مجلل و شیک تبدیل کرده، اجازه می دهد از زوایای مختلف از آنها لذت ببرید و در هر زمان یک چیز جدید و جذابی در طراحی باغ پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: ایده های چشمگیر چراغانی و درخشان کردن گذرگاه ها در حیاط خانه

مرحله هفتم 
ایده های لبه سازی در مواد، در سبک و شکل و قالب طرح های باغ متفاوت هستند. کارهای بنایی برای بستر گل هایی که اشکال هندسی را بطور برجسته نشان می دهند، بسیار مناسب هستند. طرح های دیوار حائل (محافظ) چوبی یا سنگی، ایده های لبه سازی عالی ای هستند که به محوطه سازی حیاط، حالتی روستایی و خودمانی داده و طرح های باغی خلق می کنند که طبیعی به نظر می رسند. کنده های درخت، مواد فوق العاده ای برای لبه سازی هستند. کنده های درخت نیمه دفن شده در زمین بسترهای گل زرق و برق دار و جذابی را ایجاد می کنند.

انواع بسترهای گل
ایجاد بستر گل زیبا  خیلی سرگرم کننده است. سلیقه شخصی و توانایی طراحی چیدمان جذاب گل به ایجاد بستر گلی تماشایی و خیره کننده و همچنین تجربه استفاده از رنگ ها و انواع گل ها می تواند کمک کند. یک بستر گل منظم می تواند در یک شکل هندسی پیچیده با یک الگوی دکوراسیون ساده که با گیاهان گلدار یا گیاهان کوچک زینتی ایجاد شده، طراحی شود. ساده و متقارن، این نوع بسترهای گل، گلهایی که بطور همزمان شکوفه می دهند را، با ایجاد خط واضح یا شکل های ساده هندسی با رنگ، بطور برجسته نشان می دهند. 

بسترهای گل نامنظم ترکیب خلاقانه از گیاهان مختلفی هستند که در گروه های کوچک کاشته شده اند. این بسترهای گل، طبیعی تر و تماشایی تر به نظر می رسند. گل هایی که در زمان های مختلف شکوفه می دهند، نقاط شگفت آوری در طراحی باغ شما هستند که اجازه می دهند از گل های زیبا از اوایل بهار تا زمستان، لذت ببرید.

منبع: lushome | گروه تحریریه دکوملک

 

فضاها برحسب کاربردخانه باغ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای خارجی (بیرونی)حیاط خلوت
فضاهای خارجی (بیرونی)طراحی محوطه و باغچه داری
برچسب ها: 
طراحی باغ
طراحی باغچه
محوطه سازی

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید