ثبت رایگان کسب و کار

برپایی فست فود نیاز به چه مقدماتی دارد؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

اگرچه راهنمایی های بسیاری برای برپایی فست فود در وب سایت های مختلف وجود دارند اما گام های راه اندازی فست فود جدا از تجربه به بودجه و هزینه ها مربوط می شوند. واقعیت این است که حتی حرفه ای ها هم با دست خالی کاری نمی توانند از پیش ببرند.

برآورد هزینه های راه اندازی فست فود

هزینه های راه اندازی مربوط به اجاره ملک، خرید تجهیزات، تبلیغات، پرسنل و ... می شوند. با داشتن طرحی حساب شده و پرهیز از مخارج اضافی می توان از همان آغاز کار گامی اقتصادی برداشت.

 

غذای فوری

 

مکان و متراژ فست فود
مکانی که می خواهید برای راه اندازی فست فودتان اجاره کنید چقدر مناسب این کار است؟ سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که هم از لحاظ متراژ مناسب این کار باشد و هم اینکه از لحاظ موقعیت جغرافیایی و به اصطلاح کشش بازار مناسب باشد. البته یافتن چنین مکانی که هم بزرگ و جادار باشد و هم محله خوبی باشد چندان هم ساده نیست و البته هزینه زیادی برای اجاره می طلبد.

دکوراسیون
پس از آنکه مکان مناسب را یافتید نیاز به یک دکوراتور حرفه ای دارید تا آنرا برای شروع به کار آماده کند. مهمترین وظیفه دکوراتور این است که مکان را جوری تزیین کند تا بهترین کارایی، مشتری پسند و همچنین شیک و از دور معرف کسب و کارتان باشد.

تاسیسات
از قبل هیچ مکانی را برای کار شما آماده نکرده اند و تاسیسات مورد نیازتان را آنجا نصب نکرده اند. شما برای قابل استفاده شدن مکان برای کارتان نیاز به خرید و نصب برخی تاسیسات دارید که این موارد بخشی از هزینه های راه اندازی فست فود را صرف خود می کنند.

خدمات و تولیدات
بسته به اینکه چه خدمات و غذاهایی در منو داشته باشید تجهیزات مورد نیازتان تغییر می کنند. پیتزا، ساندویچ، مرغ سوخاری، کباب و ... هر کدام به تجهیزات خاص خود نیازمندند. بدین ترتیب هر چه منوی شما متنوع باشد نیاز به تجهیزات بیشتری دارید.

تبلیغات
معمولا چیزی که یک رستوران، فست فود و یا کافی شاپ را سر زبان ها می اندازد و مشتری جذب می کند تبلیغات است. افراد کمی بودجه ای برای این بخش از کار در نظر می گیرند و باید گفت این کار یک اشتباه است. بدون تبلیغات فرصت دیده شدن را از دست خواهند داد!

برچسب ها: 
ساندویچی
غذای فوری
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید