ثبت رایگان کسب و کار

بررسی هزینه های فست فود و میزان سودآوری آن در یک سال

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

به دلیل تقاضا و کمبود وقت برای مردم می توان ساندویچی و فست فود را جزو پرسودترین شغل ها در ایران حساب کرد. شاید همۀ بر این عقیده استوار باشند که حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز مردم، از خورد و خوراک شان نمی گذرند؛ بنابراین انچه با شکم در ارتباط هست، همۀ وقت بازارش رونق دارد.

خواندن این مطلب جهت راهنمای راه اندازی فست فود کوچک در تهران مفید است. پیشنهاد می شود آنرا تا انتها بخوانید. چرا که هزینه های در نظر گرفته شده را با کمی اختلاف و بالا پایین کردن میتوان به رقم واقعی نزدیک دانست و سود دهی فست فود را بررسی کرد. 

در سال های جدید، سخت شدن شرایط اقتصادی کمی تا قسمتی روی ذائقه خوراکی مردم تاثیر گذاشته اما خوشبختانه تنوع فست فودها و ساندویچ ها آن قدر بالاست که به راحتی خود را با انتظارات مشتریان انطباق میدهد. گرچه این شغل نیز، مسئولیت ها و دردسرهای خود را دارد. اما اگر هم صبر و حوصله و هم کمی سلیقه داشته باشید، پس می توانید در این حرفه پیروز شوید و چند نفر دیگر را نیز بعنوان یک کارآفرین مشغول کار کنید.

هزینه هایراه اندازی فست فود

در ادامه راه اندازی فست فود در یک شهرستان را بررسی می کنیم بدون شک این قیمت ها در کلان شهر ها بالاتر است.

درآمدها و هزینه ها بر اساس بررسی میدانی برای راه اندازی یک ساندویچی بین شصت تا هفتاد میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید؛ البته اجاره مغازه بستگی به متراژ و محل آن دارد ولی به طور متوسط بین سی تا چهل میلیون تومان رهن و یک و نیم تا سه میلیون تومان اجاره نیاز است. البته در هر محله و شهر قیمت ها متفاوتند!

برای تهیه یخچال، فر و سایر وسایل و همچنین تزئینات داخل مغازه نیز بین پانزده تا بیست میلیون تومان نیاز است. تهیه مواد اولیه نیز که معمولا به صورت هفتگی خرید می شود نیز هفته ای یک تا دو میلیون خرج بر می دارد.

هزینه انرژی هم حداقل ماهی یک میلیون تومان می شود که به آن حقوق حداقل یک کارگر با حقوق حداقل هشصد هزار تومان در ماه را باید اضافه کرد.

فرض کنید یک مغازه ساندویچی 100 ساندویچ در روز بفروش برساند و قیمت میانگین ساندویچ ها 6000 تومان باشد. بنابراین درآمد روزانه آن ششصد هزار تومان می شود و اگر 365 روز سال را کار کند درآمد سالیانه این واحد می شود 219 میلیون تومان، حال باید هزینه ها را از این مبلغ کم کنیم.

هزینه مواد اولیه در ماه 8 میلیون تومان و در سال 96 میلیون تومان، هزینه نیروی انسانی (2 نفر) هر یک در ماه حداقل 800 هزار تومان و در سال 19.2 میلیون تومان، هزینه انرژی در ماه یک میلیون تومان و در سال 12 میلیون تومان، اجاره بها مغازه به طور میانگین 2 میلیون تومان در ماه و در سال 24 میلیون تومان، حقوق مدیریت 2 میلیون تومان در ماه و 24 میلیون تومان در سال در نظر گرفته شده است.

بنابراین کل هزینه سالانه برابر 175.2 میلیون تومان می باشد. پس سود خالص این ساندویچی 43.8 میلیون تومان در سال خواهد بود و با توجه به سرمایه گذاری اولیه به مبلغ 70 میلیون تومان در مدت قریب به 1.6 سال این میزان باز خواهد گشت.

برچسب ها: 
ساندویچی
فست فود
پیتزا

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید