ثبت رایگان کسب و کار

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

اولین سوالی که برای همه بعد از تصمیم برای ایجاد یا تغییر دکوراسیون پیش می آید، این است که حالا از کجا شروع کنیم؟ این مقاله ایده هایی به شما داده تا بتوانید بهترین تصمیم را برای شروع یک دگرگونی سازنده در خانه و فضای زندگی خود بگیرید. قبل از اینکه فرچه رنگ را بدست بگیرید، نیازها، سبک دکوراسیون خود و آنچه که نیاز دارید از شر آنها خلاص شوید، را شناسایی کنید.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

تبریک می گوییم! شما تصمیم گرفته اید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید. حالا چه کار کنیم؟

این که آیا شما خانه جدید خود را تجهیز می کنید و یا نوسازی آن را انجام می دهید، این خانه برای چندین دهه متعلق به شما است. دکوراسیون می تواند یک کار چالش برانگیز باشد؛ پر از تصمیمات پر هزینه که نتایج می تواند شما را برای سال ها در شکار خود داشته باشد. چگونه می توانید کشف کنید که چه سبکی برای شما مناسب است؟ باید این کار را خود بعهده بگیرید یا یک حرفه ای را استخدام کنید؟ چقدر باید هزینه صرف کنید؟ و چه گام هایی می توانید بردارید تا اطمینان حاصل کنید نتایج شما را شاد خواهند کرد؟

مطلب پیشنهادی: چند ایده مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه شما

در مطلب پیش رو، دکوملک شما را به تمام روند دکوراسیون، از الهامات اولیه تا طرح های نهایی کف، می برد. همچنین، در مورد انتخاب رنگ ها، خرید مبلمان، تنظیم و چیدمان مبلمان، کجاها در خرید صرفه جویی کرده و در کجاها خرج کنید، صحبت خواهد کرد.

اما قبل از اینکه کاری انجام دهید، اطراف خود را خوب نگاه کنید.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

نگاهی انتقادی به خانه فعلی خود بیندازید

 چه چیزی در اطراف خود را دوست دارید؟ چه چیزی را دوست ندارید؟ آیا احساسات شما توسط زیبایی های دکوراسیون فعلی، بر انگیخته می شود؟ با راحت بودن آن چطور؟ با پارچه ها و بافت ها؟ توسط رنگ ها چه؟ از این تجربه، بیاموزید. چیزهایی که دوست دارید را تکرار کنید، و از تکرار چیزهایی که دوست ندارید پرهیز کنید؛ فقط به خاطر اینکه آنها برای شما آشنا و تکراری هستند.

مطلب پیشنهادی: چگونه رنگ آبی درست را انتخاب کنیم

یک لیست آرزوها بنویسید. تمام چیزها و کارهایی که دوست داشتید انجام بدهید اگر پولش برایتان مهم نبود، را بنویسید. سپس شناسایی کنید چه چیزهایی را می توانید انجام دهید و چیزهایی را نمی توانید انجام دهید، چه کارهایی باید در حال حاضر انجام شود و چه کارهایی می توانند بعدا انجام شوند. اگر شما این لیست مهم و اصلی را نداشته باشید، اولویت بندی کارها، مشکل خواهد بود.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

عکس جمع کنید

شروع به جمع آوری تصاویری از اتاق هایی که دوست دارید، کنید. حتی اگر شما می خواهید یک طراح داخلی استخدام کنید، این عکس ها به او کمک خواهد کرد نوع سلیقه شما را حس کند. طبیعتا، دکوملک یک محل عالی برای شروع است. عکس هایی که در این سایت آمده اند، می توانند راهنمای خوبی برای گرفتن ایده باشند.

مطلب پیشنهادی: سامسونگ فقط تلویزیون نمی سازد!

سعی نکنید کل این کار را در یک نشست انجام دهید. به خودتان چند هفته یا چند ماه زمان دهید تا عکس های خود را گردآوری کنید. سلیقه شما ممکن است در طول این دوره، تکامل یابد. چیزی که به شما در روز اول برای شما جذاب بوده است، ممکن است در روز 23ام پیش پا افتاده به نظر برسد.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

آن نفری که بیشتر علاقه مند به دکوراسیون است، بهتر است درگیر کار شود

برای بسیاری از زوج ها، اغلب یک کدام بیشتر علاقه مند به دکوراسیون از دیگری است. فرد دیگر ممکن است بگوید: " هر کار دوست داری بکن!"هر کاری که دوست دارید، نکنید. چون به محضی که شروع به خرید لوازم می کنید، آقا یا خانمی که هیچ نظری نداشت، به طور ناگهانی دارای نظر خواهد شد. بنابراین همسر خود را مجبور کنید تا در همان ابتدای کار، مقداری از زمان خود را با شما برای نگاه کردن به تصاویر فضاهای داخلی اختصاص دهد.

مطلب پیشنهادی: ایده های اتاق غذاخوری در سبک روستیک

طراح داخلی، آلانا هومزلی ( Alana Homesley)، از شرکت وودلند هیلز (Woodland Hills)، کالیفرنیا، می گوید: " یک یا دو ساعت را در کامپیوتر برای نگاه کردن به تصاویر با یکدیگر صرف کرده و در مورد آنها صحبت کنید." همانطور که هر اتاق را بررسی می کنید، از شریک زندگی خود بپرسید: "چه چیزی در آن را دوست داری؟ چه چیزی را در آن دوست نداری؟"

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

متناوبا، هر کدام از شما می توانید یک فایل از تصاویر به طور مستقل جمع آوری کرده، سپس بنشینید و آنچه را انتخاب کرده اید، مقایسه کنید. به این ترتیب انتخاب های اولیه شما توسط شخص دیگر، تحت تأثیر قرار نمی گیرد. همانطور که انتخاب های خود را با هم بررسی می کنید، تفاوت ها و شباهت های تان بلافاصله ظاهر می شوند.

مطلب پیشنهادی: طراحی آسان و کاربردی سیسمونی در 6 مرحله

من نمی دانم که چه می خواهم

بسیاری از مردم بیان آنچه که می خواهند را مشکل می یابند. اجازه ندهید این مساله شما را اذیت کند. بگذارید عکس هایی که جمع آوری کرده اید، آن اطلاعات را به شما برساند. به مشخصه هایی که مکررا بالا می آیند و تکرار می شوند، توجه کنید: سبک های مبلمان کردن، پالت رنگ، الگوها، مواد، مقدار اسباب و لوازم در هر اتاق. اجازه دهید این مشخصه ها شما را راهنمایی کنند.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

هومزلی توضیح می دهد که اکثر مردم سطح راحتی پایه دارند. آنها می دانند که چه نوع اتاق هایی را دوست دارند در آنها باشند و چه نوع را دوست ندارند. اگر چه خوب است که همیشه در محدوده خارج از منطقه راحتی خود اقدام کنید، بعید است اگر تمایل طبیعی تان به سبک فرانسوی باشد، از زندگی در یک نشیمن با طرح های ماهرانه در سبک مینیمالیستی لذت ببرید. بنابراین به غرایز خود اعتماد کنید.

مطلب پیشنهادی: افزایش ثروت و جذب پول با قوانین فنگ شویی

یک نگاه دیگر به اطراف خود بیندازید

حالا که شروع کرده اید به صفر کردن آنچه می خواهید فضای داخلی تان داشته باشد، لیستی از تمام قطعات و وسایلی که قابل توجه هستند تهیه کرده و بررسی کنید کدامیک باید باقی بماند و کدامیک باید برود.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

به خاطر داشته باشید که اگر شما مبلمان کردن خانه را دوست دارید ولی از پارچه آن نفرت دارید، می توان آنها را مجددا رومبلی کرد. تکه های چوبی می توانند لکه زدایی و رنگ شوند. اشیاء را می توان تغییر کاربری داد. اگر یک قطعه به ارث برده شده است که ارزش احساساتی زیادی دارد، اما شما دیگر نمی توانید نگاه کردن به آن را تحمل کنید... خب، زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهید با چیزهایی که عاشقشان نیستید زندگی کنید.

همه چیز به یکباره انجام شود و یا پله پله؟

اگر شما بودجه این را دارید که همه کارها را یکباره انجام دهید، با تمام معنا "برید تو کارش!" اگر می خواهید همه چیز را در یک بار انجام دهید اما هزینه آن را الان ندارید، پول خود را نگه دارید و بعدا به یکباره تمام کارها را انجام دهید. اگر شما هزینه آن را ندارید که تمام آن را یکباره انجام دهید و برایتان مهم نیست که همه چیز همزمان انجام شوند، پس بهتر است در فازهای متفاوت، انجام پروژه را متوقف کنید. یک اتاق را قبل از شروع اتاق بعدی تکمیل کنید، تا اینکه بخواهید یک کمی در یک اتاق انجام دهید و کمی در اتاق دیگر.

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

برای دکوراسیون خانه خود، از کجا شروع کنیم؟

هومزلی می گوید: "زندگی در یک فضای نیمه تمام، اکثر مردم را نمی تواند خوشحال کند. من فکر می کنم بهتر است صبر کنید و پروژه خود را در مراحل مختلف انجام دهید."

اتاق نشیمن یک جای خوب برای شروع است، چون برخی چیزها را برای شما به نمایش در می آورد که می توانید به آنها افتخار کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. یک نقطه شروع خوب برای پرواز در قسمت های دیگر پروژه دکوراسیون خانه شما! لطفا دیدگاه ها و نظرات خود را برای ما بنویسید.

منبع: houzz | گروه تحریریه دکوملک

 

فضاها برحسب کاربردخانه باغ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
دکوراسیون
شروع دکوراسیون

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید