ثبت رایگان کسب و کار

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

یک سری قوانین و راهکارهایی هست که یک طراح دکوراسیون برای ساختن آشپزخانه یا هر مکان دیگر باید رعایت کند. کابینت های سفارشی، پنل سنگی، ماشین ظرفشویی کشویی؛ در لیست آرزوهای شما چه چیزی قرار دارد؟ در طراحی داخلی، مهم است که بزرگ فکر کنید.

در برخی پروژه ها نمی توانید هر چیزی که می خواهید را بدست آورید. ولی شما باید هدف خود را بالا در نظر بگیرید تا به نتیجه ای عالی دست پیدا کنید. در آشپزخانه رویایی شما، می توانید همه این موارد را داشته باشید، و حتی بیشتر از آن را. در اینجا چند مورد از باید های اجباری از ویژگی های طراحی دکوراسیون برای یک آشپزخانه رویایی را گردآوری کرده ایم.

بیشتر بخوانید: ایده های طراحی دکوراسیون برای بازسازی آشپزخانه

تعدادی از آنها عجیب هستند. تعدادی صرفا کاربردی و همه آنها ارزش توجه کردن دارند. چرا که بعنوان یک طراح ممکن است بخواهید آنها را در بازسازی بعدی آشپزخانه خود داشته باشید، حتی اگر درحال حاضر فقط در رویای شما باشد.

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

1-کانتری از جنس سنگ الماس چینی

سنگ الماس چینی، آرزوی هر طراحی است و این چند دلیل دارد. این سنگ فقط با استفاده از سنگ واقعی ساخته شده و جذابیت طبیعی موادی همچون گرانیت و ماربل را منعکس می کند. ولی می توان آن را پردازش کرده و به شکلی آن را تولید کرد که مستحکم، غیر متخلخل و با قابلیت رنگ پذیری باشد. بدین صورت نمای بسیار متفاوتی با رنگ های خوب می توان ایجاد کرد (برخلاف یک قطعه سنگی که می تواند در مقایسه با این نمونه سورپرایزهای غیر منتظره بیشتری داشته باشد).

مطلب بیشتر: چگونگی مراقبت از سطوح حجمی استارون و سینک آشپزخانه

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

این زیبایی و دوام بدون هزینه فراهم نمی شود. معمولا گران تر از سنگ یا نمونه های کاملا سنتزی است. اگرچه قیمت با توجه به ترکیب و تولید کننده تغییر می کند. در حالیکه کانتر های گرانیتی در نمایش های حقیقی جلوه بارزی دارند، سنگ الماس چینی قطعا یک الزام برای خانه رویایی خیلی ها خواهد بود.

بیشتر بدانید: طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

2- کابینت های سفارشی

این کانتر های زیبا قطعا نیاز به چیزی دارند که بتواند روی آن قرار بگیرد. بنابراین چند کابینت سفارشی براق را توصیه می کنیم. مزیت استفاده از کابینت های سفارشی در مقابل کابینت های موجود معمولی که در ترکیب های مختلف بکار برده می شوند، در دو چیز است.

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

اول اینکه کابینت های سفارشی را می توان به زیبایی متناسب با آشپزخانه سفارش داد تا دقیقا فضای موجود را بطور کامل پر کند و بهترین استفاده از گوشه ها، فضاهای بین پنجره ها و هر ارتفاع یا طولی از دیوار را داشته باشند.

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

دوم اینکه، کابینت های سفارشی می توانند نمایی ایجاد کنند که کابینت های موجود در بازار این نما را ندارند. بویژه اگر با موارد دیگری همچون نیمکت روکش دار کنار دیوار یا یک محیط آبی در آشپزخانه همراه باشد. این موضوع بویژه زمانی اهمیت پیدا می کند که پس از سبک انتقالی بدنبال یک سبک مطلوب باشید. زمانیکه انتظار می رود کابینت ها یکپارچه بوده ولی زیادی مینیمالیستی نباشند.

علاوه بر این، اگرچه رنگ سفید بیش از هر رنگ دیگر مورد تقاضاست، کابینت های سفارشی خانه رویایی  می تواند هر رنگی که انتخاب می کنید داشته باشد.

حتما بخوانید: آشپزخانه های رنگی و لذت دکوراسیون

3- یک یخچال واقعی با عمق یکسان با کانتر

اگر با مشکل داشتن کابینت های دقیق و ماهرانه مواجه هستید، خراب کردن ردیف کابینت ها با یک یخچال حجیم باعث خجالت خواهد بود (یخچال های خیلی بزرگ در نهایت با توده غذاهای غیر ضروری پر خواهند شد).

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

یخچال هایی که عمق برابر با کابینت دارند از قانون متداول عمق 24 اینچی کانتر ها استفاده کرده تا ظاهری تراز شده داشته باشند. ولی باید بدانید که: برخی از مدل هایی که بعنوان عمق همسان به فروش می رسند، موقع نصب کمی از کانتر بیرون زده و جلو تر می آیند. ابعاد مدلی که مد نظرتان است را با دقت کنترل کنید و با گفته های نصاب مطابقت دهید تا اطمینان پیدا کنید که دقیقا هم راستا با کانتر باشد.

4- سینک عمیق

در حالیکه یخچال گاهی اوقات خیلی بزرگ است، مطمئن نیستیم که بتوان همین مطلب را در مورد سینک آشپزخانه هم بیان کرد. سینک های معمولی حدود 8 اینچ عمق دارند ولی سینکی با عمق 10 اینچ یا بیشتر (بویژه یک سینک عریض) بخاطر راحتی در کاربرد ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه معاصر (ترکیبی از سبک های مدرن و کلاسیک)

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

توانایی قرار دادن یک قابلمه بزرگ بطور کامل در داخل سینک به منظور پر کردن یا شستن آن بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین، اگر یک یا دو ظرف را در سینک قرار دهید برای اینکه بعدا آنها را بشویید، اگر سینک عمق زیادی داشته باشد این ظرف ها دیده نخواهند شد. کمی عمق اضافی حتی در سینک های کوچکتر هم مفید خواهد بود. از جمله در مدرسه یا آبدارخانه ها، باعث می شود موقع آبکشی سبزیجات یا پاشیدن مایع، آب به اطراف پاشیده نشود.

پیشنهاد ویژه: طراحی داخلی برای آشپزخانه های باریک و دراز

در این مورد می توانم از تجربه شخصی خودم هم بگویم. من یک سینک استیل ضد زنگ عمیق در آشپزخانه داشتم، که در اینجا نشان داده شده است، و آن را دوست داشتم. این یک نوع ارتقاء ساده و مقرون به صرفه است که بخشی از خانه رویایی من هم می باشد که البته در خانه واقعی من هم وجود دارد.

باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح

تا اینجا 5 مورد از ویژگی های یک آشپزخانه ایده آل و رویایی مورد بررسی قرار گرفتند. در ادامه مطلب می توانید با ایده های بیشتری برای ساختن این آشپزخانه رویایی آشنا شوید.

ادامه مطلب: آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

 

منبع: houzz | گروه تحریریه دکوملک

بازسازیفضاهای داخلی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
آشپزخانه
آشپزخانه رویایی
بازسازی آشپزخانه

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید