ثبت رایگان کسب و کار

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند ساخت

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

پاتریک مله (Patrick Mele) یک طراح دکوراسیون است که با توجه به شیوه ای بدون ترس از رنگ ها استفاده کرده و می گوید: "من از رنگ ها نمی ترسم. اظهار نظرات برجسته با استفاده از رنگ ها را دوست دارم. عاشق رنگ های غنی هستم. خیلی با رنگ های صامت کار نمی کنم. عاشق سفید، سیاه و انواع رنگ های ترد و موج دار هستم."

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

 او چطور این کار را انجام می دهد؟ در یکی از آخرین پروژه های طراحی از او خواسته شد که در مورد رنگ ها به ما بگوید؛ اتاق به اتاق. درس های او با عنوان زیر شروع شد: "آماده شوید که نگاهی کاملا جدید به رنگ ها داشته باشید."

بدانید: اگر در انتخاب رنگ در دکوراسیون خجالت می کشید، بخوانید!

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

درس شماره یک: به خانواده رنگ ها فکر کنید

در نگاه اول ورودی خانه شبیه طوفان رنگ ها است. ولی پس از صحبت با مله متوجه می شوید که با زمینه ای استوار و محکم کار کرده است. "من در ابتدا مقداری زیادی رنگ سفید میخواستم و پس از آن مقداری آبی و نارنجی." راز کار؟ کار با انواع رنگ ها در این گروه از رنگ های مکمل. رنگ های آبی او شامل آبی کبالت، فیروزه ای، دریایی و دلفت (delft) می شود. در خانواده نارنجی، مرجانی، نارنگی و گریپ فروت قرار دارد، رنگ های واقعا غنی که صامت نیستند.

بیشتر بخوانید: با افزودن رنگ به یک دکوراسیون سفید، تضاد و روشنایی ایجاد کنید

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

درس شماره دو: آبی و سفید همیشه درست کار می کنند

برای مله، استفاده از ترکیب آبی و سفید مانند بافتن یک لباس سفید با جین آبی و یا یک بلوز آبی دریایی با پیراهن سفید است. هرگز از مد نمی افتد. این ترکیب رنگی کلاسیک در دکوراسیون داخلی می تواند مشابه به لباس باشد، در اتاق نشیمن، از آبی در دیوار ها استفاده کرده تا رنگ و بافت ایجاد کند و به لوازم سفید کمک کرده باشد. به نظر آبی و سفید معادل سیاه و سفید بوده و برای اغلب مردم بسیار پذیراست.

بیشتر بدانید: چگونه رنگ آبی درست را انتخاب کنیم

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

درس شماره سه: یک زمینه رنگی انتخاب کرده و آن را تکرار کنید

کار با یک زمینه رنگی یکنواخت به گیرا بودن اتاق کمک کرده و به گذر میان اتاق ها کمک می کند. وقتی که وسط خانه هستید و همه اتاق ها را می بینید، یک خانواده از رنگ ها می بینید که تکرار شده ولی در هر فضا به شیوه ای متفاوت هستند. اتاق صبحانه با رنگ آبی مشابه به اتاق خانواده رنگ شده ولی در این مورد با نقاشی و درب ورودی، روکش نارنجی هم اثر شدیدی دارد.

بخوانید: دکوراسیون فضاهایی برای خوردن صبحانه، ده طرح برجسته برای زندگی خانوادگی

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

درس شماره چهار: با درصد ها بازی کنید

یک راه هوشمندانه برای استفاده بیشتر از گروه رنگ ها، تغییر درصد انواع آنها است. استفاده از رنگ قبلی برای زمینه بخش بعدی، این همان کاری است که در این اتاق موسیقی انجام شده و پرده های نارنجی و لامپ های نارنگی رنگ و آبی و سفید محدود به یک صندلی دسته دار آبی، فقط برای ایجاد پیوستگی با بخش های دیگر خانه بکار برده شده اند.

مطالعه کنید: انتخاب یک زمینه رنگی برای طرح های پرده در اتاق نشیمن

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

 درس شماره 5: از سفید برای تازه کردن همه چیز استفاده کنید

مل طرفدار رنگ کردن همه چیز با رنگ سفید است، بویژه مبلمان. به نظر می رسد سفید تازه و مدرن می کند. مردم از مبلمان قدیمی مادر بزرگشان می ترسند ولی طرح آنها تاره و بدون زمان باقی می ماند. سفید به مبلمان یک شخصیت معاصر می دهد. یک روح جوان و تازه برای تعادل در اتاق غذاخوری رسمی، مدل صندلی های این اتاق را از رنگ قهوه ای شان به سفید تغییر داده است.

لطفا مطالعه نمایید: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

این 6 درس در مورد رنگ ها دنیای دکوراسیون شما را متحول خواهند داد

درس شماره 6: حمله به یک تعادل رنگ و الگو

در مورد الگو، بهتر است رنگ را کمتر جلوه بدهد تا اثری آرامتر داشته باشد. طراحی اتاق خواب اصلی خانه، مل با طرح ماتیس- اسکو شروع کرده و پس از آن رنگ را انتخاب کرده است. "من فقط می خواستم این طرح را در همه جا بکار ببرم و آن را با رنگ ها و طرح های دیگر از بین نبرم". بدین منظور، وارد کردن هر رنگ متنوعی که در کف خانه بکار برده بود را ممنوع کرد. "می خواستم احساس آرامتری ایجاد کنم، اگرچه این بافت آرام و صامت نبود."

مطلب پیشنهادی: 22 اتاق خواب و فضاهای باحال با کاغذ دیواری های رنگی رنگی!

در این مقاله شش نکته برای بکارگیری رنگ ها و چگونگی ترکیب آنها با الگوها بررسی شدند. لطفا در قسمت دیدگاه ها ایده ها و نظرات خود را عنوان نمائید.

 

منبع: onekingslane | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
انتخاب رنگ
دکوراسیون با رنگ
رنگ
رنگ بندی

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید