ثبت رایگان کسب و کار

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

دکوراسیون یک آپارتمان یا محیط کوچک دیگر می تواند چالش بر انگیز باشد. خوش بختانه نکات متعدد، ترفند ها و ایده های زیادی برای کمک به مستاجران در فضاهای کوچک وجود دارد تا اینکه فضایی مطابق مد داشته باشند. گام اول منظم و مرتب بودن درون یک محیط کوچک است.

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

"در دکوراسیون آپارتمان ها و فضاهای کوچک، بهترین کار این است که تا حد ممکن مرتب باشیم". این گفته باگز (Boggs)، مسئول طراحی داخلی در موسسه هنری ایندیاناپلیس (Art Institute of Indianapolis) و مالک شرکت طراحی ام بی (MB Designs) می باشد. وی در ادامه می گوید: در مورد کاربری های اصلی خانه تصمیم بگیرید و سپس ببینید چه لوازم و مبلمانی این نیاز ها را برآورده می کند.

بیشتر بخوانید: 8 شیوه ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون آپارتمان

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

 دکوراسیون آپارتمان های کوچک با مبلمان

مبلمان یک نقش کلیدی در دکوراسیون آپارتمان دارد. ربکا کاتکین، آموزش دهنده طراحی داخلی در موسسه هنر کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، می گوید: "شروع با بزرگترین لوازم اتاق و یا کار کردن حول آنها ایده خوبی است". وی می افزاید: "شما می خواهید با بزرگترین لوازم شروع بکار کرده تا اینکه یک چارچوب کاری ایجاد کنید. در نتیجه دور تا دور آن می توانید کار کنید. نیازی نیست همه وسایل با هم تناسب داشته باشند. می توان با لوازم، پیچیدگی و سبک به خانه اضافه کرد، ولی اگر با وسایلی که نقش پیشرو دارند شروع کنید، می توانید مابقی وسایل را دور آنها مرتب کنید.

بیشتر بدانید: قفسه های کشویی در فضاهای کوچک چندین کارکرد را در یک جا انجام می دهند

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

مبلمان باید نقش دوگانه در دکوراسیون آپارتمان یا محیطی کوچک مانند یک قایق داشته باشند. معمولا از مبلمان چند منظوره در یک فضای کوچک استفاده می شود. برای فضاهای کوچک، مبلمان یک جزء حیاتی برای طراحی است.

مثال های این موضوع شامل میز قهوه می شود که می تواند بعنوان نیمکت برای نشستن هم بکار رود. میز غذاخوری بعنوان میز کار بکار می رود و متداول ترین قطعه چند منظوره می باشد. کاناپه نیز برای خواب هم کاربرد دارد. مبلمان را می توان برای جداسازی فیزیکی و ایجاد تقسیم بندی در محیط استفاده کرد. مبلمان در این نقش مانند یک تقسیم کننده ساده است که می تواند فضای غذاخوری را از فضای نشیمن تفکیک کند، مانند قراردادن میز غذاخوری پشت کاناپه.

حتما بخوانید: 22 ایده عالی دکوراسیون برای آپارتمان کوچک شما

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

مرتب کردن و دکوراسیون آپارتمان

مبلمان می تواند (و باید) بعنوان واحد ذخیره کننده در محیط های کوچک بکار رود. مرل می گوید ذخیره سازی ضروری است، چرا که وقتی موضوع فضا مطرح باشد، این مسئله اولویت پیدا می کند. همچنین ذخیره سازی باعث کاهش به هم ریختگی می شود.

شلوغی فیزیکی و دیداری، دشمن فضاهای کوچک هستند. در دکوراسیون آپارتمان ها، نکته کلیدی، حداکثر کردن ذخیره سازی و نظم است تا اینکه فضایی برای دکوراسیون داشته باشید. بدون آنکه تمام وسایلی که مالک آنها هستید جلوی چشم شما باشد، فضای ذخیره سازی مخفی پشت درب کمد ها، زیر کابینت های آشپزخانه و حمام و فضای دیوار و استفاده از قفسه بندی، بویژه در راهرو ها باید به حداکثر خود برسند.

مطلب پیشنهادی: 8 مورد از بزرگترین اشتباهات در دکوراسیون فضاهای کوچک

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

ایده های دکوراسیون آپارتمان

رنگ هم نقش بزرگی در دکوراسیون آپارتمان و فضاهای کوچک دارد. استفاده از مبلمان رنگ روشن، دکوراسیون دیواری و تختخواب رنگ روشن توصیه می شود تا اینکه آپارتمان بزرگتر بنظر برسد.در یک فضای کوچک سعی داشتیم زمینه تک رنگ ایجاد کنیم، نکته در حفظ همه رنگ ها در دامنه ای محدود است تا اینکه فضای بزرگتر بنظر برسد. همچنین توصیه می شود مبلمان خنثی و بی اثر بماند. رنگ در اتاق باید از طریق کار هنری تامین شود. رنگ ها را در کارهای هنری بکار ببرید. اگر از این رنگ خسته شدید می توانید آن را دور بریزید، ولی اگر یک کاناپه قرمز داشته باشید تا زمانی که خراب شود باید آن را تحمل کنید.

پیشنهاد ویژه: چطور در یک اتاق نشیمن کوچک، مبلمان را بطور موثر مرتب کنیم؟

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

ولی استفاده از رنگ دیوارهای آپارتمان معمولا از سوی صاحبخانه ممنوع می شود. باگز می گوید برای این محدودیت، راه جایگزینی وجود دارد که از این طریق می توان محیط کوچک را مطابق آن تغییر داد. وی استفاده از اتصالات دیواری قابل برداشته شدن برای قاب عکس ها و دکوراسیون قفسه ها و لوازم و همچنین استیکرهای برچسبی دیوار، را پیشنهاد می دهد و بعلاوه فرش و پرده، بافت و رنگ نرمی به اتاق می افزایند. چیزی که آن را دوست دارید را پیدا کرده و اگر یک مبلمان منحصر بفرد دارید، آن را به سلیقه و رنگ دلخواه خود رنگ کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک اتاق خواب کوچک را دکوراسیون کنیم: نکات مفید در فضاهای کوچک

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

برخی صاحبخانه ها، اگر موافق رنگ انتخاب شده باشند و مستاجر قبل از تخلیه، دوباره خانه را به رنگ اول برگرداند، اجازه رنگ کردن خانه را می دهند. رنگ فقط یک راه برای نمایش به روز بودن است و نور پردازی می تواند یک تغییر بزرگ در هر محیطی با هر اندازه ایجاد کند.
حتی یک جعبه سفید سطح می تواند در کنار مبلمان و تجهیزات نوری مناسب، مطابق مد دیده شود. یکی از طراحان دکوراسیون مطرح همین شرکت می گوید: "در خانه من که اجاره ای است، ما دیگر لامپ بالای سر در اتاق غذاخوری نداریم و یک لامپ دیواری آویز زیبا در آن استفاده کرده ایم.

بیشتر بدانید: ایده های طراحی دکوراسیون استفاده از آینه برای بزرگتر نشان دادن فضا

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

نور از کنار بسیار مطلوب تر می شود". وی استفاده از نور برای ایجاد یک تفاوت دراماتیک در محیط یا جو خانه را توصیه می کند. بدون نور شما رنگی ندارید. نور ضروری است. نوع و مقدار و رنگ نور عملا بر نحوه درک فضا اثر دارد. نکته مهم، نگاه به مزایای دکوراسیون آپارتمان یا فضاهای کوچک است. فضاهای کوچک خودمانی و مشوق شروع مکالمه هستند.

حتما بخوانید: ترفند های کاربردی مؤثر و هوشمندانه استفاده از آینه در فضاهای کوچک

ایده های دکوراسیون در آپارتمان ها و فضاهای کوچک

وقتی شما فضای کمی برای پرکردن دارید، می توانید فقط چند قطعه وسایل واقعا زیبا خریداری کرده و داشته باشید. دکوراسیون، بخش جالب پروسه است و باید پس از آنکه یک محیط کوچک کاربرد عملی برای ساکنان خود پیدا کرد انجام شود. فضاهای کوچکتر می تواند شخصی تر شود، راحت تر بوده و نگهداری آنها ساده تر است.

پیشنهاد ویژه: ایده های برتر طراحی دکوراسیون هوشمندانه برای فضاهای کوچک

 فکر نکنید محیط کوچک شما یک مورد منفی است. برعکس، این محیط می تواند محل امن شما دور از دنیا باشد که می توانید آن را خانه بنامید. در قسمت دیدگاه ها منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

 

منبع: artinstitutes | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاهای داخلیفضاهای کوچک
برچسب ها: 
ایده های دکوراسیون
طراحی داخلی آپارتمان
فضای داخلی
فضای کوچک

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید