ثبت رایگان کسب و کار

ایده های جالب طراحی دکوراسیون داخلی پارسی که هر خانه ایرانی به آن نیاز دارد

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

طراحی دکوراسیون داخلی بصورت متناوب و هر از چند گاهی، یک باید است. هیچکس نمی خواهد خانه اش یک نمای یکسان داشته باشد. طراحی داخلی باید زیبا و جالب به چشم بیاید. چه چیز بهتر از طراحی خانه با طرح های الهام گرفته از طراحی پارسی؟ برای کسانی که حس بوهمی (bohemian) را در خانه هایشان دوست دارند، این یک راه عالی برای ایجاد این حس است.

می توانید انواع طرح های پارسی را بکار ببرید تا ظاهری مثبت در خانه داشته باشید. طرح های الهام گرفته شده پارسی یا همان فارسی، یک رکن اصلی در سالیان گذشته در خانه ها بوده است. این طرح ها همه گرایش ها را در بر می گیرد و حقیقتا زیبا و شیک هستند. در اینجا نحوه بکارگیری ویژگی های سبک پارسی در خانه ارائه شده است.

ایده های جالب طراحی دکوراسیون داخلی پارسی که هر خانه ایرانی به آن نیاز دارد

انتخاب زمینه رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی

افراد زیادی تمایل دارند از رنگ گرمی در خانه خود استفاده کنند. حال زمان آن رسیده که این مطلب را رها کنیم. در ویژگی های طرح های پارسی، برجستگی در رنگ سیاه است. زمینه رنگی غنی چیزی است که این سبک را منحصر بفرد کرده است. معمولا طرح های پارسی شامل زمینه رنگی غنی از سبز، قرمز مایل به قهوه ای، قرمز و فیروزه ای می شود. رنگ های گرم حس صمیمیت در خانه ایجاد می کنند. این باعث می شود خانه شما واقعا زیبا شده و قطعا بدرخشد.

بیشتر بخوانید: چطور دکوراسیون کلاسیک یا سنتی را در خانه خود اجرا کنیم؟

ایده های جالب طراحی دکوراسیون داخلی پارسی که هر خانه ایرانی به آن نیاز دارد

اسباب و لوازم و مبلمان

مبلمان آنتیک برای ایجاد حس سبک پارسی، یک باید است. البته این وسیله گران است. بنابراین اگر بودجه برای شما مهم است، سرمایه گذاری در وسایل قدیمی و کهنه عاقلانه است. این نوع وسایل هم آنتیک بنظر می رسند و هزینه زیادی هم نمی خواهند. نکته کلیدی در حفظ زمینه های پارسی، داشتن چوب های تیره است. چوب بلوط در خانه ای با سبک پارسی درخشان خواهد بود. قلمرو طرح های پارسی ریشه در تاریخ دارند. بنابراین مبلمان شما باید انعکاس دهنده این موضوع باشد.

حتما بخوانید: فرش های آنتیک و قدیمی پارسی در سنت دهکده ای و روستیک

ایده های جالب طراحی دکوراسیون داخلی پارسی که هر خانه ایرانی به آن نیاز دارد

دیوارها، کف و پوشش ها

درحالیکه انتخاب زمینه رنگی عالی اهمیت دارد، شما باید مطمن شوید که ویژگی های درستی را برای خانه خود انتخاب کرده اید. افزودن ظریف ترین فرش های پارسی، به شما تضمین می دهند که کفپوش خانه قطعا مطابق با طرح پارسی است. باید المان های معماری هم در محیط داشته باشید. طرح های پرنده، گل و طرح های پیچیده در قلب این روند قرار می گیرند. در مورد کف خانه، کفپوش چوبی تیره زیر فرش مناسب است. اگر به چوب علاقه ای ندارید، می توانید از کاشی هم استفاده کنید. کل کف را با فرش بپوشانید.

مطالعه کنید: آشنایی با فرش های پارسی در سنت و سبک قبیله ای

ایده های جالب طراحی دکوراسیون داخلی پارسی که هر خانه ایرانی به آن نیاز دارد

 تهیه وسایل به شیوه پارسی

حال، اتاق شما با طرح پارسی باید در کل، ویژگی این طرح را داشه باشد. زمان آن رسیده که به اتاق شمع، نور و لوازم دیگر اضافه کرده تا نمای پارسی خود را کامل کنید. قفس پرنده و وسایل فلزی می توانند حس منحصر بفردی در اتاق شما ایجاد کنند. به دنبال رنگ های  طلایی و برنزی باشید تا اتاق شما خاص شده و همچنین با طرح پارسی هماهنگ شود. با داشتن این رنگ های روشن، باید رنگ وسایل اتاق صامت باشند.

بیشتر بدانید: آیا می دانید سبک سنتی یا کلاسیک در دکوراسیون چگونه است؟

ایده های دکوراسیون به روش پارسی بسیار هستند. در این مقاله با بعضی از این ایده ها که بیشتر فرش ایرانی را مدنظر داشت، آشنا گشتید. لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و نکات بیشتری در مورد این سبک دکوراسیون را بیان نمائید.

 

منبع: omommawrites | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک ایرانی
سبک زندگیایده های خلاقانه
برچسب ها: 
دکوراسیون ایرانی
دکوراسیون فارسی
سبک ایرانی

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید