ثبت رایگان کسب و کار

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

رنگ یکی از مهمترین عوامل در ایجاد یک اتاق خواب زیبا است. در بازسازی، یا ایجاد یک طرح دکوراسیون، انتخاب رنگ مناسب باید مورد توجه کامل قرار گیرد. طبق مطالبی که در مقالات رنگ بندی گفته شد، رنگ ها می تواند اثر بزرگی بر احساسات، درک و برهم کنش ها داشته باشد. در اتاق خوابی که ما از آن صحبت می کنیم بهتر است توجه خاصی به رنگ داشته باشیم.

اتاق خواب مکانی برای خوابیدن است. محلی که وقتی از کارهای روزانه خسته شده یا مریض می شویم، در آن استراحت می کنیم. مکانی است برای تنهایی ما، خواندن داستان مورد علاقه یا فقط چرخیدن در آن. جایی که باید بیشترین راحتی را در آن احساس کنیم. بنابراین دلایل، منصفانه است اگر بهترین طراحی را برای اتاق خواب داشته باشیم.

بیشتر بخوانبد: دکوراسیون اتاق خواب و اثرات رنگ ها بر حالات رفتاری و مودی

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

باید طرح و رنگی انتخاب کنیم که باعث آرامش خاطر ما شده و خود، باعث درد سر اضافی در زندگی روزمره مان نشود. داشتن اتاقی با طرح و رنگ خوب، لوکس است و ما می خواهیم شما آن را داشته باشید. گالری ما که شامل 20 ایده برای رنگ اتاق خواب است را ببینید و بدنبال رنگ هایی باشید که احساسات شما را بر می انگیزد و آرامش خاطری که لایق آن هستید را به شما بدهد.

بدانید: رنگ های دکوراسیون که برای داشتن خوابی آرام به شما کمک می کنند

صورتی ژاپنی

این اتاق خواب صورتی فقط منحصر بفرد به دختر های کوچک نیست. این اتاق خواب الهام گرفته ژاپنی از رنگ صورتی بعنوان رنگی مردانه استفاده کرده است تا شکوفه صورتی درخت آلبالو را برای ژاپنی هایی که در ابتدای زندگی خود وارد جنگ شدند، نشان دهد. رنگ خاکستری ملایم در اینجا، صورتی دیوار را معتدل تر کرده است تا نوعی تعادل ایجاد شود.

این مطلب را مطالعه نمائید: ایده های طراحی دکوراسیون با رنگ صورتی برای اتاق نشیمن

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

خاکستری درخشنده

اگر خاکستری با رنگ های مناسبی همچون آبی متالیک و سبز و وسایل درخشان همراه شود تا اتاق شما را مانند این مورد بسیار خوب و راحت کند، می تواند یک رنگ برجسته برای اتاق خواب باشد.

مطلب پیشنهادی: اسرار و روانشناسی رنگ خاکستری

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

خاکستری سفید

می خواهید شفاف و کمرنگ باشد؟ چرا طرح داخلی سفید نداشته باشید؟ اتاق سفید مانند یک نمای بهشتی، خالص و آرامش بخش است. استفاده از مقدار کمی رنگ های دیگر مانند رنگ های خفیف یا خنثی می تواند بسیار زیبا شود.

بخوانید: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

زمینه زرد

این رنگ از سایه رنگ های مناسب زرد است که خیلی هم خورشیدی نیست ولی آرامش بخش است. این رنگ می تواند برای اتاق خواب بهترین رنگ باشد. بخوبی با رنگ سقف و وسایل بکار رفته در طراحی دکوراسیون این اتاق خواب مخلوط شده است.

بیشتر بخوانید: چرا رنگ زرد بهترین رنگ برای طراحی دکوراسیون اتاق کار خانگی است؟

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

قهوه ای خاکی و صورتی

با این رنگ قهوه ای خاکی برای دکوراسیون داخلی و مقداری رنگ صورتی، کاری کنید فضای بزرگ شما دنج شود. این زمینه رنگی متعجب کننده است ولی جالب! همچنین برای فضای بزرگ می توانید زمینه ای انتخاب کنید تا در سرتاسر اتاق با استفاده از وسایل منحصر بفرد، هارمونی و هماهنگی ایجاد شود. مانند این طرح اتاق خواب که صاحب آن وسایل یونانی در آن بکار برده تا یک زمینه یکپارچه ایجاد کند.

مطالعه نمائید: چه رنگ هایی بخوبی با رنگ قهوه ای در اتاق خواب هماهنگ هستند؟

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

سیاه و سفید

منظور طرح سیاه و سفید معمولی اتاق خواب شما نیست. در طرح دکوراسیون اتاق خواب، دیوار ها با مشکی پوشانده شده اند. بخاطر کفپوش سفید، وسایل و پنجره سفید، اتاق شفاف و درخشان شده است. مشکی همه جا را تاریک نکرده است.

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

آبی نیلی آرام بخش

نیلی یک رنگ برجسته است که می تواند بعنوان رنگی خنثی ظاهر شود. کار کردن با این رنگ هیچ اعتراضی به همراه نخواهد داشت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تخت و وسایل دیگر ساده و کمرنگ باشند تا طرحی جلب توجه کننده در اتاق خواب داشته باشید که پیچیده و غنی است.

بخوانید: چگونه رنگ آبی درست را انتخاب کنیم

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

زرق و برق نقره ای

این اتاق خواب نقره ای-خاکستری، عاشقانه و مجلل است. طرح ها و بافت کاغذ دیواری انطباق کاملی با مقدار مناسب بنفش داشته و محیطی پر زرق و برق ایجاد کرده است.

ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

در این مقاله برخی از رنگ های مناسبی که می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. در ادامه بحث می توانید رنگ های بیشتر و ایده های بهتری در این رابطه بدست آورید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها عنوان نمائید.

ادامه مطلب: یک اتاق خواب دنج و آرامش بخش با این رنگ ها داشته باشید

 

منبع: homedesignlover | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق خواب
برچسب ها: 
اتاق خواب
دکوراسیون با رنگ
رنگ بندی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید