ثبت رایگان کسب و کار

ایجاد یک کفپوش متالیک اپوکسی سه بعدی بصورت مرحله به مرحله

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

طراحی داخلی دکوراسیون همیشه نباید چیزی باشد که شما نتوانید منتظر انجام شدن آن باشید. اگر در حال دکوراسیون کردن خانه جدید خود هستید، یا تصمیم گرفته اید در محیط زندگی خود تغییر دکوراسیون یا بازسازی صورت دهید، یک لحظه صبر کرده و به این کفپوش متالیک اپوکسی شگفت انگیز توجه کنید.

ایجاد یک کفپوش متالیک اپوکسی سه بعدی بصورت مرحله به مرحله

نمای سه بعدی و ساختار رنگ خورده آن، این پوشش کف را در بازار امروز منحصر بفرد و یکپارچه ساخته است. با توجه به نیازها و سلیقه شما، مطمئن هستیم که می توانید آن را حداقل در یک اتاق از خانه خود داشته باشید. کاری کنید که بهتر از قبل انعکاس گر شخصیت شما باشد.

مطلب پیشنهادی: طرح های کفپوش حمام: کفپوش سه بعدی و پوشش رزین خود تراز اپوکسی برای کف

سطح براق و پوشش بالایی با اثر آینه ای این کفپوش، آن را به یک محصول عالی برای اتاق کار خانگی تبدیل کرده است. این پوشش کف براق مشکی در هر اتاق کار خانگی یا محیط های کاری کوچک با دکوراسیون وسایل مدرن عالی خواهد بود. این پوشش با سطوح مشکی و چوبی نیز عالی ینظر می رسد. انعکاس درخشان آن به این پوشش کف، شکوه و جلوه ای داده است که احساس حرفه ای محیط کار شما را افزایش خواهد داد. طوریکه با رنگ های استاندارد کف به این حس دست پیدا نخواهید کرد. قدم گذاشتن به این اتاق باعث بند آمدن نفس هر کسی خواهد شد. وی را متعجب خواهد کرد که دیگر چه سورپرایزی برایش خواهید داشت.

حتما مطالعه نمایید: دکوراسیون با کفپوش ها و طرح های سه بعدی

در کنار نمای جذاب، کفپوش های متالیک اپوکسی بخاطر دوام بالا هم معروف هستند. بنابراین برای کاربرد های سنگین، همانند فضاهای کاری در گاراژ، عالی خواهند بود. فرایند نصب، بسیار سریع است. چیزی که برای شما مهم خواهد بود این است که تمیز کردن آن ساده می باشد. هیچ فضای مخفی برای تجمع کثیفی وجود ندارد تا اینکه شما را در تمیز کاری به دردسر بیندازد. می توانید مطمئن باشید که پوشش کف شما همیشه کاملا تمیز خواهد بود و تمیز کردن آن به حداقل تلاش شما نیاز خواهد داشت.

ایجاد یک کفپوش متالیک اپوکسی سه بعدی بصورت مرحله به مرحله

مزایای این پوشش کف باز هم ادامه دارد. اگر با نوعی مواد شیمیایی کار می کنید، کفپوش اپوکسی گزینه ای عالی خواهد بود، چرا که مقاومت کامل به آنها خواهد داشت. این باعث می شود که این پوشش متالیک گزینه ای عالی برای فضا های کاری خانکی متعدد باشد.

فراتر از همه اینکه نصب این کفپوش یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای هر کسی خواهد بود. قیمت آن مناسب با توجه به تمام مزایایی که نسبت به انواع کفپوش های دیگر دارد، مناسب است. این یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که تاکنون انجام داده اید، چه در آشپزخانه چه در حمام، اتاق نشیمن و پذیرایی یا برای گاراژ و زیر زمین و فضای کاری.

بیشتر بخوانید: چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

ایجاد یک کفپوش متالیک اپوکسی سه بعدی بصورت مرحله به مرحله

نکته: امروزه در حالیکه بکارگیری کفپوش متالیک ساده ترین راه نخواهد بود، هیچ راه اشتباهی در طراحی با این پوشش وجود نخواهد داشت. چرا که این کاملا به شما بستگی دارد و اینکه بخواهید نمای کفپوش گاراژ یا زیرزمین چطور باشد! به یاد داشته باشید که این دستورالعمل ها فقط یک لیست سریع از مراحل "چطور انجام دهیم" است. برای دستورالعمل های مفصل تر، منابع و اطلاعات فنی هر یک از محصولات بکار رفته را نگاه کنید. به خاطر داشته باشید که پروژه های بازآرایی خانگی دست ساز قرار است جالب باشد! پس برای تمام کارهای کوچک کار زیادی انجام ندهید! فقط پوشش کف جالب است! همچنین کفپوش های اپوکسی گاراژ جلوه خواهند داشت.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل برای نصب کفپوش سه بعدی اپوکسی

مرحله 1: آماده کردن کف

در ابتدا باید اطمینان پیدا کنید که سطح شما کاملا تمیز، یکدست و بدون کثیفی و آلودگی است.

مرحله 2: پوشش رنگی پایه اپوکسی را بکار ببرید

پوشش پایه را برای کفپوش متالیک خود بکار ببرید. توصیه ما، اپوکسی رنگی پایه آبی دوراکت (Dura-Kote) یا اپوکسی پیگمنت دوراکت 100 (Dura-Kote Pigmented Epoxy 100) به رنگ مشکی یا حداقل یک رنگ خیلی تیره است؛ حتی برای سطوح کفپوش اپوکسی گاراژ.

پیشنهاد ویژه: 5 مرحله برای نصب کفپوش سه بعدی در حمام و سرویس بهداشتی

مرحله 3: آماده سازی برای پوشش متالیک

با کامل شدن پوشش اولیه، باید کف را اسکرین و صاف کرد. تمام کثیفی ها با جاروبرقی از روی سطح برداشته شوند.

ایجاد یک کفپوش متالیک اپوکسی سه بعدی بصورت مرحله به مرحله

مرحله 4: مخلوط کردن و بکارگیری پوشش سه بعدی انعکاسی متالیک

حال آماده هستید که کفپوش متالیک اپوکسی دلخواه خود را با آستری اپوکسی دوراکت 100 (Dura-Kote100) بکار ببرید. نسبت معمول مخلوط کردن، یک قوطی 16oz به ازای 3 گالن محصول کاتالیز شده است. این دو باید بصورت مکانیکی با یک دریل و یک میکسر پره دار مخلوط شوند.

حال زمان آن رسیده است که آستری را روی کف بپاشید و به شکل دلخواه آن را پخش کنید! این بخش از کار واقعا دست خود شما است و به ظاهر دلخواه کفپوش شما بستگی دارد. فقط مطمئن شوید که کفش های پاشنه دار (یا میخ دار) بپوشید، حتی وقتی که پوشش کفپوش اپوکسی را بکار می برید.

حتما بخوانید: ده مورد از جالب ترین کفپوش های سه بعدی ساخته شده با اپوکسی

مرحله 5: محافظ پوشش بالایی را بکار ببرید

زمانیکه آخرین پوشش متالیک اپوکسی بکار رفت، به شدت توصیه می کنیم که یک پوشش بالایی و محافظ بکار ببرید تا مطمئن شوید که این کفپوش جدید در عین زیبایی، دوام طولانی خواهد داشت. کفپوش یکبار دیگر نیاز به اسکرین و تمیز کاری دارد. همه کثیفی ها باید با جارو برقی از روی کف برداشته شوند.

 

قبل از شروع هر کاری، حتما با یک متخصص مشورت کرده و یا دوره های آموزشی نصب کفپوش های اپوکسی یه بعدی را بگذرانید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: surecretedesign | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
کف
کف و کفپوش
کفپوش
کفپوش اپوکسی
کفپوش سه بعدی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید