ثبت رایگان کسب و کار

اهمیت میز و صندلی مناسب برای کار

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

بخش بزرگی از دکوراسیون منزل و ادارات مربوط به چیدمان میزو صندلی می شود. میز و صندلی کاربرد های متنوعی دارند از جمله آنها می توان به میز کار، میز نهار خوری، میز کامپیوتر، خیاطی اشاره کرد. 
قیمت میز چوبی از سایر مدل های شیشه ای، فلزی و یا مشتقات چوب گرانتر است که اهمیت چوب را می رساند.

در زمان خرید میز کامپیوتر مواردی وجود دارند که دقت به آنها مهم است. همینقدر بدانید که اگر میز و صندلی مناسبی برای کار نداشته باشید زود خسته می شوید و به ناچار باید دست از کار کشید.

بدون شک در طراحی انواع میز و صندلی ها مواردی چون نوع کار، محل کار، مدتن زمان کار در نظر گرفته شده اند و قواعد ارگونومی بر اساس آنها اجرا شده اند.در صورت ارگونومی بودن میز و صندلی کار می توان مدت زمان بیشتری را کار کرد و همچنین از آسیب رسیدن به بدن بیم نداشت.

معمولا جنس میز و صندلی یکی از این سه نوع: چوب، شیشه، فلز و یا مشتقاتی و ترکیبی از اینهاست. میزهای چوبی بهترین گزینه برای انتخاب هستند.

میز کامپیوتر

برای انتخاب یک میز مناسب این سه مورد زیبایی در طراحی، کارایی بهتر، استحکام بسیار با اهمیت هستند.

بیشتر میزهای رایانه در کشورمان از جنس لترون یا ام دی اف تولید می شوند. هر چند نوع شیشه ای این میزها هم در بازار وجود دارد.

ارتفاع میز کامپیوتر معمولا 75 سانتی متر و طول آن بین 80 تا 120 سانتی متر یا بیشتر متغیر است. در به کارگیری صندلی استفاده از کامپیوتر هم باید دقت زیادی اعمال شود و به منظور پیشگیری از عارضه ها و ضایعات بدنی غیرقابل جبران از استفاده از صندلی های ثابت و معمول ارائه شده در بازار اجتناب کرد. در حقیقت رعایت اصول ایمنی و ارگونومی در آنها کاملا ضروری است.

مشخصات میز کامپیوتر مناسب

ــ ارتفاع سطح میز کار باید قابل تنظیم باشد.

ــ فضای در نظر گرفته شده برای پاها در زیر میز باید مناسب باشد.

ــ سطح میز کار باید به اندازه ای بزرگ باشد که جای کافی برای تمام اشیا و وسایل موجود باشد.

ــ سطح میزکار نباید سفید یا خیلی تیره باشد، چون به نامساعدشدن شرایط روشنایی کمک می کند.

ابزار و طراحی دکوراسیونمیز و صندلی
برچسب ها: 
میز اداری
میز کار
میز کامپیوتر

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید