ثبت رایگان کسب و کار

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

بازسازی حمام برای خلق یک طرح سنتی،  بدون انتخاب کاشی جدید برای حمام و اطراف وان کامل نخواهد بود. گزینه های کاشی موجود به کاشی های ساده لعابدار محدود نمی شوند. شما می توانید از میان مواد، اندازه ها و طرح های مختلف انتخاب کنید. با این کار به اطراف وان و دوش خود شخصیت اضافه کرده و آن را با مابقی حمام هماهنگ می کنید. در اینجا چند ایده برای کمک به شما در ایجاد یک طرح سنتی در حمام آمده است.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

ساده و سنتی

اگر برای حمام یا اطراف دوش دنبال کاشی هستید، شانس شما این است که می توانید کاشی لعابدار 4*4 تک رنگ با یک حاشیه همرنگ تجسم کنید. برای نمایی متفاوت ولی کماکان سنتی، بدنبال کاشی 6*3 با لعاب سفید و حاشیه ای با رنگ دیگر باشید. در حالیکه این کاشی ها دکوراسیون سنتی در حمام ایجاد می کنند.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

می توانید آنها را همراه با انوع دیگر کاشی ها بکار ببرید تا نمایی منحصر بفرد در حمام خود ایجاد کنید. سعی کنید موزائیک، سنگ طبیعی یا کاشی های با ابعاد بزرگ استفاده کنید. انتخاب مواد مختلف، امکان ایجاد ظاهری شخصی با سبکی ساده و سنتی در حمام را برای شما فراهم می کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه به یک سبک سنتی دست پیدا کنیم؟

مدرن و پیچیده

کاشی مرمری در رنگ های مختلف و طرح های راه راه طبیعی به حمام شما نمایی مدرن می دهد. رنگ آنها از انواع خنثی گرفته تا قهوه ای پر رنگ، انواع مختلفی از رنگ ها در کلکسیون مرمر وجود دارند تا به شما کمک کنند نمایی لوکس در حمام ایجاد کنید.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

کاشی مرمری در شکل های معمول زیر زمینی، موزائیکی و مربعی وجود دارد و نیز طرح های موج دار و خطی منحصر بفرد برای آنها موجود است. برای ایجاد طرحی برجسته، از کاشی های برجسته استفاده کنید. برای کامل کردن طرح، ممکن است بخواهید درب های شیشه ای بدون فریم نصب کنید تا پیچیدگی ظاهر بیشتر شده و حس بودن در هتل القا شود.

بییشتر بدانید: همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

لبه دار و برجسته

کاشی شیشه ای شکل ها و اندازه های گوناگونی دارد که در ایجاد کانون توجه برجسته در کل حمام، به شما کمک می کند. از موزائیک های کوچک شفاف گرفته تا کاشی های بزرگتر تیره و براق، برای هر نوع کاربری یک گزینه برای انتخاب وجود دارد.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

کاشی شیشه ای معمولا برای دیوار ها و رویه ها مناسب است. بنابراین می توانید از آن در کل حمام استفاده کنید. اگر به دنبال به روز رسانی کاشی های ساده و سنتی هستید، کاشی های موزائیکی شیشه ای براق استفاده کنید. یک حاشیه یا فریم دور دوش ایجاد کرده و از کاشی موزائیکی شیشه ای استفاده کنید.

حتما بخوانید: چگونه کاشی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

شیک و مطابق میل

 نگران ترکیب کردن طراحی خود با رنگ های روشن و آخرین مد ها نباشید. تصور کنید از دو یا سه نوع مختلف از یک رنگ استفاده کنید تا اثر رنگ آبی ایجاد شود؛ یا یک طرح درخشان به دیوار های حمام خود اضافه کنید.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون حمام با استفاده از رنگ های برجسته

اگر بدین ترتیب عمل کنید، برای بقیه طرح می توانید از خطوط صاف استفاده کنید تا کاشی ها به کانون توجهات در حمام شما تبدیل شوند. می توانید همچنین از انواع کاشی با رنگ های مشکی، خاکستری و سفید استفاده کرده تا یک ظاهر امروزی تک رنگ ایجاد کنید. برای مدرن بودن طرح، با بافت ها و جنس های مختلف مواد، می توانید بازی کنید.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

 پیشنهاد ویژه: دکوراسیون با کفپوش ها و طرح های سه بعدی

طبیعی و ذن

سنگ طبیعی و کاشی با ظاهر سنگ در رنگ های مختلف وجود دارند. از جمله رنگ های ساده و خنثی که به شما کمک می کنند حمام خود را به یک طرح ماهرانه تبدیل کنید. از کاشی سرامیک با ظاهر سنگ استفاده کنید یا بدنبال کاشی های سنگی طبیعی یا ورقه های سنگی باشید. انواع رنگ های سنگ می توانند یک احساس آرامش و سکوت به محیط شما بدهند.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

مطلب بیشتر: سنگ های آنتیک و القاء حس زیبایی

تصور کنید مابقی حمام خود را با رنگ های روشن دکوراسیون کنید تا احساس آرامش موجود در سرتاسر طرح کلی جریان پیدا کند. ممکن است بخواهید مقداری پوشش گیاهی سبز هم اضافه کنید. از جمله بامبو یا ارکیده، تا به آسایش محیط اضافه کنید.

انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

در بروز رسانی حمام، کاشی برای شما این امکان را فراهم می کند تا طرحی ایجاد کنید که منحصرا مال خود شما باشد. سبک شما چه مدرن باشد چه سنتی، در نهایت ظاهری تمیز و بروز با نصب کاشی های جدید حمام خواهید داشت. به یاد داشته باشید که اندازه کاشی هایی که انتخاب می کنید باید با اندازه حمام شما تناسب داشته باشند. از این ایده ها بعنوان طرح هایی الهام بخش استفاده کرده و به نزدیکترین فروشگاه کاشی بروید تا گزینه های چشم نواز بیشتری از کاشی ها را در آنجا پیدا کنید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود در مورد چگونگی انتخاب کاشی، را در قسمت دیدگاه ها عنوان نمائید.

 

منبع: daltile | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک سنتی (کلاسیک)
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیحمام و سرویس بهداشتی
برچسب ها: 
دکوراسیون حمام
سبک سنتی
سرامیک
کاشی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید