ثبت رایگان کسب و کار

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

با دقت در مورد رنگ دکوراسیون، تصمیمات خود را اتخاذ می کنید ولی باز هم سردرگم هستید؟ در اینجا نحوه ارزیابی محیط و انتخاب درست برای شما ارائه شده است. انتخاب رنگ با سرعت به بهترین شکل انجام می شود. نقاشان منظره این نکته را می دانند که مشورت های طولانی هم به همان رنگ ها ختم می شوند.

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

علم به ما می گوید که گیرنده های نوری ما، میله ای و مخروطی، سریع به امواج نوری که از سطوح منعکس می شوند پاسخ داده و سیگنال های حاصل به سرعت به مغز می رسند. پس چرا در انتخاب رنگ کف یا دیوار آشپزخانه تعلل می کنیم. یکی از طراحان دکوراسیون که نقاش نیز می باشد به مشتریان توصیه می کند که با چشم باز به خانه خود نگاه کرده و اولین پاسخ را خود به رنگ و جنس مورد نظرشان دنبال کنند.

بیشتر بدانید: چطور می توان با استفاده از رنگ در خانه آرامش ایجاد کرد؟

درس هایی از نقاشی منظره

مغز انسان بطور هوشمندانه بهترین کار خود را برای رنگ ها انجام می دهد. در زمان استراحت، هوشیاری حسی ما تشدید می شود. در 20 ثانیه اول دیدن رنگ، می توان با دقت آن را شناسایی کرد. صرف زمان و استدلال در مورد اینکه چه چیزی می بینیم باعث سردرگمی می شود. اولین استدلال ها در زمان نگاه کردن به یک رنگ بهترین است.

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

هنرمندان ابتدا یاد می گیرند که اولین و بهترین آنالیز را در مورد شرایط نوری انتخاب کنند. شما نیز به رنگ ها حساس باشید و رنگ و نور را به خانه خود وارد کنید.پیش از هر نوع نتیجه گیری در مورد رنگ، از آنالیز موقعیت مکانی استفاده کرده تا در این مسیر به شما کمک کند.

به نور طبیعی توجه کنید

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

نور طبیعی که اتاق ها را روشن کرده را مشاهده کنید. سپس راستا و میزان نور موجود در طول روز را مشخص کنید. آشپزخانه ای که نور شرقی دریافت کرده، تابش آفتابی ملایمی در زمان صبحانه دارد. ولی در غروب و هنگام شام نیاز به نور دارد تا اینکه به مکان مثبت برای جمع شدن خانواده به دور هم تبدیل شود. شناسایی نقاط مثبت و منفی در مورد شرایط نوری اتاق به محدود شدن دامنه رنگی کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون و روانشناسی رنگ ها: نحوه اثرگذاری رنگ بر حالات رفتاری

به مواد بکار رفته در اتاق بنگرید

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

نور چگونه از دیوارها منعکس می شود؟ برگشت نور از کف و اپن، یک شرط دیگر است که قبل از انتخاب رنگ باید مورد توجه قرار گیرد. اگر رویه اپن (پیشخوان) سنگ سیاه گرانیتی دارد، نور را از آشپزخانه بیرون برده و باید دیوارها و کف را طوری پردازش کرد که نور خورشید را تشدید کند. می توانید زرد را برای کف انتخاب کرده تا مانع خروج نور از اتاق شوید. کابینت های رنگی روشن نیز می توانند نور طبیعی را به سمتی که مورد نظرتان است، هدایت کنند.

مطلب بیشتر: چگونه با رنگ های خنثی یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

آیا اینجا گرم است؟

دانستن نحوه تفسیر نیاز خانواده خود به گرما و نور، یک اصل برای انتخاب رنگ در هر اتاقی است. آیا گرمای کافی در یک اتاق شمالی وجود دارد تا بتوان در هنگام غروب و برای انجام تکالیف به مطالعه پرداخت؟ آیا اتاق نشیمن جنوبی در خانه تابستانی شما نور زیادی از خورشید دریافت می کند تا بتوان در طول روز به آن پناه برد؟ آیا بیرون از پنجره ها شاخ و برگ درختان مانع ورود نور می شود؟ راهنماهای رنگ ها می تواند به شما کمک کند احساس گرما یا سرما داشته باشید.

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

می توان از رنگ برای ایجاد تعادل استفاده کرد. رنگ های گرم مانند زرد، نارنجی و قرمز، آتش و نور خورشید را شبیه سازی کرده و باعث بالا رفتن فشار خون و دمای بدن می شوند. رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری، سبز سرد، سفید و سیاه، یادآور سنگ، برف، یخ و آب می باشند.

حتما بخوانید: معجزه دکوراسیون و تاثیر رنگ ها بر حالات فردی

این اتاق نشیمن گرما و نور زیادی را بدون حضور سایه ی درخت دریافت می کند. سرد کردن دیوارها با خاکستری و سفید، نور خورشید را متعادل کرده و انرژی زیاد را کاهش می دهد. همچنین فضایی عالی برای مطالعه و گفت و گوی صمیمانه فراهم می کند.

رنگ های خود را در محیط نمایش دهید

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

وقتی که الزامات نور طبیعی را فراهم کرده و آن را در اتاق ها در دسترس قرار دادید، نمونه رنگ هایی که برای هر اتاق می خواهید را بردارید. می توان این نمونه ها را از شرکت های مختلف و به صورت آنلاین سفارش داد.مطمئن شوید که نمونه ها بزرگ هستند (حداقل 6 تا 9 اینچ) و حتما چند نمونه داشته باشید. می توان نمونه های رنگ را روی دیوار چسبانده و نمونه های کف را در لبه آن قرار داد. هیچوقت بدون نمونه گیری در محل در مورد انتخاب جنس ماده ی سازنده تصمیم گیری نکنید. رنگ ها ثابت نبوده و در واکنش با نور موجود و رنگ های دیگر در اتاق تغییر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون و روانشناسی رنگ ها: نحوه اثرگذاری رنگ بر حالات رفتاری

 چه رنگی را دوست دارید؟

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

من به مشتریان و دانشجویان که به دنبال ایده در مورد رنگ هستند اعلام می کنم که نقاشان قضاوت های سریعی در مورد رنگ ها دارند. به احساسی که می خواهید به دست آورید فکر کنید. به دنبال چیزی شیرین، شور یا کمی ترش مزه هستید؟ تلاش در تفسیر رنگ ها از طریق حسی به جز بینایی به طور طبیعی ادراک شما را افزایش می دهد. ایده های خود در مورد رنگ را بچشید و نمونه هایی بیشتر از آنچه که لازم دارید را سفارش دهید. رنگ هایی که اعضای خانواده و دوستان پیشنهاد می دهند را نیز یادداشت کنید. همچنین شما این فرصت را دارید که ایده های مطرح شده و موجود در رویای خودتان را بکار ببرید.

پیشنهادویژه: فنگ شویی رنگ ها: رنگ به عنوان تعبیری از 5 عنصر فنگ شویی

روی زاویه ها کار کنید

اگرچه دید مستقیم شما رنگ ها را می بیند، دور اتاق بچرخید و نمونه ها را ارزیابی کرده و یک یا دو مورد را که خوب به نظر می رسد را انتخاب کنید. در اینجا سرعت به شما کمک کرده تا به نتیجه مورد نظر برسید. شما کار ارزیابی نور مورد نیاز را در انتخاب رنگ انجام داده اید. از دانش ابتکاری خود برای ایجاد خانه ی مورد انتظار خود و خانواده تان استفاده کنید.

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون برای دستیابی به بهترین نتیجه

نمونه هایی که رضایت بخش نبودند را ویرایش کرده و از میان رنگ های باقی مانده انتخاب کنید. هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. این بخش از فرآیند رنگ جالب بوده و می توان به سرعت آن را انجام داد. طبق تجربه در طول زندگی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رنگی که با نیاز های شما تناسب داشته، از قبل برنامه ریزی شده و آماده اجرا می باشند.

مطلب پیشنهادی: ایده های طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ قرمز

نکته هایی بسیار ظریف و کاربردی انتخاب رنگ ها را در این مقاله مطالعه نمودید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این موضوع در قسمت دیدگاه ها مطرح نمائید.

 

منبع: houzz | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
انتخاب رنگ
ترکیب رنگ
دکوراسیون با رنگ ها

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید